Первомайський міськрайонний суд Харківської області
Справа № 632/1163/20
провадження № 2/632/394/20
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
"13" серпня 2020 р. м. Первомайський
Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі судді Библіва С.В., за участю секретаря Кузьменко М.В., без участі сторін, розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Первомайському Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Красненської сільської ради Первомайського району Харківської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, -
У С Т А Н О В И В:
17 липня 2020 року позивачка звернулася до суду з позовом про встановлення їй додаткового строку, достатнього для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 її батька ОСОБА_2 та просить його задовольнити, посилаючись на таке: після смерті її батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , залишилось спадкове майно, зокрема, у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 5,8155 га, кадастровий номер 6324584700:03:000:0027, розташована в межах території Красненської сільської ради Первомайського району Харківської області. Позивачка є донькою спадкодавця, тому є спадкоємицею за законом першої черги. За життя ОСОБА_2 склав заповіт,яким належне йому відповідно до сертифікату серії ХР 0185199 право на земельну частку (пай) заповів ОСОБА_3 , який також подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, але йому постановою від 09 червня 2020 року державного нотаріуса було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на майно, яке залишилося після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 . Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 14 липня 2020 року нотаріус відмовила позивачці у вчиненні нотаріальної дії, саме через пропуск шестимісячного строку для прийняття спадщини. Тому, позивачка просить суд встановитии їй додатковий строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини, оскільки він був пропущений з поважних причин, бо спадкодавець зловживав спиртними напоями та не мав постійного місця проживання. Декілька разів позивачка розшукувала батька, але у сільській раді була відсутня інформація щодо його місця проживання.
Позивачка не прибула до судового засідання, однак надала суду заяву про розгляд справи без її участі, на задоволенні позову наполягає. Від представника відповідача сільського голови В.П.Фатєєва до суду надійшла заява з проханням розглянути справу за відсутністю представника сільради, позовні вимоги визнають повністю. Враховуючи, що сторони до суду не прибули, суд відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України вважає за доцільне ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів без участі сторін та без фіксації процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, вивчивши позовну заяву, матеріали справи, а також фактичне визнання відповідачем позову, вважає, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню у підготовчому судовому засіданні. Так, судом були встановлені такі обставини і визначені відповідно до них правовідносини: з наданої копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого повторно 27 червня 2020 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Харківському району та місту Люботину Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків), вбачається, що батько позивачки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.7- копія свідоцтва про народження, а.с.6- копія свідоцтва про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища), дійсно помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.8). Після його смерті залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 5,8155 га, кадастровий номер 6324584700:03:000:0027, розташована в межах території Красненської сільської ради Первомайського району Харківської області. Позивачка є донькою спадкодавця, тому є спадкоємицею за законом першої черги. За життя ОСОБА_2 склав заповіт,яким належне йому відповідно до сертифікату серії ХР 0185199 право на земельну частку (пай) заповів ОСОБА_3 , який також подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, але йому постановою від 09 червня 2020 року державного нотаріуса було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом через те, що заповіт не охоплює права власності на землю, виділену в натурі, а лише право на земельну частку (пай) згідно Сертифікату. З наданої довідки від 13.06.2019 року за № 469 ВК Красненської сільської ради Первомайського району Харківської області суд вбачає, що померлий ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , дійсно був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , але протягом останніх п`ятнадцяти років не проживає на території Красненської сільської ради (а.с.9). Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 14 липня 2020 року нотаріус відмовила позивачці у вчиненні нотаріальної дії, саме через пропуск шестимісячного строку для прийняття спадщини (а.с.11). У встановлений законом шестимісячний термін позивачка не звернулася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, через те, що її батько зловживав спиртними напоями та не мав постійного місця проживання. Декілька разів позивачка розшукувала батька, але у сільській раді була відсутня інформація щодо його місця проживання. Лише після видачі 27.06.2020 року органом ВДРАЦС свідоцтва про смерть позивачка дізналася про факт смерті батька, але строк для подання заяви про прийняття спадщини вже було пропущено.
Враховуючи відсутність інших спадкоємців першої черги спадкування, а також спадкоємців за заповітом, суд вважає правильним визначенням відповідачем саме Красненську сільську раду Первомайського району Харківської області, адже територіальна громада, у разі відсутності спадкоємців, матиме право звернутися до суду за визнанням спадщини відумерлою.
Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. За вказаних вище обставин, суд вважає причини пропуску позивачкою строку для подання заяви про прийняття спадщини поважними, а тому, позовні вимоги підлягають задоволенню. Суд визначає строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини - 1 місяць.
Керуючись ст.ст.1265, 1268,-1270, 1272, 1277 ЦК України, ст.ст.4-5, 12-13, 81, 247, 259, 264-265 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Красненської сільської ради Первомайського району Харківської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , в один місяць з дня набрання рішенням чинності.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду або через Первомайський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка народилася в с.Нове Первомайського району Харківської області, та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 .
Відповідач:Красненська сільська рада Первомайського району Харківської області, 64132, Харківська область, Первомайський район, с.Красне, вул. Копцова, Код ЄДРПОУ: 22719074.
Суддя: С. В. Библів
Суд | Первомайський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2020 |
Оприлюднено | 14.08.2020 |
Номер документу | 90953811 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Харківської області
Библів С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні