Ухвала
від 14.08.2020 по справі 766/12175/20
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/12175/20

н/п 2/766/9052/20

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14.08.2020 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Булах Є.М., розглянувши матеріали позовної заяви члена Товариства любителів водно морського спорту Рибак ОСОБА_1 (РНОКПП невідомий, місце проживання: АДРЕСА_1 ) до голови товариства ОСОБА_2 (РНОКПП невідомий; місце проживання: АДРЕСА_2 ), товариства любителів водномоторного спорту Рибак (ЄДРПОУ 23131472, місцезнаходження: 73025, м. Херсон, вул.. Причальна, причал 3 на річці Кошевій) про визнання недійсним рішення загальних зборів, -

встановив:

12.08.2020 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом, у якому просив визнати недійсним рішення загальних зборів про обрання голови правління Товариства та визначення особи, уповноваженої на здійснення реєстраційних дій, результат яких оформлено протоколом загальних зборів Товариства любителів водномоторного спорту Рибак від 01.03.2019 року.

Відповідно до Журналу реєстрації вхідної кореспонденції позовну заяву 13.08.2020 року передано судді Булах Є.М.

За відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суддею встановлено, що позовна заява подана без дотримання вимог викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, а отже підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.

Згідно п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Від змісту позовної заяви залежать не тільки дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження, а й позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права відповідач має бути обізнаним з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Так, зазначаючи у позовній заяві відповідачами: голову товариства ОСОБА_2 , товариство любителів водномоторного спорту Рибак , позивач фактично заявляє вимоги до двох відповідачів без конкретизації позовних вимог до кожного.

Крім того, зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру. Однак, всупереч приписам ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір судовий збір не сплачено.

Відповідно до ч. 4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно ч.3 ст. 6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв немайнового характеру .

Відповідно до абз. 2 пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Прожитковий мінімум для працездатних осіб визначений ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2020 рік та станом на 1 січня 2020 року становить 2102 гривні. Отже, за одну вимогу немайнового характеру, сума судового збору становить 840,80 грн.

За змістом п. 8 ч.2 ст. 258 ЦК України, до вимог про визнання недійсним рішення загальних зборів застосовується позовна давність в один рік. Тобто, строк позовної давності до заявленої позовної вимоги сплив 29.02.2020 року.

Вимогу про поновлення пропущеного процесуального строку позивач мотивує значним погіршенням стану здоров`я та запровадженням з 12.03.2020 року на території України карантину.

Однак, всупереч вимогам ст. 81 ЦПК України, належних та допустимих доказів на підтвердження хворобливого стану та лікування у період з березня 2019 року по лютий 2020 року, позивачем до заяви не долучено.

Відповідно до статті 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.

Так, згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, сформульованою, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 року у справі Пелевін проти України (пункт 27), від 30 травня 2013 року у справі Наталія Михайленко проти України (пункт 31), в яких зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою; регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.

Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, викладену, зокрема, у пункті 55 справи Креуз проти Польщі , про те, що обмеження, накладене на доступ до суду, буде несумісним із пунктом першим статті 6 Конвенції, якщо воно не переслідує законної мети або коли не існує розумної пропорційності між застосованими засобами та законністю цілі, якої прагнуть досягти ( Kreuz v. Poland № 28249/95).

Отже, встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.

З огляду на викладене позивачу необхідно уточнити позовні вимоги відносно того, хто є відповідачем за даним позовом, у разі якщо і товариство любителів водномоторного спорту Рибак , і голова товариства - зазначити відносно кожного відповідача зміст позовних вимог і спосіб захисту порушеного права або інтересу, відповідно до закону; сплатити судовий збір та надати докази на підтвердження заявлених вимог.

Позовну заяву з виправленими недоліками необхідно подати у кількості екземплярів, що відповідає кількості учасників справи.

На підставі ст. 185 ч.1 ЦПК України заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення вищевказаних недоліків з роз`ясненням того, що в разі їх не усунення у встановлений судом термін заява буде визнана неподаною та повернута заявнику.

Керуючись ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -

постановив:

Позовну заяву члена Товариства любителів водно морського спорту Рибак ОСОБА_1 (РНОКПП невідомий, місце проживання: АДРЕСА_1 ) до голови товариства ОСОБА_2 (РНОКПП невідомий; місце проживання: АДРЕСА_2 ), товариства любителів водномоторного спорту Рибак (ЄДРПОУ 23131472, місцезнаходження: 73025, м. Херсон, вул.. Причальна, причал 3 на річці Кошевій) про визнання недійсним рішення загальних зборів - залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направити позивачу.

Надати позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заява вважатиметься не поданою та буде повернута.

Відповідно до п.3 розділу XII Прикінцеві положення ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Є.М. Булах

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення14.08.2020
Оприлюднено18.08.2020
Номер документу91014079
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —766/12175/20

Ухвала від 06.10.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Ухвала від 14.08.2020

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні