Ухвала
від 11.08.2020 по справі 622/17/20
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


У Х В А Л А

11 серпня 2020 року

м. Харків

справа № 622/17/20

провадження № 22-ц/818/3341/20

Харківський апеляційний суд у складі:

Головуючого: Маміної О.В.

суддів : Пилипчук Н.П., Тичкової О.Ю.,

розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, третя особа - Гур`єво-Козачанська сільська рада Золочівського району Харківської області про визнання в порядку спадкування за законом право на завершення приватизації земельної ділянки за апеляційною скаргою Головного управління Держгеокадастру в Харківській області на рішення Золочівського районного суду Харківської області від 16 березня 2020 року, -

в с т а н о в и в :

Рішенням Золочівського районного суду Харківської області від 16 березня 2020 року позовні вимоги задоволено.

На вказане рішення суду першої інстанції, ГУ Держгеокадастру в Харківській області подало апеляційну скаргу.

Ухвалою Харківського апеляційного суду від 06 травня 2020 року апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру в Харківській області на рішення Золочівського районного суду Харківської області від 16 березня 2020 року залишено без руху, надано апелянту строк для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме сплати судового збору. Роз`яснено, що у разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційну скаргу буде визнано неподаною та повернуто апелянту.

З повідомлення про вручення поштового відправлення вбачається, що копію ухвали суду від 06 травня 2020 року ГУ Держгеокадастру в Харківській областіотримало - 18 травня 2020 року.

Проте недоліки апеляційної скарги у визначений судом строк і до теперішнього часу не усунено.

Разом з тим наявні підстави для визнання апеляційної скарги Головного управління Держгеокадастру в Харківській області на рішення Золочівського районного суду Харківської області від 16 березня 2020 року - неподаною, виходячи з наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211 Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 з 12.03.2020 року на усій території України установлено карантин, дію якого продовжено до 31 серпня 2020 року.

Відповідно до підпункту 3 пункту 12 розділу І Закону України від 30 березня 2020 року № 540-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) розділ XII Прикінцеві положення Цивільного процесуального кодексу України доповнено пунктом 3 наступного змісту: під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені, зокрема і статтями 185, 357 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину .

Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) № 731-IX від 18.06.2020 року, який набрав чинності 17.07.2020 року пункт 3 розділу XII Прикінцеві положення Цивільного процесуального кодексу України викладено у новій редакції, котрою визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) № 731-IX, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу XII Прикінцеві положення Цивільного процесуального кодексу України у попередній редакції, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.

Матеріали справи свідчать про те, що копію ухвали суду від 06 травня 2020 року про залишення апеляційної скарги без руху ГУ Держгеокадастру в Харківській області отримало - 18 травня 2020 року.

Заяв про продовження процесуального строку або інших клопотань, пов`язаних із апеляційною скаргою від ГУ Держгеокадастру в Харківській області до суду апеляційної інстанції не надходило.

Увстановлений судом строк і до теперішнього часу недоліки апеляційної скарги не усунено, вимоги ухвали не виконані.

Згідно ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.356 цього Кодексу, застосовуються положення ст.185 цього Кодексу.

Частиною 3 ст.185 ЦПК України передбачено, що якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається.

За таких обставин, апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру в Харківській області на рішення Золочівського районного суду Харківської області від 16 березня 2020 рокуслід визнати неподаною та повернути апелянту.

Проте повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню до суду з апеляційною скаргою, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, -

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру в Харківській області на рішення Золочівського районного суду Харківської області від 16 березня 2020 рокуу справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру в Харківській області, третя особа - Гур`єво-Козачанська сільська рада Золочівського району Харківської області про визнання в порядку спадкування за законом право на завершення приватизації земельної ділянки - визнати неподаною та повернути апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий: О.В. Маміна

Судді: Н.П. Пилипчук

О.Ю. Тичкова

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення11.08.2020
Оприлюднено13.08.2020
Номер документу90932722
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —622/17/20

Ухвала від 11.08.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 06.05.2020

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Рішення від 16.03.2020

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Чернова О. В.

Рішення від 16.03.2020

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Чернова О. В.

Ухвала від 02.03.2020

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Чернова О. В.

Ухвала від 24.01.2020

Цивільне

Золочівський районний суд Харківської області

Чернова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні