Рішення
від 12.08.2020 по справі 526/866/20
ГАДЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 526/866/20

Провадження № 2/526/369/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 серпня 2020 року Гадяцький районний суд Полтавської області в складі

головуючої судді Тищенко Л. І.

з участю секретаря Синепол С.А.

розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сарівської територіальної громади, третя особа Гадяцька державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно,

в с т а н о в и в:

до суду звернуласьОСОБА_1 із позовом до Сарівської територіальної громади про визнання права власності на спадкове майно.

У позовній заяві позивач вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. За життя ОСОБА_2 склала заповіт, згідно якого належний будинок з допоміжними господарськими будівлями та земельну ділянку (пай) заповіла їй. У встановлений законом строк вона звернулась до Гадяцької державної нотаріальної контори з питанням оформлення спадкових прав на майно померлої. 28 грудня 2015 року отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку (пай) площею 1,630 га. Окрім того, до складу спадщини також входить житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . 20 травня 2020 року вона звернулась до Гадяцької державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок, але їй відмовлено, у зв`язку з тим, що на спадкове майно відсутні правовстановлюючі документи.

Посилаючись на вищевикладене, позивач звернулась до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.

ПозивачОСОБА_1 направила заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідачаСарівської територіальної громади у підготовче засідання не з`явився, направив заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги ОСОБА_1 визнає у повному обсязі.

Представник третьої особи Гадяцької державної нотаріальної контори направив заяву про розгляд справи без його участі, проти позовних вимог позивача не заперечує.

Підстав для відкладення розгляду справи, передбачених ч. 2 ст. 223 ЦПК України, судом не встановлено.

Частиною 3 ст. 200 ЦПК України передбачено, що за результатами підготовчого провадження, суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимогиОСОБА_1 до Сарівської територіальної громади про визнання права власності на спадкове майно підлягають до задоволення, з таких підстав.

Судом встановлено, що 09 листопада 2012 року ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на випадок смерті зробила таке заповітне розпорядження: належний їй житловий будинок з допоміжними господарськими будівлями, що знаходиться на АДРЕСА_1 та земельну ділянку (пай) площею 1,630 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Сарівської сільської ради, заповіла ОСОБА_1 , про що свідчить копія заповіту, посвідченого секретарем виконавчого комітету Сарівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області та зареєстрованого в реєстрі за № 131.

Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого виконавчим комітетом Сарівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до повідомлення Гадяцької державної нотаріальної контори № 65/01-16 від 10.06.2020, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 із заявою про прийняття спадщини звернулась ОСОБА_1 . 28 грудня 2015 року на її ім`я видавалось свідоцтво про право на спадщину на пайову земельну ділянку. Відомості про інших спадкоємців відсутні.

Постановою Гадяцької державної нотаріальної контори від 20 травня 2020 року позивачу ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , що залишився після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 , у зв`язку з тим, що відсутні будь-які документи, які підтверджують право власності на вказане нерухоме майно.

Відповідно до виписки з погосподарської книги № 03 Сарівської сільської ради за 1986 - 1990 роки, особовий рахунок № НОМЕР_2 , домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 відноситься до колгоспного типу двору, членом колгоспного типу двору в рівних долях були: голова домогосподарства ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Згідно рішення п`ятої сесії сьомого скликання Сарівської сільської ради Гадяцького району Полтавської області від 29.01.2016, площу ОСОБА_3 в с. Сари Гадяцького району Полтавської області перейменовано на площу Покровська.

У технічному паспорті на садибний (індивідуальний) житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 68,3 кв.м, житловою площею 37,4 кв.м, позначений літ. А-1,а, з господарськими будівлями сарай літ. Б,б, літня кухня літ. В, погріб літ. Г, колодязь № 1.

Аналізуючи досліджені матеріали справи, судом встановлено, що нотаріально оформити спадкове майно, позивач не має можливості, оскільки відсутні належним чином оформлені правовстановлюючі документи на нерухоме майно.

Пунктом 11 частини 1 статті 346 ЦК України передбачено, що право власності припиняється у разі смерті власника.

Положення ч. 1 ст. 15 та ст. 392 ЦК України вказують, що власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Статтею 328 ЦК України передбачено, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Право власності на нерухомість, у відповідності до ст. 182 ЦК України, підлягає державній реєстрації.

Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Суд вважає, що є всі правові підстави для задоволення позову.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Керуючись ст.ст. п. 1 ч. 2 ст. 16, ст.ст. 328, 392, 1268, 1296 ЦК України, ст.ст. 12, 81, 200, 247, 263-265 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Позовні вимогиОСОБА_1 до Сарівської територіальної громади, третя особа Гадяцька державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

Визнати заОСОБА_1 право власності на спадкове майно після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , що складається з житлового будинку, позначеного у технічному паспорті літ. А-1,а, з господарськими будівлями сарай літ. Б,б, літня кухня літ. В, погріб літ. Г, колодязь № 1, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Гадяцький районний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його вручення.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду.

Відомості, що не проголошуються:

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ,РНОКПП НОМЕР_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач Сарівська територіальна громада, ЄДРПОУ 21051326, адреса: с. Сари Гадяцького району Полтавської області.

Третя особа Гадяцька державна нотаріальна контора, адреса: вул. Гетьманська, 49, м. Гадяч Полтавської області.

Головуючий Л. І. Тищенко

СудГадяцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення12.08.2020
Оприлюднено14.08.2020
Номер документу90938122
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —526/866/20

Рішення від 12.08.2020

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Тищенко Л. І.

Ухвала від 01.06.2020

Цивільне

Гадяцький районний суд Полтавської області

Тищенко Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні