Справа № 349/758/20
Провадження № 2-во/349/3/20
У Х В А Л А
іменем України
13 серпня 2020 року м. Рогатин
Суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області Лошак О.О. розглянувши у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи питання про виправлення описки у судовому рішенні у справі №349/758/20, провадження № 2-во/349/3/20 за позовом ОСОБА_1 до Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області, Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про визнання права власності на земельну частку (пай) , -
в с т а н о в и в:
Рішенням Рогатинського районного суду Івано-Франківської області від 04 серпня 2020 року повністю задоволено позов ОСОБА_1 до Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області, Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про визнання права власності на земельну частку (пай). За ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: с.Малинівка Рогатинського району Івано-Франківської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 визнано право власності на земельну частку (пай) в розмірі 0,80 га, вартістю 26087,00 грн., у землі, яка перебувала у спілки власників селянських господарств Мрія в с. Малинівка на території Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області.
У рішенні суду було допущено описку, а саме, у першому абзаці описової частини судового рішення зазначено, що земельна частка (пай) в розмірі 0,80 гектара розташована в с. Малинівка на території Вербилівської сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області замість Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області.
12 серпня 2020 року представник позивача адвокат Шидзінський звернувся з заявою про виправлення допущеної описки.
Питання про виправлення описки вирішується судом без повідомлення учасників справи, відповідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України.
Відповідно до ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
За ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їх неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Відповідно до роз`яснень, даних у п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 № 14 "Про судове рішення у цивільній справі" вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні
або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.
Суд вважає за необхідне виправити описку допущену в написанні місця розташування земельної ділянки (паю), оскільки зазначена описка має істотний характер. Виправлення описки не змінює суті рішення, а тому є можливим.
Керуючись ст.269, 432 ЦПК України,суд,-
у х в а л и в :
Виправити описку, допущену в судовому рішенні від 04 серпня 2020 року Рогатинським районним судом у справі за позовом ОСОБА_1 до Верхньолипицької сільської ради Рогатинського району Івано-Франківської області, Рогатинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області про визнання права власності на земельну частку (пай).
У першому абзаці описової частини судового рішення зазначити місце розташування земельної ділянки "на території Верхньолипицької сільської ради" замість "на території Вербилівської сільської ради".
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду або через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 13 серпня 2020 року.
Суддя: О.О.Лошак
Суд | Рогатинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2020 |
Оприлюднено | 17.08.2020 |
Номер документу | 90967624 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рогатинський районний суд Івано-Франківської області
Лошак О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні