Рішення
від 17.08.2020 по справі 918/452/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

17 серпня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/452/20

Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В. при секретарі Мельник В.Я., розглянувши у позовному провадженні справу

за позовом Державне підприємство "Млинівське лісове господарство" (35100, м. Рівненська область, смт. Млинів, вул. Кірова, 55, код ЄДРПОУ 13991205)

до відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація" (35100, Рівненська область, смт. Млинів, вул. Лесі Українки, 4, код ЄДРПОУ 34337327)

про стягнення в сумі 457 585,70 грн.

За участю представників сторін:

від позивача: представник не з`явився

від відповідача: представник не з`явився

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Млинівське лісове господарство" (далі по тексту Позивач, ДП "Млинівське лісове господарство", Лісгосп) звернулось в Господарський суд Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація" (далі по тексту Відповідач, ТОВ "Енерго Генерація", Товариство), в якому, з врахуванням заяви про зменшення позовних вимог просить стягнути з останнього заборгованість за договором №5 від 04.01.2019, за договором №172 від 04.10.2019, за договором №3/5 про надання послуг перевезення та розвантаження лісопродукції від 04.01.2019, за договором №2 від 03.01.2020 та за договором №4/2 про надання послуг перевезення та розвантаження лісопродукції від 03.01.2020 в розмірі 422756 (чотириста двадцять дві тисячі сімсот п`ятдесят шість) гривень 75 копійок, 3 проценти річних в сумі 2 844 (дві тисячі вісімсот сорок чотири) гривні 64 копійки та суму індексу інфляції в розмірі 6 984 (шість тисяч дев`ятсот вісімдесят чотири) гривні 31 коп..

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 21 травня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 30 червня 2020 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 05 серпня 2020 року.

В судове засідання 05.08.2020 року не з`явилися представники позивача та відповідача. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Крім того, представником позивача подано заяву про розгляд справи у відсутності повноважного представника.

До господарського суду повернулася ухвала суду від 30 червня 2020 року про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті на 05 серпня 2020 року , яка направлялась на адресу відповідача - 35100, Рівненська область, смт. Млинів, вул. Лесі Українки, 4, код ЄДРПОУ 34337327, з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, зробленого на запит суду місцезнаходженням відповідача є саме вказана адреса.

До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.

Водночас законодавство України, в тому числі ГПК, не зобов`язує й сторону у справі, зокрема позивача, з`ясовувати фактичне місцезнаходження іншої сторони (сторін) у справі (якщо воно не співпадає з її місцезнаходженням, визначеним згідно із згаданою статтею 93 Цивільного кодексу України) та зазначати таке фактичне місцезнаходження в позовній заяві чи інших процесуальних документах.

В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.

Крім того пунктом сьомим статті 120 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Таким чином суд вважає, що відповідач про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, відтак, керуючись статями 165, 178 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши документи і матеріали, які подані учасниками судового процесу, з`ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, безпосередньо дослідивши докази у справі, господарський суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково. При цьому господарський суд керувався наступним.

04.01.2019 року між Державним підприємством "Млинівське лісове господарство", як Виконавцем, та Товариством з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація", як Замовником, укладено договір №3/5 про надання послуг перевезення та розвантаження лісопродукції.

03.01.2020 року між ДП "Млинівське лісове господарство", як Виконавцем, та ТОВ "Енерго Генерація", як Замовником, укладено договір №4/2 про надання послуг перевезення та розвантаження лісопродукції.

Згідно п. 1.1 вказаних договорів, Замовник доручає, а Виконавець бере на себе зобов`язання здійснювати наступні послуги: надання послуг по перевезенню та розвантаженню лісопродукції вантажним автотранспортом, а Замовник зобов`язується своєчасно прийняти й оплатити виконану виконавцем роботу (надані послуги). Доказом передачі вантажу є товарно-транспортна накладна (п.2.4. Договорів). Розмір плати за перевезення автотранспортом лісопродукції, за 1 км пробігу визначені за погодженням сторін у п. 3.4. договорів.

Згідно п. 3.1., попередня оплата за надані послуги здійснюється замовником в національній валюті України в безготівковій формі, шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок Виконавця на протязі 5 днів з дати пред`явлення рахунку до сплати.

04.01.2019 року між Державним підприємством "Млинівське лісове господарство", як Продавцем" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація", як Покупцем, було укладено договір № 5. В договорі вказано, що термін поставки - 1 квартал 2019 року (п. 4.2. Договору).

04.10.2019 року між Державним підприємством "Млинівське лісове господарство", як Продавцем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація", як Покупцем, було укладено договір № 172. В договорі вказано, що термін поставки - 4 квартал 2019 року (п. 4.2. Договору).

03.01.2020 року між Державним підприємством "Млинівське лісове господарство", як Продавцем та Товариством з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація", як Покупцем було укладено договір № 2. В договорі вказано, що термін поставки - 1 квартал 2020 року (п. 4.2. Договору).

Предметом даних договорів вказано: Продавець продає, а Покупець купує на умовах франко-проміжний склад Продавця лісоматеріали круглі - деревину дров`яну промислового використання -твердолистяних, хвойних та м`яколистяних порід, надалі "Товар".

Кількість та основні характеристики товару визначені у п. 1.1 Договорів.

Приймання товару по кількості та якості (пп.1.1. та 3.1) здійснюється уповноваженими представниками обох сторін на складі Продавця перед завантаженням на транспортний засіб (п. 6.1. Договорів).

Датою передачі товару Продавцем та прийому його Покупцем, тобто датою поставки, вважається дата товарно-транспортної накладної (п. 6.4. Договорів).

Згідно п. 7.1. договору, попередня оплата лісоматеріалів 100% від вартості здійснюється шляхом банківського переказу коштів на розрахунковий рахунок Продавця за кожну партію товару, згідно виставленого рахунку на протязі 5 календарних днів з дати пред`явлення рахунку.

Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України однією із підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договори.

Статтею 174 Господарського кодексу України передбачено, що господарські зобов`язання виникають, зокрема, із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Згідно ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч. 1 ст. 662 Цивільного кодексу України продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.

Частиною1 ст. 664 Цивільного кодексу України передбачено, що обов`язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент: 1) вручення товару покупцеві, якщо договором встановлений обов`язок продавця доставити товар; 2) надання товару в розпорядження покупця, якщо товар має бути переданий покупцеві за місцезнаходженням товару. Договором купівлі-продажу може бути встановлений інший момент виконання продавцем обов`язку передати товар.

Згідно ст. 334 Цивільного кодексу України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв`язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов`язання доставки. До передання майна прирівнюється вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 ГК України, за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов`язується доставити ввірений їй другою стороною (вантажовідправником) вантаж до пункту призначення в установлений законодавством чи договором строк та видати його уповноваженій на одержання вантажу особі (вантажоодержувачу), а вантажовідправник зобов`язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату.

Товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного й бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу й обліку виконаної роботи (п. 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтранспорту України від 14.10.1997 р. № 363). Основним документом на перевезення вантажів є товарно-транспортна накладна (п. 11.1 Правил).

На виконання умов вищевказаних Договорів у період з 04.01.2019 року по 31.03.2020 року Позивач надав Відповідачу транспорті послуги, що підтверджується наступними Актами надання послуг, підписаними сторонами: №181747 від 04.10.2019, №181598 від 24.10.2019, №181766 від 24.10.2019, №181768 від 25.10.2019, №181772 від 28.10.2019, №181927 від 11.11.2019, №181936 від 12.11.2019, №181893 від 13.11.2019, №181940 від 15.11.2019, №181949 від 18.11.2019, №181897 від 20.11.2019, №182024 від 27.11.2019, №182025 від 27.11.2019, №182026 від 27.11.2019, № 181961 від 28.11.2019, № 182029 від 28.11.2019, №181963 від 29.11.2019, №182084 від 02.12.2019, №182061 від 04.12.2019, №182097 від 04.12.2019, №182035 від 06.12.2019, № 182040 від 12.12.2019, №182043 від 12.12.2019, №182045 від 13.12.2019, №182009 від 19.12.2019, №182049 від 19.12.2019, №182051 від 19.12.2019, №182000 від 20.12.2019, № 182056 від 20.12.2019, №182147 від 26.12.2019, №182153 від 28.12.2019 року, та передав у власність Відповідачу товар, що підтверджується наступними товарно-транспортними накладними, засвідченими підписами уповноважених осіб про прийняття товару: № 181087 від 04.01.2019, № 148162 від 04.01.2019, № 180711 від 08.01.2019, № 762815 від 08.01.2019, № 180846 від 09.01.2019, № 181061 від 09.01.2019, № 306359 від 09.01.2019, № 468024 від 09.01.2019, № 181062 від 10.01.2019, № 468033 від 10.01.2019, № 468034 від 10.01.2019, № 181063 від 14.01.2019, № 468066 від 14.01.2019, № 181091 від 16.01.2019, № 505313 від 16.01.2019, № 181068 від 17.01.2019, № 181094 від 17.01.2019, № 468127 від 17.01.2019, № 505325 від 17.01.2019, № 181024 від 18.01.2019, № 306405 від 18.01.2019, № 181070 від 21.01.2019, № 468159 від 21.01.2019, № 468162 від 21.01.2019, № 181170 від 28.01.2019, № 181171 від 28.01.2019, №468271 від 28.01.2019, № 468274 від 28.01.2019, № 181174 від 29.01.2019, № 181180 від 29.01.2019, № 488288 від 29.01.2019, № 468302 від 29.01.2019, № 181190 від 01.02.2019, № 468362 від 01.02.2019, № 181184 від 06.02.2019, № 181194 від 06.02.2019, № 468392 від 06.02.2019, № 468395 від 06.02.2019, № 181199 від 07.02.2019, № 468420 від 07.02.2019, № 181045 від 08.02.2019, № 181200 від 08.02.2019, № 306488 від 08.02.2019, № 468428 від 08.02.2019, № 181205 від 12.02.2019, № 468467 від 12.02.2019, № 181301 від 15.02.2019, № 468543 від 15.02.2019, № 181100 від 20.02.2019, № 181306 від 20.02.2019, № 181370 від 20.02.2019, № 468560 від 20.02.2019,№ 505454 від 20.02.2019, № 505462 від 20.02.2019, № 181266 від 21.02.2019, № 832963 від 21.02.2019, № 832968 від 21.02.2019, № 181312 від 22.02.2019, № 181313 від 22.02.2019, № 468608 від 22.02.2019, № 468610 від 22.02.10, № 181314 від 25.02.2019, № 181315 від 25.02.2019, № 468613 від 25.02.2019, № 468618 від 25.02.2019, № 181268 від 07.03.2019, № 833023 від 07.03.2019, № 181272 від 13.03.2019, № 181341 від 13.03.2019, № 468797 від 13.03.2019, № 833053 від 13.03.2019, № 181336 від 20.03.2019, № 468852 від 20.03.2019, № 181331 від 21.03.2019, № 468869 від 21.03.2019, № 181249 від 27.03.2019, № 306687 від 28.03.2019, № 306689 від 28.03.2019, № 181327 від 29.03.2019, № 468962 від 29.03.2019, № 181747 від 04.10.2019, № 040399 від 04.10.2019, № 181598 від 24.10.2019, № 181766 від 24.10.2019, № 506477 від 24.10.2019, № 040580 від 24.10.2019, № 181768 від 25.10.2019, № 181919 від 25.10.2019, № 506482 від 25.10.2019, № 040590 від 25.10.2019, № 040591 від 25.10.2019, № 181772 від 28.10.2019, № 040603 від 28.10.2019, № 181927 від 11.11.2019, № 506507 від 11.11.2019, № 181936 від 12.11.2019, № 040714 від 12.11.2019, № 181893 від 13.11.2019, № 307710 від 13.11.2019, № 181940 від 15.11.2019, № 040739 від 15.11.2019, № 181949 від 18.11.2019, №506557 від 18.11.2019, № 181897 від 20.11.2019, № 834172 від 20.11.2019, № 182024 від 27.11.2019, № 182025 від 27.11.2019, № 182026 від 27.11.2019, № 150093 від 27.11.2019, № 150094 від 27.11.2019, № 150097 від 27.11.2019, № 181961 від 28.11.2019, № 182029 від 28.11.2019, № 150110 від 28.11.2019, № 194144 від 28.11.2019, № 181963 від 29.11.2019, № 506614 від 29.11.2019, № 182084 від 02.12.2019, № 194162 від 02.12.2019, № 182061 від 04.12.2019, № 182097 від 04.12.2019, № 307862 від 04.12.2019, № 307863 від 04.12.2019, № 194172 від 04.12.2019, № 182035 від 06.12.2019, № 150188 від 06.12.2019, № 182040 від 12.12.2019, № 182043 від 12.12.2019, № 150241 від 12.12.2019, № 150254 від 12.12.2019, № 181980 від 13.12.2019, № 182045 від 13.12.2019, № 150260 від 13.12.2019, № 834297 від 13.12.2019, № 834298 від 13.12.2019, № 182009 від 19.12.2019, № 182049 від 19.12.2019, № 182051 від 19.12.2019, № 150308 від 19.12.2019, № 150318 від 19.12.2019, № 764595 від 19.12.2019, № 764596 від 19.12.2019, № 182000 від 20.12.2019, № 182056 від 20.12.2019, № 150331 від 20.12.2019, № 764608 від 20.12.2019, № 182147 від 26.12.2019, № 150373 від 26.12.2019, № 182153 від 28.12.2019, № 150377 від 28.12.2018, №200103 від 03.01.2020, № 150381 від 03.01.2020, № 200108 від 11.01.2020, № 200109 від 11.01.2020, № 150408 від 11.01.2020, № 150409 від 11.01.2020, № 200111 від 17.01.2020, № 150440 від 17.01.2020, № 200123 від 23.01.2020, № 150520 від 23.01.2020, № 200115 від 24.01.2020, № 150549 від 24.01.2020, № 200124 від 30.01.2020, № 150657 від 30.01.2020, № 200128 від 06.02.2020, № 200129 від 06.02.2020, № 150715 від 06.02.2020, № 150721 від 06.02.2020, № 200132 від 10.02.2020, № 150779 від 10.02.2020, № 200135 від 13.02.2020, № 150847 від 13.02.2020, № 200139 від 21.02.2020, № 150973 від 21.02.2020, № 200141 від 24.02.2020, № 15 1009 від 24.02.2020, № 200143 від 03.03.2020, № 151076 від 03.03.2020, № 200147 від 04.03.2020, № 151098 від 04.03.2020, № 200252 від 18.03.2020, № 151234 від 18.03.2020, № 200257 від 31.03.2020, № 151390 від 31.03.2020 року.

В порушення умов договорів та закону Відповідач прийняті на себе зобов`язання з оплати вартості послуг та товару належним чином не виконав. Товар та надані послуги ТОВ "Енерго Генерація" оплатило лише частково. Сума заборгованості становить 422 756,75 грн., що підтверджується актами звірки взаємних розрахунків за 2019 рік та 2020 рік (станом на

13.02.2020 року заборгованість в сумі 433 808,69 грн.) підписаними та завіреними печатками обох сторін.

Позивачем 24.04.2020 року направлено на адресу Відповідача акт звірки взаєморозрахунків станом на 31.03.2020 року та рахунок №103 від 23.04.2020 року на оплату боргу в сумі 447 756,75 грн. Однак, Відповідачем не вчинено дій щодо погашення даної заборгованості та не повернуто підписаний акт звірки взаєморозрахунків. Згідно даних Укрпошти, повідомлення на даний час так і не вручено під час неодноразової доставки та знаходиться у відділенні зв`язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Статтею 253 Цивільного кодексу України передбачено, що перебіг строку починається

з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Статтею 526 Цивільного Кодексу України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться

Статтею 193 Господарського кодексу України також визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

Відтак вимоги Позивача у частині стягнення з Відповідача основного боргу у сумі 422756 грн. 75 коп. грунтуються на договорі та законі і, відповідно, є провомірними.

Згідно статті 625 Цивільного Кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

З огляду на вищевказане та у зв`язку з простроченням виконання грошового зобов`язання Відповідача, Позивач просить стягнути з останнього 3 проценти річних в сумі 2 844 (дві тисячі вісімсот сорок чотири) гривні 64 копійки та суму індексу інфляції в розмірі 6 984 (шість тисяч дев`ятсот вісімдесят чотири) гривні 31 коп. від суми боргу 433808 грн. 69 коп. за період з 26.02.2020 по 15.05.2020 року.

Індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення складає місяць. Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція). Найменший період визначення індексу інфляції складає місяць.

Аналогічна правова позиція викладена у п. 3.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 грудня 2013 року № 14 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов`язань".

Перевіривши розрахунок річних та інфляційних суд зазначає, що 3 проценти річних розраховано позивачем арифметично правильно, натомість інфляційні розраховано з порушенням порядку нарахування. Судом здійснено розрахунок інфляційним, який є наступним:

Період заборгованостіСума боргу (грн.)Сукупний індекс інфляції за період№Інфляційне збільшення суми боргуІСума боргу з врахуванням індексу інфляціїі 01.03.2020 - 30.04.2020 433808.69 1.016 6968.70 440777.39 Таким чином, сума інфляційних складає 6968 грн. 70 коп..

Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). Відповідно ж до статті 611 цього ж Кодексу:

1. У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема:

1) припинення зобов`язання внаслідок односторонньої відмови від зобов`язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору;

2) зміна умов зобов`язання;

3) сплата неустойки;

4) відшкодування збитків та моральної шкоди.

Відтак вимоги Позивача щодо стягнення з Відповідача 3 проценти річних в сумі 2 844 (дві тисячі вісімсот сорок чотири) гривні 64 копійки та суми інфляційних в розмірі 6968 (шість тисяч дев`ятсот вісімдесят чотири) гривні 70 коп. грунтуються на законі і є правомірними.

В решті позовні вимоги задоволенню не підлягають.

У відповідності до пункту 4 частини 2 статті 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Згідно із ч. 2-3 ст. 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Поняття і види доказів викладені у статті 73 ГПК України, згідно якої доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів (ст. 74 ГПК України).

Згідно з ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною 1 статті 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

У відповідності до ст. 78 ГПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (ст. 79 ГПК України).

Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З огляду на вищевказане та те, що Позивач довів належними та допустимими доказами факт надання Відповідачу транспортних послуг та поставку товару та факт прострочення Відповідачем виконання грошового зобов`язання в частині оплати їх вартості, позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі статті 129 Господарського кодексу України судові витрати у справі покладаються на Відповідача, так як спір виник внаслідок його неправильних дій.

Відповідно до статті 240 Господарського процесуального кодексу України Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Керуючись статями 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов Державного підприємства "Млинівське лісове господарство" (35100, м. Рівненська область, смт.Млинів, вул. Кірова, 55, код ЄДРПОУ 13991205) задоволити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Генерація" (35100, Рівненська область, смт. Млинів, вул. Лесі Українки, 4, код ЄДРПОУ 34337327) на користь Державного підприємства "Млинівське лісове господарство" (35100, м. Рівненська область, смт. Млинів, вул. Кірова, 55, код ЄДРПОУ 13991205) основний борг в розмірі 422 756 (чотириста двадцять дві тисячі сімсот п`ятдесят шість) гривень 75 копійок, 3 проценти річних в сумі 2 844 (дві тисячі вісімсот сорок чотири) гривні 64 копійки, інфляційні в розмірі 6968 (шість тисяч дев`ятсот шістдесят вісім) гривень 70 коп., судовий збір у сумі 6863 (шість тисяч вісімсот шістдесят три) гривень 79 копійок та витрати на правничу допомогу у сумі 27700 (двадцять сім тисяч сімсот) гривень 00 коп..

3. В решті позовних вимог відмовити у задоволенні.

4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення через господарський суд, що прийняв рішення або безпосердньо до апеляційного суду. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua

Суддя Марач В.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення17.08.2020
Оприлюднено18.08.2020
Номер документу90989366
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/452/20

Судовий наказ від 23.09.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Судовий наказ від 08.09.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 31.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Рішення від 17.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 30.06.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 16.06.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 21.05.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні