Кегичівський районний суд Харківської області
Справа № 624/430/20
№ провадження 2/624/202/20
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
смт. Кегичівка 10 серпня 2020 року
Кегичівський районний суд Харківської області, у складі:
головуючого - судді Куст Н.М.,
за участю секретаря судового засідання Проскурні Л.М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу №624/430/20,
найменування (ім`я) сторін:
позивач: Слобожанське сільськогосподарське комунальне господарство Кегичівського району Харківської області,
представник позивача: Танцюра Анатолій Миколайович,
відповідач: ОСОБА_1 ,
вимоги позивача: про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та скасування державної реєстрації.
ВСТАНОВИВ:
Виклад позиції позивача.
Слобожанське СКГ Кегичівського району Харківської області, в особі директора Танцюри А.М., звернулося до суду з позовною заявою з уточненням, в якій просить визнати ОСОБА_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 та скасувати його реєстрацію за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом зняття його з реєстраційного обліку за вказаною адресою.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що на підставі акту прийому-передачі майна від 20 листопада 2007 року Слобожанському СКГ Кегичівського району Харківської області належить на праві власності квартира АДРЕСА_2 .
06 жовтня 1999 року ОСОБА_1 був зареєстрований за вищевказаною адресою, що підтверджується записом в Домовій книзі, але з 2003 року і до цього часу в квартирі не проживає. На даний час його місцезнаходження не відомо. Експлуатаційні витрати та комунальні послуги за користування квартирою не сплачував та не сплачує.
Підтвердженням відсутності відповідача, його речей та його не проживання у квартирі є акт огляду житлового приміщення від 26 травня 2020 року.
Реєстрація відповідача у квартирі позбавляє позивача можливості повноцінно здійснювати свої права як власника майна.
Заяви, клопотання, процесуальні дії у справі.
На виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України 12 червня 2020 року судом направлено звернення до відповідного органу реєстрації щодо місця перебування та місця проживання відповідача.
Ухвалою Кегичівського районного суду від 16 червня 2020 року заяву про повернення надлишково сплаченого судового збору задоволено.
Ухвалою від 16 червня 2020 року провадження по справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження, судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 14 липня 2020 року.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, надавши заяву про підтримання позовних вимог та розгляд справи за його відсутності, проти винесення заочного рішення не заперечує, судові витрати просить залишити за позивачем.
Відповідач ОСОБА_1 згідно рекомендованих повідомлень про вручення поштового відправлення, виклики у судові засідання жодного разу не отримав. Відповідно до поштової відмітки відправлення повернуті без вручення, причина адресат відсутній за вказаною адресою . Виклики були направлені за зареєстрованою адресою місця проживання відповідача. Іншої адреси суду не повідомлено.
Про причини неявки відповідач не повідомив, заяв від нього, а також відзиву не надійшло.
Відповідно до п.2 ч.7, п.4 ч.8 ст.128 ЦПК України, у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх адреси судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. Днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Згідно з ч.1 ст.131 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Частиною 3 ст. 211 ЦПК України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Ухвалою суду від 10 серпня 2020 року постановлено ухвалити заочне рішення.
Фіксація судового розгляду справи технічними засобами не проводилась, згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Фактичні обставини, встановлені судом, норми права, які застосовував суд, мотиви суду.
Судом встановлено, що квартира, яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 належить Слобожанському СКГ Кегичівського району Харківської області на праві власності, що підтверджується актом прийому-передачі майна від 20 листопада 2007 року (копія, а.с.4-5).
Згідно з виписки з домової книги ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 з 06 жовтня 1999 року (копія, а.с.6).
Відповідно до довідки Слобожанської селищної ради Кегичівського району Харківської області від 10 червня 2020 року встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 (а.с.7).
Відповідно до акту обстеження квартири від 26 травня 2020 року ОСОБА_1 відсутній у квартирі. Зі слів співмешканців будинку з 2003 року і до цього часу ОСОБА_1 у вказаній квартирі не з`являвся жодного разу. Причин з яких ОСОБА_1 не проживає у квартирі комісії не відомо, місцезнаходження невідоме (а.с.8).
Статтею 9 ЖК України визначено, що ніхто не може бути виселений із займаного жилого приміщення або обмежений у праві користування жилим приміщенням інакше як з підстав і в порядку, передбачених законом.
Права власника житлового будинку (квартири) визначені ст. 383 ЦК України та ст. 150 ЖК України, які передбачають право власника використовувати житло для власного проживання, проживання членів сім`ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд.
Обмеження чи втручання у право власника можливе лише з підстав, передбачених законом.
Відповідно до вимог ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Частиною 2 ст. 386 ЦК України власнику надається можливість звернення з позовом про вчинення певних дій для запобігання порушенню свого права власності, що може мати місце у майбутньому.
Відповідно до частини першої статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Частиною першою статті 15 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
За змістом ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Отже, у разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном власник має право вимагати усунення відповідних перешкод, у тому числі шляхом звернення до суду за захистом свого майнового права, зокрема, із позовом про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Оскільки відповідач не проживає у квартирі за указаною вище адресою, знаходження відповідача на реєстрації у квартирі, належній позивачу, перешкоджає здійсненню у повній мірі права розпорядження цим майном, позов підлягає задоволенню.
Отже, суд вважає можливим визнати відповідача таким, що втратив право користування будинком за адресою: АДРЕСА_3 .
Відповідно що вимог ст. 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі зокрема: заяви особи або її законного представника; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.
Сплачені позивачем судові витрати залишити за ним, у зв`язку із його клопотанням.
Відповідно до ст. 259 ЦПК України суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закінчення судового розгляду. Рішення суду приймаються, складаються і підписуються в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.
Керуючись ст.ст. 7, 12, 13, 81, 259, 263-265, 268, 280-282, 354 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Слобожанського сільськогосподарського комунального господарства Кегичівського району Харківської області - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування будинком за адресою: АДРЕСА_3 .
Рішення є підставою для скасування реєстрації ОСОБА_1 за вказаною вище адресою.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Відповідно до п.п.15.5 п.15 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи Харківському апеляційному суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Кегичівський районний суд Харківської області, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Повне найменування (ім`я) сторін:
позивач: Слобожанське сільськогосподарське комунальне господарство Кегичівського району Харківської області, місцезнаходження: 64020, Харківська область, Кегичівський район, смт. Слобожанське, вул. Шкільна, 2,
представник позивача: Танцюра Анатолій Миколайович, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_4 ,
відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Чапаєво Кегичівського району Харківської області, місце реєстрації: АДРЕСА_1 .
Суддя Н.М. Куст
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2020 |
Оприлюднено | 13.08.2020 |
Номер документу | 90928719 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Куст Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні