20-2/208-11/253-2/302
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
справа № 20-2/208-11/253-2/302
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
"21" серпня 2007 р. 16:40 м. Севастополь
Господарський суд міста Севастополя у складі:
судді Шевчук Н.Г.,
при секретарі: Демченко В.Л.,
за участю представників:
позивача – Філонова О.О., довіреність б/н від 17.04.2007;
відповідача –не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
За позовною заявою споживчого кооперативу „Підприємці ринку „Фіолентівський”
(99053 м. Севастополь, Фіолентовське шосе, 6)
до відповідача Севастопольської міської Ради
(99011, м. Севастополь, вул. Леніна, 3)
про укладення договору оренди земельної ділянки площею 2,7449 га по Фіолентовському шосе, 6 для завершення будівництва та обслуговування ринку „Фіолентовський” та зобов'язання Севастопольської міської Ради розглянути вказане клопотання.
ВСТАНОВИВ:
Споживчий кооператив «Підприємці ринку «Фіолентівський»звернувся до суду з позовною заявою до Севастопольської міської Ради про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не розгляду клопотання про укладення договору оренди земельної ділянки площею 2,7449 га по Фіолентовському шосе, 6 для завершення будівництва та обслуговування ринку «Фіолентівський»та зобов'язання Севастопольської міської Ради розглянути вказане клопотання.
Позовні вимоги мотивовані тим, що дії відповідача суперечать статті 124 Земельного кодексу України, статті 16 Закону України «Про оренду землі». Всупереч цим нормам Севастопольська міська Рада не розглянула на пленарному засіданні клопотання позивача про надання йому в оренду земельної ділянки площею 2,7449 га по Фіолентовському шосе, 6 для завершення будівництва та обслуговування ринку «Фіолентівський»та не прийняла відповідного рішення з цього питання.
Севастопольська міська Рада позов не визнала. У відзиві на позов вказує, що ухвалення відповідного рішення по наданим позивачем документам є неможливим, так як відповідно до пункту 2 Положення про порядок передачі в оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення, затвердженого рішенням Севастопольської міської Ради від 14.10.2003 із змінами від 07.11.2006 № 919, особа, яка зацікавлена в отриманні земельної ділянки звертається до Севастопольської міської Ради з клопотанням про надання згоди на розробку проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, та дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
02.04.2007 споживчий кооператив „Підприємці ринку „Фіолентівський” звернувся до Севастопольської міської ради з клопотанням (вих. № 3 від 28.03.2007) про укладення з ним договору оренди земельної ділянки площею 2,7449 га по Фіолентовському шосе, 6 для завершення будівництва та обслуговування ринку „Фіолентівський” строком на 25 років. Клопотання обґрунтоване тим, що кооператив об'єднує в собі всіх власників об'єктів нерухомості, які розташовані на спірній земельній ділянці.
До клопотання були додані наступні матеріали:
· Копія свідоцтва про державну реєстрацію Споживчого кооперативу «Підприємці ринку «Фіолентівський».
· Копія статуту Споживчого кооперативу «Підприємці ринку «Фіолентівський».
· Копія довідки про включення до ЄДРПОУ.
· Копія довідки про взяття на облік платників податків.
· Копія наказу начальника Управління з питань майна комунальної власності № 577 від 11.012.2003 «Про оформлення права приватної власності на об'єкти нерухомого майна».
· Копія довідки ДКП БТІ та ДРОНМ міста Севастополя про наявність зареєстрованого права власності на об'єкти нерухомого майна по Фіолентовському шосе, 6, які належать підприємцям ринку «Фіолентівський».
· Копія довідки ДКП БТІ та ДРОНМ міста Севастополя про наявність нерухомого майна –об'єктів незавершеного будівництва по Фіолентовському шосе, 6.
· Копія технічного висновку Державної архітектурно-будівельної інспекції «Про готовність об'єктів до пред'явлення державної приймальної комісії»№ 4147 від 02.12.2005 з доданим списком торгівельних павільйонів.
· Резолюція загальних зборів підприємців ринку «Фіолентівський»від 26.03.2007.
· Копія заяви ПП «Фірма «Блексі-Скат»про вступ до споживчого кооперативу.
· Копія акту узгодження визначених меж та плану визначених меж тимчасового користування.
07.05.2007 споживчим кооперативом «Підприємці ринку «Фіолентівський»до Севастопольської міської Ради було направлено повторне клопотання про укладення договору оренди земельної ділянки.
Листом від 03.05.2007 на ім'я голови Громадської організації підприємців та працівників ринку «Фіолентівський»Кузова Є.О. Севастопольська міська Рада повідомила, що у зв'язку з надходженням клопотань про оренду земельної спірної земельної ділянки від інших осіб Севастопольською міською Радою ініційовано перед Севастопольською міською державною адміністрацією проведення спільної наради з даного питання з метою розробки пропозицій з урахуванням усіх зацікавлених суб'єктів підприємницької діяльності.
