ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
13.08.2020 р. Справа № 914/2027/20
Суддя Манюк П.Т., розглянувши матеріали
позовної заяви: Заступника керівника Стрийської місцевої прокуратури Львівської області, в інтересах держави в особі позивача-1: Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, м. Львів
позивача-2: Львівської обласної державної адміністрації, м. Львів
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Сколівська ВЕС , с. Орів, Сколівський р-н, Львівська область
про розірвання договору оренди землі, повернення земельної ділянки та припинення права користування земельної ділянки
встановив:
Заступник керівника Стрийської місцевої прокуратури Львівської області, в інтересах держави в особі позивачів Головного управління Держгеокадастру у Львівській області та Львівської обласної державної адміністрації звернувся в Господарський суд Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сколівська ВЕС про розірвання договору оренди земельної ділянки від 20.11.2014, укладеного між позивачем-1 та відповідачем, повернення земельної ділянки площею 1 га, кадастровий номер 4624588600:02:000:0177, розташованої за межами населеного пункту на території Ямельницької сільської ради Сколівського району Львівської області та припинення права користування вищезазначеною земельною ділянкою, скасувавши внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про інше речове право від 22.12.2014 № 8190137, відповідно до якого зареєстровано право оренди земельної ділянки.
Відповідно до частини 4 статті 53 Господарського процесуального кодексу України, прокурор який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Частинами 3 та 4 статті 23 Закону України "Про прокуратуру" встановлено, що прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва.
З наведених норм господарського процесуального законодавства, а також приписів Закону України "Про прокуратуру" вбачається, що прокурор є процесуальним позивачем у справі - тобто особою, яка ініціює відкриття провадження у справі на захист прав і інтересів інших осіб у випадках, коли це прямо дозволено законом.
При цьому відповідно до Закону України "Про прокуратуру" підставами представництва прокуратурою інтересів держави є наявність порушення або загрози порушення інтересів держави та не здійснення або неналежне здійснення захисту цих інтересів органом державної влади, органом місцевого самоврядування чи іншим суб`єктом владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження.
Як вбачається із позовної заяви, прокурор вказує, що між Головним управління Держземагенства у Львівській області та Товариством з обмеженою відповідальністю "Сколівська ВЕС було укладено оспорюваний договір оренди землі від 20.11.2014 № 34/20/11-14. Відповідач, всупереч взятих на себе зобов`язань, не сплачував орендну плату, у зв`язку з чим в нього виникла заборгованість за вищезазначеним договором.
З урахуванням наведеного, прокурор зазначає, що відповідач своїми діями щодо несплати орендної плати за землю порушує інтереси держави у сфері ефективного використанням земель.
Проаналізувавши доводи прокурора викладені в позовній заяві, суд визнав позовні матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 50 ГПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Як встановлено судом, наказом Головного управління Держземагенства у Львівській області від 02.10.2014 № 13-2219/16-14-СГ затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 1 га, кадастровий номер 4624588600:02:000:0177 Товариству з обмеженою відповідальністю "Сколівська ВЕС на території Ямельницької сільської ради Сколівського району Львівської області, за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності. Окрім того, на підставі договору оренди від 20.11.2014 № 34/20/11-14 Ямельницька сільська рада Сколівського району Львівської області є одержувачем орендної плати від відповідача за користування вищевказнаю земельною ділянкою, відтак суд вважає за доцільне залучити Ямельницьку сільську раду Сколівського району Львівської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
Керуючись ст. ст. 50, 174, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ухвалив:
1. Відкрити провадження у справі № 914/2027/20 за правилами загального позовного провадження
2. Підготовче судове засідання призначити на 14.09.2020 р. о 11:40 год.
3. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду (м. Львів, вул. Личаківська, 128)
4. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивачів - Ямельницьку сільську раду Сколівського району Львівської області (82611, Львівська область, Сколівський район, с. Ямельниця, вул. Нижній Кінець, 5).
5. Прокурору та позивачам : надати оригінали додатків долучених до позовної заяви - для огляду; подати відповідь на відзив відповідача та одночасно надіслати відповідачу та третій особі - копію відповіді на відзив та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду; забезпечити явку представника в судове засідання.
6. Відповідачу: відповідно до ст. 166 ГПК України протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив; одночасно надіслати прокурору та позивачам копію відзиву та документи долучені до нього, докази відправки представити суду до початку підготовчого засідання; забезпечити явку представника в судове засідання.
7. Третій особі : надати письмові пояснення по суті спору, одночасно надіслати іншим учасникам справи копію таких пояснень, докази надсилання надати до суду; забезпечити явку представника в судове засідання.
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
9. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суд звертає увагу відповідача, що у відповідності до ч. 9 статті 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суддя П.Т. Манюк
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2020 |
Оприлюднено | 18.08.2020 |
Номер документу | 90988941 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Манюк П.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні