Рішення
від 03.08.2020 по справі 200/13821/19-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 серпня 2020 р. Справа№200/13821/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Зеленова А.С.

секретаря Сєдих В.В.,

за участю:

представника позивача Лупола С.В.,

представник відповідача не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу №200/13821/19-а за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області до Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради" про застосування заходів реагування, -

В С Т А Н О В И В:

28 листопада 2019 року шляхом надсилання поштою позивач, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області звернулося до суду з адміністративним позовом до Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради" про застосування заходів реагування/а.с.4-17.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в період з 28 жовтня 2019 року по 29 жовтня 2019 року проведено позапланову перевірку приміщень та території Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради", розташованого за адресою: Донецька обл., м. Вугледар, вул. Молодіжна, 19.

Актом перевірки суб`єкту господарювання - приміщень та території та території Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради", розташованого за адресою: Донецька обл., м. Вугледар, вул. Молодіжна, 19 від 29 жовтня 2019 року №65 (далі - Акт) встановлені численні порушення вимог Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697 (далі - ППБУ).

Порушення, встановлені актом перевірки від 29 жовтня 2019 року №65 створюють безпосередню загрозу виникнення пожежі, несуть загрозу життю та здоров`ю людей, перешкоджають вільній евакуації людей у разі настання надзвичайної ситуації (пожежі, аварії та ін.), ускладнюють гасіння пожежі.

В заяві про уточнення позову зазначає, що у період з 17 грудня 2019 року по 18 грудня 2019 року відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, статті 6 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , листа Першого заступника Голови ДСНС України Мельчуцького О.Г. від 11.12.2019 № 02-17767/261, доручення Прем`єр- міністра України від 11.12.2019 № 44205/1/1-19 було проведено позапланову перевірку Комунальне некомерційне підприємство "Лікувально-профілактична установа Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради" з питань додержання вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки. Під час перевірки, відповідно до акту від 18.12.2019 №92 були виявлені порушення, що створюють безпосередню загрозу життю та здоров`ю людей.

Подальша експлуатація Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради", розташованого за адресою: Донецька обл., м. Вугледар, вул. Молодіжна, 19 із вищезазначеними порушеннями пожежної безпеки створює загрозу жптпо та/або здоров`ю людей.

Просить суд застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об`єкту Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради", розташованого за адресою: Донецька обл., м. Вугледар, вул. Молодіжна, 19 до повного усунення порушень, шляхом заборони експлуатації вищезазначеного об`єкту /а.с.4-17/.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав з підстав наведених у відзиві на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідачем вживаються заходи щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Контролюючий орган повинен навести обставини, які підтверджують, що конкретні порушення, виявлені ним в процесі перевірок, створюють загрози життю і здоров`ю людей. У цій справі про застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації (роботи) об`єкту позивач повинен не просто надати акт перевірки, а довести наявність зафіксованих порушень, а також обґрунтувати, яку небезпеку для життя людей створюють ці порушення. Контролюючий орган наводить лише загальні формулювання та не вказують конкретних наслідків кожного порушення. Контролюючий орган неналежним чином доводять факти порушень, а також створення загрози життю та здоров`ю людей. За результатами проведення перевірки інспектори контролюючих органів виносять приписи, в яких вказують строки для усунення порушень законодавства. Проте строків вказано не було і не дочекавшись виконання припису - звернулися з позовом про зупинення підприємства/а.с.95-98/.

Ухвалою суду від 03 грудня 2019 року відкрито провадження по справі та призначено підготовче засідання/а.с.1/.

23 грудня 2019 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с.95-113/.

23 грудня 2019 року за клопотанням представника позивача у підготовчому судовому засіданні оголошено переву до 29 січня 2020 року.

24 січня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого судового засідання у звязку із перебуванням представника у відпустці/а.с.120-122/.

Ухвалою суду від 29 січня 2020 року клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого засідання задоволено. Відкласти підготовче судове засідання та продовжено строк підготовчого провадження справи №200/13821/19-а за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області до Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради" про застосування заходів реагування до 10 лютого 2020 року/а.с.125/.

10 лютого 2020 року позивачем надано заяву про уточнення позову /а.с.130-136/.

10 лютого 2020 року судом відкладено підготовче засідання до 24 лютого 2020 року.

24 лютого 2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого судового засідання у звязку із перебуванням представника на ікарняному /а.с.173-174/.

24 лютого 2020 року ухвалою суду постановленною без видалення до нардчої кімнати закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 23 березня 2020 року.

18 березня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого судового засідання у звязку із введенням карантину /а.с.182-183/.

23 березня 2020 року за клопотанням представника відповідача судом відкладено судовий розгляд до 06 квітня 2020 року.

03 квітня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого судового засідання у звязку із введенням карантину /а.с.193-194/.

06 квітня 2020 року за клопотанням представника відповідача судом відкладено судовий розгляд до 27 квітня 2020 року.

24 квітня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого судового засідання у звязку із введенням карантину /а.с.200-201/.

27 квітня 2020 року за клопотанням представника відповідача судом відкладено судовий розгляд до 18 травня 2020 року.

15 травня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого судового засідання у звязку із введенням карантину /а.с.209-210/.

18 травня 2020 року за клопотанням представника відповідача судом відкладено судовий розгляд до 15 червня 2020 року.

21 травня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника позивача про долучення до матеріалів справи доказів /а.с.216-221/.

15 червня 2020 року судом відкладено судовий розгляд у звязку із неявкою представника відповідача до 06 липня 2020 року.

03 липня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про відкладення судового розгляду у звязку із введенням карантину /а.с.216-217/.

06 липня 2020 року за клопотанням представника відповідача судом відкладено судовий розгляд до 03 серпня 2020 року.

03 серпня 2020 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідача про відкладення судового розгляду у звязку із введенням карантину /а.с.233-234/.

Прдеставник позивача у судовому засіданні надав суду пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав суду заяву про відкладення розгляду справи у зв`язку із ввденням карантину.

Відповідно до п.п.2 п.9 прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) пункт 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України викладено у наступній редакції: під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Відповідно до п.2 прикінцевих положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.

Даний закон набрав чинності 17 липня 2020 року. З огляду на що останнім днем строку на який був продовжений розгляд справи є 07 серпня 2020 року.

Учасниками судового розгляду не було подано клопотань про продовження строку розгляду справи.

Враховуючи вищезазначене та зважаючи на те, що сторони були належним чином повідомлені про місце, дату та час розгляду справи, їх позиція стосовно предмета спору зрозуміла, в матеріалах справи достатньо документів для розгляду справи по суті, з метою недопущення невиправданого затягування судового процесу, суд доходить висновку про можливість проведення розгляду справи без участі представника відповідача за наявними у справі матеріалами.

При цьому суд зазначає, що саме по собі оголошення карантину не зупиняє роботи судів, участь учасників справи в судовому засіданні судом обов`язковою не визнавалась, та сторонами не повідомлено причин, які безпосередньо перешкоджають приймати участь у судовому засіданні.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані сторонами заяви по суті справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується вимоги та заперечення, дослідивши докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, судом встановлено наступне.

Позивач - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області організовує і здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно- рятувальних служб. Згідно пунктів 39-48 глави 4 положення ДСНС відповідно до покладених на неї завдань організовує і здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, суб`єктами господарювання; складає акти перевірок, видає приписи, постанови, розпорядження про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, а в разі встановлення порушень, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, звертається безпосередньо та через територіальні органи до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, окремих приміщень, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту. Є суб`єктом владних повноважень у відповідності до приписів п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України.

Відповідач - Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради", зареєстровано в якості юридичної особи за адресою: Донецька обл., м. Вугледар, вул. Молодіжна, 19, ЄРПОУ 05492858.

Відповідно до наказу ДПРЗ-7 Головного управління ДС1ІС України у Донецькій області від 11 жовтня 2019 року №166 в період з 28 жовтня 2019 року по 29 жовтня 2019 року проведено позапланову перевірку приміщень та території Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради", розташованого за адресою: Донецька обл., м. Вугледар, вул. Молодіжна, 19/а.с.76-77/.

Актом перевірки суб`єкту господарювання - приміщень та території Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради", розташованого за адресою: Донецька обл., м. Вугледар, вул. Молодіжна, 19 від 29 грудня 2019 року №65 (далі - Акт) встановлені численні порушення Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697 (далі - ППБУ), а саме:

- не здійснено навчання керівного складу, працівників з питань цивільного захисту та правилам техногенної безпеки;

- не складено розрахунок потреби в засобах індивідуального захисту органів дихання;

- не забезпечено працівників об`єкта засобами колективного та індивідуального захисту;

- не забезпечено обладнання інформаційно-довідкових куточків щодо конкретних дій у надзвичайних ситуаціях з урахуванням місцевих умов;

- не організовано проведення ідентифікації об`єктів, та не складено Повідомлення про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки та погодити з органом державного нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки.

Травматологічне відділення:

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників).

Гінекологічне відділення:

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ.

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників).

Терапевтичне відділення:

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів.

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в коридорі відділення;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014.

Неврологічне відділення:

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Дитяче відділення:

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ КО 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (КО 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Стоматологічне відділення:

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Баклабараторія:

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в коридорі між відділеннями;

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Адміністративний корпус:

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не встановлені протипожежні сертифіковані двері в отворі протипожежної стіни в приміщенні архіву відповідно до ДБН В.1.1-7:2016;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не узгоджено план - схеми евакуації з органами державного пожежного нагляду;

- не виконано плани евакуації на основі фотолюмінісцентного матеріалу;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Підвальне приміщення:

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в підвальному приміщенні;

- не встановлені протипожежні сертифіковані двері в отворі протипожежної стіни в приміщенні електрощітової відповідно до ДБН В.1.1-7:2016;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в приміщенні електрощітової;

- допускається розміщування в підвальному приміщенні слюсарної майстерні;

- електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати не встановлені на не горючі основи (конструкції) або з підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на О,0і метра в приміщенні слюсарної майстерні;

- допускається підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи;

- допускається використання світильників з лампами розжарювання без захисного суцільного скла (ковпаків);

Господарський корпус:

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в коридорі підвального приміщенн та електрощітовій;

Територія:

- не встановлено покажчики (об`ємні зі світильником або плоскі із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них цифровими значеннями відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водогінної мережі (тупикова чи кільцева);

- не відремонтовано пожежні гідранти які розташовані на території лікарні м. Вугледар № 77, 78, 79. Кришки люків підземних пожежних гідрантів не пофарбовані в червоний колір;

- не виконано під`їзд до пожежного гідранту № 75 для можливості забору води пожежними автомобілями;

- не проведено випробування пожежних гідрантів на тиск та витрату води з оформленням акту;

- не відремонтовано пожежне водоймище яке розташоване на території комунального некомерційного підприємства Лікувально - профілактичної установи центральна міська лікарня Вугледарсько міської ради ;

- не встановлено покажчик місцезнаходження пожежного водоймища (об`ємний зі світильником або плоским із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на нього цифрового значення запасу води в кубічних метрах та кількості пожежних автомобілів, котрі можуть одночасно встановлюватися на майданчику біля водойми/а.с.29-61/.

Порушення, встановлені актом перевірки від 29 жовтня 2019 року №65 створюють безпосередню загрозу виникнення пожежі, несуть загрозу життю та здоров`ю людей, перешкоджають вільній евакуації людей у разі настання надзвичайної ситуації (пожежі, аварії та ін.), ускладнюють гасіння пожежі.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 1 Кодексу Цивільного захисту України встановлено, що Кодекс регулює відносини, пов`язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов`язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.

Згідно ст. 67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить:складення актів перевірок, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у разі виявлення таких порушень; звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей;

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон № 877)державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Частиною 1 ст. 4 Закону № 877 передбачено, що державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Абзацом 7 ч. 1 ст. 6 Закону України №877 підставою для здійснення позапланових заходів визначено доручення Прем`єр-міністра України про перевірку суб`єктів господарювання у відповідній сфері у зв`язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров`я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.

Згідно із ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 7 ст. 7 Закону України №877 на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Згідно з п. 6 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України від 16 січня 2013 року № 20/2013 "Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій", та пунктом 7 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052, ДСНС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також міжрегіональні (повноваження яких поширюються на кілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх створення).

Відповідно до п.п. 27 п. 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, затвердженого наказом ДСНС України від 04 лютого 2013 року № 3 (у редакції наказу ДСНС України від 21 вересня 2017 року № 507), Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території організовує і здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб`єктами господарювання.

Частиною 2 ст. 64 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення. Таким територіальним органом на території Донецької області є позивач.

Згідно ст. 66 Кодексу цивільного захисту України, центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Статтею 67 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить, зокрема: здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства органами та суб`єктами господарювання, аварійно-рятувальними службами, зазначеними у ст. 65 цього Кодексу; складення актів перевірок, приписів про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки у разі виявлення таких порушень; звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Згідно ч.ч. 1,2 та 3 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом.

У разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Приписи, постанови, розпорядження центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, щодо усунення порушень встановлених законодавством вимог з питань техногенної та пожежної безпеки можуть бути оскаржені до суду в установлений законом строк.

Статтею 70 Кодексу цивільного захисту України визначено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: 1) недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; 4) нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; 6) невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб`єкта господарювання, їх непридатність або відсутність.

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 та ч. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України, забезпечення техногенної та пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на керівників та власників таких суб`єктів господарювання.

Згідно із п.п. 1, 3, 8, 13, 19, 21, 22, 23 ч. 1 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України, на суб`єкта господарювання покладається обов`язок: забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту на об`єктах суб`єкта господарювання; розміщення інформації про заходи безпеки та відповідну поведінку населення у разі виникнення аварії; здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної та пожежної безпеки; здійснення за власні кошти заходів цивільного захисту, що зменшують рівень ризику виникнення надзвичайних ситуацій; розроблення заходів щодо забезпечення пожежної безпеки, впровадження досягнень науки і техніки, позитивного досвіду із зазначеного питання; забезпечення виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, а також виконання вимог приписів, постанов та розпоряджень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки; утримання у справному стані засобів цивільного та протипожежного захисту, недопущення їх використання не за призначенням; здійснення заходів щодо впровадження автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж і використання для цієї мети виробничої автоматики.

Отже, державний нагляд (контроль) здійснюється уповноваженим органом щодо суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів.

Разом з цим, суд звертає увагу на наступне.

Так, в період з 17 грудня 2019 року по 18 червня 2019 року позивачем проведено обстеження приміщень будівлі Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради" з метою перевірки усунення виявлених порушень вимог правил пожежної і техногенної безпеки, відображених в акті ГУ ДСНС України в Донецькій області від 18 грудня 2019 року, за результатами якої складено Акт №92 від 18 грудня 2019 року.

Актом №92 від 18 грудня 2019 року встановлено часткове усунення порушень, виявлених актом перевірки від 29 жовтня 2019 року №65, що створювали загрозу життю та здоро`ю людей/а.с.139-156/.

Неусуненим залишилися наступні порушення:

- не здійснено навчання керівного складу, працівників з питань цивільного захисту та правилам техногенної безпеки;

- не складено розрахунок потреби в засобах індивідуального захисту органів

дихання;

- не забезпечено працівників об`єкта засобами колективного та індивідуального захисту;

- не забезпечено обладнання інформаційно-довідкових куточків щодо конкретних дій у надзвичайних ситуаціях з урахуванням місцевих умов;

- не організовано проведення ідентифікації об`єктів, та не складено Повідомлення про результати ідентифікації щодо визначення потенційної небезпеки та погодити з органом державного нагляду у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки;

- приміщення лікарні з постійним перебуванням хворих, не здатних самостійно пересуватися, не забезпечено ношами з розрахунку одні ноші на 5 хворих;

- об`єкт не забезпечено засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість хворих (стаціонар) та окремо для обслуговуючого персоналу;

- не замінено в дверних проймах на шляхах евакуації скло, що не дає скалок при руйнуванні;

- не обладнано пристроями для самозачинення двері на сходових клітках;

- не встановлено на сходових клітках прилади опалення (батареї) на висоті 2,2 м та вище від поверхні проступів та сходових площадок;

- приміщення лікарні з постійним перебуванням хворих, не здатних самостійно пересуватися, не забезпечено ношами з розрахунку одні ноші на 5 хворих;

- об`єкт не забезпечено засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість хворих (стаціонар) та окремо для обслуговуючого персоналу;

- не замінено в дверних проймах на шляхах евакуації скло, що не дає скалок при руйнуванні;

- не обладнано пристроями для самозачинення двері на сходових клітках;

- не встановлено на сходових клітках прилади опалення (батареї) на висоті 2,2 м та вище від поверхні проступів та сходових площадок;

Травматологічне відділення:

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів.

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

Гінекологічне відділення:

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

Терапевтичне відділення:

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- пе проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в коридорі відділення;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

Неврологічне відділення:

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Дитяче відділення:

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Стоматологічне відділення:

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Баклабараторія:

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в коридорі між відділеннями;

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Адміністративний корпус:

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не встановлені протипожежні сертифіковані двері в отворі протипожежної стіни в приміщенні архіву відповідно до ДБН В.1.1-7:2016;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не узгоджено план - схеми евакуації з органами державного пожежного нагляду;

- не виконано плани евакуації на основі фотолюмінісцентного матеріалу;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Підвальне приміщення:

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в підвальному приміщенні;

- не встановлені протипожежні сертифіковані двері в отворі протипожежної стіни в приміщенні електрощітової відповідно до ДБН В.1.1-7:2016;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в

приміщенні електрощітової;

- допускається розміщування в підвальному приміщенні слюсарної майстерні;

- електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати не встановлені на не горючі основи (конструкції) або з підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра в приміщенні слюсарної майстерні;

- допускається підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи;

- допускається використання світильників з лампами розжарювання без захисного суцільного скла (ковпаків);

Господарський корпус:

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не проведено замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в коридорі підвального приміщенн та електрощітовій;

Територія:

- не встановлено покажчики (об`ємні зі світильником або плоскі із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них цифровими значеннями відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водогінної мережі (тупикова чи кільцева);

- не відремонтовано пожежні гідранти які розташовані на території Центральної міської лікарня м. Вугледар № 77, 78, 79. Кришки люків підземних пожежних гідрантів не пофарбовані в червоний колір;

- не виконано під`їзд до пожежного гідранту № 75 для можливості забору води пожежними автомобілями;

- не проведено випробування пожежних гідрантів на тиск та витрату води з оформленням акту;

- не відремонтовано пожежне водоймище яке розташоване на території комунального некомерційного підприємства Лікувально - профілактичної установи центральна міська лікарня Вугледарсько міської ради /а.с.139-156/.

Вказані порушення створюють негативні наслідки, такі як загроза життю та здоров`ю людей.

Крім того, 19 травня 2020 року позивачем проведено обстеження приміщень будівлі Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради" з метою перевірки усунення виявлених порушень вимог правил пожежної і техногенної безпеки, відображених в акті ГУ ДСНС України в Донецькій області від 18 грудня 2019 року №92, за результатами якої складено Акт №б/н від 19 травня 2020 року.

Актом №б/н від 19 травня 2020 року встановлено часткове усунення порушень, виявлених актом перевірки від 18 грудня 2019 року №92, що створювали загрозу життю та здоро`ю людей/а.с.217-220/.

Так, із 14 неусунених порушень, що були виявлені актом перевірки від 19 грудня 2019 року №38 та від 10 червня 2020 року №б/н усунуто 15 порушень.

Неусуненим залишилися наступні 85 порушень:

- не здійснено навчання керівного складу, працівників з питань цивільного захисту та правилам техногенної безпеки;

- не складено розрахунок потреби в засобах індивідуального захисту органів дихання;

- не забезпечено працівників об`єкта засобами колективного та індивідуального захисту;

- приміщення лікарні з постійним перебуванням хворих, не здатних самостійно пересуватися, не забезпечено ношами з розрахунку одні ноші на 5 хворих;

- об`єкт не забезпечено засобами індивідуального захисту органів дихання для саморятування людей під час пожежі з розрахунку на максимальну кількість хворих (стаціонар) та окремо для обслуговуючого персоналу.

- не замінено в дверних проймах на шляхах евакуації скло, що не дає скалок при руйнуванні;

- не обладнано пристроями для самозачинення двері на сходових клітках;

- не встановлено на сходових клітках прилади опалення (батареї) на висоті 2,2 м та вище від поверхні проступів та сходових площадок;

Травматологічне відділення:

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

Гінекологічне відділення:

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН 13.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

Терапевтичне відділення:

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

Неврологічне відділення:

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежною крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН 13.2.5.-56:2014;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДС1У КО 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (КО 6309:1987, ГОТ) та ТОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Дитяче відділення:

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- пожежний кран-комплект не укомплектований пожежним рукавом однакового з ним діаметра та стволом, а також важелем для полегшення відкривання вентиля. Елементи з`єднання пожежного крана, рукавів та ручного пожежного ствола мають бути однотипними;

- не виконано в пожежних шафках отвори для провітрювання та для опломбування і візуального огляду їх без розкривання;

- не проведено технічне обслуговування пожежних кранів-комплектів не рідше одного разу на рік і перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Стоматологічне відділення:

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Баклабараторія:

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБГІ В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в коридорі між відділеннями;

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Адміністративний корпус:

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів

за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів; ^

- не встановлені протипожежні сертифіковані двері в отворі протипожежної стіни в приміщенні архіву відповідно до ДБН В. 1.1- /.2016;

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням;

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не виконано плани евакуації на основі фотолюмінісцентного матеріалу;

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

Підвальне приміщення:

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в підвальному приміщенні;

- не встановлені протипожежні сертифіковані двері в отворі протипожежної стіни в приміщенні електрощітової відповідно до ДБН В. 1.1-7:2016;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в

приміщенні електрощітової;

- допускається розміщування в підвальному приміщенні слюсарної майстерні;

- електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати не встановлені на не горючі основи (конструкції) або з підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра в приміщенні слюсарної майстерні;

- допускається підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи;

Господарський корпус:

- не виконано з`єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів.

- не обладнано будівлю системою оповіщення про пожежу та управлення евакуацією людей типу СО-2 відповідно до ДБН В.2.5.-56:2014;

- приміщення не обладнано системою протипожежного захисту (система пожежної сигналізації, система оповіщення про пожежу та управління евакуюванням людей) відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту";

- не забезпечено технічне обслуговування вогнегасників відповідно до норм та

правил (настанови з технічного обслуговування вогнегасників);

- не забезпечено приміщення відповідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309:2007 Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір (ISO 6309:1987, IDT) та ГОСТ 12.4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности ;

- допускається улаштування та експлуатація тимчасової електромережі в коридорі підвального приміщенн та електрощітовій;

Територія:

- не встановлено покажчики (об`ємні зі світильником або плоскі із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на них цифровими значеннями відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водогінної мережі (тупикова чи кільцева);

- не відремонтовано пожежний гідрант, який розташований на території Центральної міської лікарня м. Вугледар № 77. Кришки люків підземних пожежних гідрантів не пофарбовані в червоний колір;

- не виконано під`їзд до пожежного гідранту № 75 для можливості забору води пожежними автомобілями;

- не проведено випробування пожежних гідрантів на тиск та витрату води з оформленням акту;

- не відремонтовано пожежне водоймище яке розташоване на території комунального некомерційного підприємства Лікувально - профілактичної установи центральна міська лікарня Вугледарсько міської ради ;

- не встановлено покажчик місцезнаходження пожежного водоймища (об`ємний зі світильником або плоским із застосуванням світловідбивних покриттів) з нанесеними на нього цифрового значення запасу води в кубічних метрах та кількості пожежних автомобілів, котрі можуть одночасно встановлюватися на майданчику біля водойми.

Вказані порушення створюють негативні наслідки, такі як загроза життю та здоров`ю людей.

Тобто, станом на момент розгляду справи наявні 85 порушень, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей.

Відсутність доказів усунення відповідачем у повному обсязі порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей, свідчить про обґрунтованість необхідності застосування до Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради" заходів реагування, у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) гуртожитку, розташованого за адресою: вул. Молодіжна, 19, м. Вугледар до повного усунення порушень.

Застосовання такого заходу є цілком співрозмірним з характером неусунених на час розгляду цієї справи відповідачем порушень законодавства щодо забезпечення пожежної безпеки.

Позиція суду узгоджується із позицією викладеною в постановах Верховного суду у складі Касаційного адміністративного суду по справах: №520/6694/19 від 26 березня 2020 року, №814/2356/17 від 27 червня 2019 року, №812/1262/18 від 23 квітня 2019 року, №806/77/18 від 03 квітня 2020 року, №805/4256/17 від 08 лютого 2019 року.

Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Приймаючи до уваги наведене в сукупності, та враховуючи, що відповідачем не в повній мірі усунуто порушення, що створювали небезпеку для життя та здоров`я людей, суд задовольняє позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області до Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради" про застосування заходів реагування.

Враховуючи приписи статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не підлягають відшкодуванню.

Керуючись Конституцією України, статтями 2,5-14,19-22,72-78,94,132-143,159-165,192-205,241-247,255,295-297, п.п.15.5 ч.1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (вул. Митрополитська, 175, м. Маріуполь, 87547, ЄДРПОУ 38652962) до Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради" (адреса: вул. Молодіжна, 19, м. Вугледар, 85670, ЄДРПОУ 05492858) про застосування заходів реагування - задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) Комунального некомерційного підприємства "Лікувально-профілактичної установи Центральна міська лікарня Вугледарської міської ради", розташованого за адресою: вул. Молодіжна, 19, м. Вугледар до повного усунення порушень.

Рішення прийнчято в нарадчій кімнаті та проголошено його всступну та резолютивну частини у судовому засіданні 03 серпня 2020 року.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 12 серпня 2020 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуально

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.С. Зеленов

Дата ухвалення рішення03.08.2020
Оприлюднено18.08.2020
Номер документу90998035
СудочинствоАдміністративне
Сутьзастосування заходів реагування