Однак, обґрунтоване та оформлене належним чином рішення міської Ради з цього приводу позивачу відповідачем не направлено.
Статтею 124 Земельного кодексу України встановлено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Передача в оренду земельних ділянок громадянам і юридичним особам із зміною їх цільового призначення та із земель запасу під забудову здійснюється за проектами відведення в порядку, встановленому статтями 118, 123 цього Кодексу.
Статтею 16 Закону України «Про оренду землі»передбачено, що передача земельної ділянки, межі якої визначено в натурі (на місцевості), в оренду без зміни її цільового призначення здійснюється без розроблення проекту її відведення.
Як вбачається з плану зовнішніх меж тимчасового користування, затвердженого начальником Севастопольського міського управління земельних ресурсів, межі спірної земельної ділянки площею 2,7449 га по Фіолентовському шосе 6 в місті Севастополі визначені в натурі. Земельна ділянка виділена для розміщення речового ринку по Фіолентовському шосе з віднесенням цих земель до категорії земель населених пунктів, наданих для ринкової інфраструктури відповідно до пункту 1.11.4 Українського класифікатора цільового використання землі.
Таким чином, передача спірної земельної ділянки в оренду здійснюється без розроблення проекту її відведення.
Стаття 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Стаття 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює категорії спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ: в першу чергу це спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно Роз'яснень Президії Вищого арбітражного суду України «Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних чи інших органів»від 26.01.2000 р. № 02-5/35 (із змінами та доповненнями на момент ухвалення рішення) акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Форми, найменування і порядок прийняття актів державними чи іншими органами (далі - акти) залежать від місця даного органу в системі відповідних органів та його компетенції і регламентуються Конституцією України, відповідними законами України та положенням (статутом) про такий орган.
Статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»встановлено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти в формі рішень.
Рішення ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
З вищевикладеної норми вбачається, що єдиною формою акту, який суб'єкт владних повноважень має право прийняти, та який підлягає оскарженню в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, є рішення, яке прийняте на пленарному засіданні.
Частиною 10 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»встановлено, що акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
З аналізу викладених норм вбачається, що відмова органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади у наданні земельної ділянки в користування або залишення клопотання без розгляду повинно бути оформлене відповідним рішенням, яке в установлений строк може бути оскаржене в судовому порядку.
Згідно статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не надано суду доказів прийняття будь-якого рішення щодо надання згоди або відмови у наданні згоди на передачу в оренду Споживчому кооперативу «Підприємці ринку «Фіолентівський»земельної ділянки площею 2,7449 га по Фіолентовському шосе, 6 для завершення будівництва та обслуговування ринку «Фіолентівський».
Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльність Севастопольської міської Ради щодо нерозгляду клопотання про укладення договору оренди земельної ділянки площею 2,7449 га по Фіолентовському шосе, 6 для завершення будівництва та обслуговування ринку «Фіолентівський»та зобов'язання Севастопольської міської Ради розглянути вказане клопотання обґрунтовані та визнані такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статей 94, 98 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати, здійснені позивачем та документально підтверджені, присуджуються йому в сумі 3,40 грн.
Керуючись статтями 157-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправною бездіяльність Севастопольської міської Ради (99011, м. Севастополь, вул. Леніна, буд. 3, код ЄДРПОУ 24872845) щодо не розгляду клопотання Споживчого кооперативу «Підприємці ринку «Фіолентівський»(99053, м. Севастополь, Фіолентовське шосе, 6, код ЄДРПОУ 34957686) про укладення договору оренди земельної ділянки площею 2,7449 га по Фіолентовському шосе, 6 для завершення будівництва та обслуговування ринку «Фіолентівський».
3. Зобов'язати Севастопольську міську Раду (99011, м. Севастополь, вул. Леніна, буд. 3, код ЄДРПОУ 24872845) на найближчому пленарному засіданні розглянути клопотання Споживчого кооперативу «Підприємці ринку «Фіолентівський»(99053, м. Севастополь, Фіолентовське шосе, 6, код ЄДРПОУ 34957686) про укладення договору оренди земельної ділянки площею 2,7449 га по Фіолентовському шосе, 6 для завершення будівництва та обслуговування ринку «Фіолентівський».
4. Повернути з державного бюджету (р/р 311160995600007, банк УДК в місті Севастополі, одержувач Державний бюджет Ленінського району, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035598) на користь Споживчого кооперативу «Підприємці ринку «Фіолентівський» (99053, м. Севастополь, Фіолентовське шосе, 6, код ЄДРПОУ 34957686, відомості про рахунки відсутні) судовий збір в розмірі 3,40 грн.
5. Роз'яснити сторонам, що:
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя підпис Н.Г.Шевчук
27.08.2007
Згідно з оригіналом
Суддя Н.Г.Шевчук
27.08.2007
Суд | Господарський суд м. Севастополя |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2007 |
Оприлюднено | 05.09.2007 |
Номер документу | 909861 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд м. Севастополя
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні