Провадження № 2/582/212/20
Справа № 582/791/20
Копія
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 серпня 2020 року Суддя Недригайлівського районного суду Сумської області Жмурченко В.Д., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , с. Перетічки, Недригайлівської району Сумської області, до Сакунихської сільської ради Недригайдівського району Сумської області, с. Сакуниха, Недригайлівського району Сумської області, про визнання права власності на земельну частку (пай), -
В С Т А Н О В И В:
07 серпня 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із цим позовом та просить ухвалити рішення, яким визнати за ним, ОСОБА_1 , право власності на земельну частку (пай) у розмірі 4,7134 га, які були на час розпаювання КСП Дружба на території Сакунихської сільської ради Недригайлівського району Сумської області.
Поряд із позовними вимогами ОСОБА_1 заявив клопотання про звільнення його від сплати судового збору посилаючись на те, що він перебуває на обліку у службі зайнятості, доходу не має та перебуває у скрутному становищі.
Розглянувши заявлене клопотання та вивчивши доводи, наведені в його обґрунтування, приходжу до наступних висновків.
Частиною 2 статтею 133 ЦПК України визначено, що розмір судового збору порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір від 08 липня 2011 року зі змінами.
Відповідно до ст. 8 зазначеного Закону, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою звільнити від сплати судового збору.
Дане положення Закону узгоджується з положеннями ч. 1 ст. 136 ЦПК України.
Крім того, відповідно п. 29 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах від 17 жовтня 2014 року №10 єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 12 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Отже, вказані норми закону передбачають право суду, а не обов`язок щодо звільнення від сплати судового збору.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, в частині звільнення від сплати судового збору, в обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 посилається на те, що він перебуває на обліку у службі зайнятості, доходу не має та перебуває у скрутному становищі.
Однак, суд не може взяти вказані посилання до уваги, оскільки всупереч ст. 81 ЦПК України позивачем не надано достатніх належних і допустимих доказів на їх підтвердження. Долучена до позовної заяви копія довідки № 397/107 від 06.07.2020, видана Сумським міським центром зайнятості, не є безумовним доказом неможливості сплати судового збору.
З огляду на викладені вище обставини, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання позовної заяви.
Дослідивши надані позивачем матеріали, суд вважає, що згідно ст. 185 ЦПК України позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК Україна, позовна заява повинна містити, крім іншого, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Згідно п.п. 1.1 ч. 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлена у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_2 звертається до суду з позовною вимогою про визнання права власності на земельну частку (пай), тобто з вимогою майнового характеру.
З огляду на вищезазначене, визначити розмір судового збору, який повинен бути сплачений, неможливо, оскільки відсутня довідка про вартість спірного майна.
Отже, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви щодо надання відомостей про вартість спірного майна і сплатити судовий збір у розмірі 1 відсотку від вартості цього майна, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та надати суду оригінал квитанції, що підтверджує сплату судового збору у належному розмірі, або надати докази, які б підтверджували пільги щодо сплати судового збору, або ж навести доводи та надати докази незадовільного майнового стану для вирішення питання щодо звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 185, 260 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Позовну заяву ОСОБА_1 , с. Перетічки, Недригайлівської району Сумської області, до Сакунихської сільської ради Недригайдівського району Сумської області, с. Сакуниха, Недригайлівського району Сумської області, про визнання права власності на земельну частку (пай), - залишити без руху, запропонувавши позивачу усунути недоліки позовної заяви впродовж десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали та надати суду відповідне підтвердження.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання в зазначений строк вказівок суду, позовна заява буде вважатись неподаною та їй повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:підпис З оригіналом згідно
Суддя : В. Д. Жмурченко
Суд | Недригайлівський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2020 |
Оприлюднено | 14.08.2020 |
Номер документу | 90952749 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Недригайлівський районний суд Сумської області
Жмурченко В. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні