Справа № 953/24287/19
н/п 2/953/1046/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 серпня 2020 року Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Губської Я.В.,
при секретарі Куценко Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом КСП Харківгорліфт в особі уповноваженої особи Філії Комунального спеціалізованого підприємства Харківгорліфт - Харківгорліфт Домофон (61024, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, б.30) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за надані послуги по обслуговуванню пристроїв замково-переговорного зв`язку,-
ВСТАНОВИВ:
09.12.2019 КСП Харківгорліфт звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення з відповідача заборгованості за надані послуги по обслуговуванню пристроїв замково-переговорного зв`язку за період з 01 грудня 2016 року по 30 вересня 2019 року - у розмірі 320 грн. 12 коп., інфляційні витрати - 96 грн. 77 коп., 3 % річних від простроченої суми - 27 грн. 21 коп., разом - 444,10 грн., а також судовий збір.
Ухвалою судді Київського районного суду м. Харкова від 16.12.2019 відкрито провадження у зазначеній справі, задоволено клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, з 01.02.2014 року діє публічний договір, який був підготовлений підприємством, договір про надання послуг з обслуговування пристроїв замково-переговорного зв`язку у будинках, що знаходяться в комунальній власності територіальної громади м. Харкова, під`їзди яких обладнані пристроями замково-переговорного зв`язку, перелік яких відображений у газеті Харьковские известия від 19.11.2013 №135/1 (2729), а споживачем - забезпечення своєчасної оплати таких послуг відповідно до щомісячної вартості у строки та на умовах, що передбачені договором та повідомлено про необхідність його укладання мешканців м. Харкова, його зразок було розповсюджено через засоби масової інформації.
Виконавець надавав послуги відповідно до затвердженого рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 №1290/13 Порядку установлення та утримання пристроїв замково-переговорного зв`язку у багатоквартирних житлових будинках комунальної власності територіальної громади міста Харкова . Відповідачу неодноразово направлялось повідомлення з пропозицією погасити борг за надані послуги з обслуговування замково - переговорного зв`язку у 10-денний термін. На момент подання заяви відповідач не здійснив жодних заходів до повного погашення заборгованості.
У підсумку за відповідачем утворилась заборгованість за надані послуги з обслуговування замково - переговорного зв`язку за період з 01.12.2016 р. по 30.09.2019 р. у розмірі 320 грн. 12 коп. Відповідач мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , та є споживачем послуг позивача. Відповідач отримував надані послуги та неналежним чином виконував зобов`язання щодо повної та своєчасної оплати послуг, внаслідок чого перед позивачем утворилася заборгованість на вищевказану суму, яку і просять стягнути в судовому порядку.
Представник позивача за довіреністю в судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву, в якій викладене в позовній заяві підтримала та просила задовольнити, проти винесення заочного рішення не заперечувала.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання повторно не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений завчасно, належним чином, про причини неявки не сповістив, відзиву та заперечень суду не надав.
Відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно з правилами ч. 6 ст. 19 ЦПК України зазначений спір є малозначним, а тому відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Судові повістки надсилались на адресу зареєстрованого місця проживання відповідача, та поверталися у зв`язку із закінченням встановленого строку зберігання.
Відповідно до ст. 130 ч.9 ЦПК України, у разі відмови адресата одержати судову повістку особа, яка її доставляє, робить відповідну помітку на повістці і повертає її до суду. Особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається повідомленою.
Відповідно до ст. 131 ч.1 ЦПК України, учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Судом були використані всі можливі способи сповіщення відповідача про наявність справи у суді, та виклик до суду, але вони результатів не дали.
Враховуючи, що в справі є достатні дані про права і взаємовідносини сторін, відповідач належним чином повідомлений про місце і час судового засідання, суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача згідно ч.4 ст.223 ЦПК України та, зі згоди позивача, суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч.1 ст.4 ЦПК України).
Згідно принципу диспозитивності суд розглядає справи не інакше, як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч.1 ст.13 ЦПК України).
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспорюваного права, свободи чи інтереси особи, яка звернулася до суду, суд, відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону. (ст.5 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Судом встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 щодо обліку нарахувань за послуги по обслуговуванню пристроїв замково-переговорного зв`язку, щр надаються Філією Комунального спеціалізованого підприємства Харківгорліфт - Харківгорліфт Домофон . Також в матеріалах справи міститься довідка на електронний запит суду з Реєстру територіальної громади м.Харкова від 10.12.2019 (а.с. 12) про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, згідно якої ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Тобто відповідач є споживачем послуг по обслуговуванню пристроїв замково-переговорного зв`язку, які надає Філією Комунального спеціалізованого підприємства Харківгорліфт - Харківгорліфт Домофон відповідно до затвердженого рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 №1290/13 Порядку установлення та утримання пристроїв замково-переговорного зв`язку у багатоквартирних житлових будинках комунальної власності територіальної громади міста Харкова .
Наявними у справі доказами встановлено, що між позивачем та відповідачем фактично склалися правовідносини з приводу надання послуг з утримання пристроїв замково-переговорного зв`язку в будинку, де знаходиться квартира відповідача.
Відсутність укладеного договору не звільняє споживачів від сплати за фактично надані послуги.
Проживаючи у багатоквартирному будинку, відповідач користується житлово-комунальними послугами, які надаються позивачем. Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання цього обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Відповідно до ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Як передбачено ст. ст. 67, 68 ЖК України, оплата за комунальні послуги стягується крім квартирної плати по затвердженим у встановленому законом порядку тарифам і повинна вчасно вноситися споживачем - наймачем і членами його родини, які на підставі ч.1 ст. 64 ЖК України, користуються нарівні з наймачем всіма правами й несуть разом з ними солідарну майнову відповідальність по зобов`язаннях, що випливає з договору житлового наймання.
Як вбачається з розрахунку, наданого КСП Харківгорліфт відповідачем не була сплачена сума заборгованості за отримані послуги, яка на час розгляду справи не погашена.
Згідно наданих позивачем розрахунків, відповідачам нарахована заборгованість за надані послуги з утримання пристроїв замково-переговорного зв`язку за період з 01 грудня 2016 року по 30 вересня 2019 року - у розмірі 320 грн. 12 коп. (а.с. 7-8) Наданими послугами відповідач користувався, зі скаргами у зв`язку із ненаданням послуг не звертався.
Крім того, відповідачем не було надано будь - яких доказів, які свідчать про те, що позивач не надає такі послуги або інших доказів, що спростовують твердження позивача.
У випадку небажання сплачувати послуги позивача, відповідач не був позбавлений можливості відмовитись від цієї послуги, звернувшись до КСП Харківгорліфт , однак не скористався даною можливістю та не звертався до відповідача з будь-якими заявами щодо якості надання послуг чи відмови від послуг позивача. Доказів на підтвердження того, що відповідач не користувався послугами КСП Харківгорліфт суду не надано.
Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
На підставі ст. 625 ЦК України позивачем за прострочення виконання грошового зобов`язання на основну суму були інфляційні витрати - 96 грн. 77 коп., 3 % річних від простроченої суми - 27 грн. 21 коп.(а.с.8), дані вимоги відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених вимог.
Враховуючи, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, з відповідача на користь КСП Харківгорліфт в особі уповноваженої особи Філії Комунального спеціалізованого підприємства Харківгорліфт - Харківгорліфт Домофон слід стягнути понесені позивачем судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10-13, 141, 258, 259, 263-265, 268 ЦПК України, ст.ст. 4, 5, 625 ЦК України, ст.ст. 64, 67, 68 ЖК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги КСП Харківгорліфт в особі уповноваженої особи Філії Комунального спеціалізованого підприємства Харківгорліфт - Харківгорліфт Домофон - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН:невідомо ( АДРЕСА_1 ) на користь КСП Харківгорліфт в особі уповноваженої особи Філії Комунального спеціалізованого підприємства Харківгорліфт - Харківгорліфт Домофон (61024, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30, код ЄДРПОУ 39355225) заборгованість за послуги по обслуговуванню пристроїв замково-переговорного зв`язку за період з 01.12.2016 року по 30.09.2019 року у сумі 444,10 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН:невідомо ( АДРЕСА_1 ) на користь КСП Харківгорліфт в особі уповноваженої особи Філії Комунального спеціалізованого підприємства Харківгорліфт - Харківгорліфт Домофон (61024, м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30, код ЄДРПОУ 39355225) судовий збір в розмірі 1921,00 грн.
Заочне рішення може бути оскаржено позивачем у встановленому порядку до Харківського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його складення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом тридцяти днів з дня складення рішення суду.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
На рішення суду першої інстанції протягом 30 днів з дня його проголошення, може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Харківського апеляційного суду. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення, а у випадку проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення строк для апеляційного оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Відповідно до вимог п.15 Перехідних положень ЦПК України (в ред. з 15.12.2017 року) до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя : Я. В. Губська
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2020 |
Оприлюднено | 13.08.2020 |
Номер документу | 90928796 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Губська Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні