Постанова
від 16.08.2007 по справі 20/84-07-5546а
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

20/84-07-5546А

           

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"16" серпня 2007 р. Справа  № 20/84-07-5546А

За позовом:  Прокурора Красноокнянського району Одеської області в інтересах держави для  захисту прав Фонду  загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі уповноваженого органу Краснокнянського районного центру зайнятості

До відповідача: СВК „Іскра”

 про стягнення 4 150,38 грн.

                                                                                                               Суддя Щавинська Ю.М.

За участю представників сторін:

Від прокуратури: Клюкін К.І.

Від позивача: Незамаєв В.А.

Від відповідача: не з'явився;

У судовому засіданні було оголошено перерву відповідно до ст.150 КАС України.

СУТЬ СПОРУ: Прокурор Краснокнянського району Одеської області звернувся до господарського суду в інтересах держави для захисту прав Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі уповноваженого органу Краснокнянського районного центру зайнятості Одеської області, з позовною заявою до відповідача –СВК „Іскра” про стягнення 4150,38 грн. простроченої заборгованості по внескам до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.У судовому засіданні представник прокуратури та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі.

Відповідач про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, у судове засідання не з'явився, про поважність причин відсутності не повідомив, відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не надав, у зв'язку з чим справа розглядається за наявними в ній матеріалами.  

Заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, дослідивши матеріали справи та давши їм правову оцінку, суд дійшов наступних висновків:

Згідно пункту 2 статті 4 Закону України від 02.03.2000р. “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” роботодавець –юридична особа набуває статусу платника страхових внесків на випадок безробіття з дня взяття її на облік.

Пункт 2 статті 35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” закріплює обов'язок роботодавця своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески. Порядок їх сплати визначається п.3 ст.17 зазначеного закону, відповідно до якого страхові внески сплачуються один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Згідно зі ст.38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, роботодавець несе  відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Як вбачається із матеріалів справи, а саме наданих підприємством розрахункових відомостей про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 4 квартал 2003 року, 4 квартал 2004 року та за 1 квартал 2005 року (а.с.10-12), залишок заборгованості по страховим внескам склав 8 386,60 грн. Починаючи з квітня 2005 року звіти по страховим внескам не надходили.

Відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. №339 із змінами та доповненнями, що зареєстрована у Міністерстві юстиції України 16.01.2001р. за №30/5221, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.

Враховуючи, що рішенням господарського суду Одеської області від 29.03.2004р. яке вступило в законну силу, з СВК "Іскра" стягнуто заборгованість по страховим внескам в сумі 4236,22 грн., позовні вимоги про стягнення решти заборгованості в сумі 4150,38 грн. (8386,60 грн. - 4236,22 грн.) відповідають чинному законодавству, підтверджуються матеріалами справи, є  обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з того, що відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи викладене, підстави для покладення на відповідача витрат по сплаті державного мита та витрат на ІТЗ судового процесу відсутні.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з СВК „Іскра” (67950, Одеська область, Краснокнянський район, с. Гулянка ідентифікаційний код 03767328)  на користь Красноокнянського районного центру зайнятості (67900, Одеська область, Краснокнянський район, смт. Красні Окни, вул. Комарова, 8, рах. № 37177401900057, МФО 828011, Одеське управління державного казначейства в Одеській області, код ОКПО 25933098) 4150 /Чотири  тисячі сто п'ятдесят/ грн. 38 коп.

Виконавчий лист видати після набрання постановою суду законної сили.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано; якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасоване, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                 Щавинська Ю.М.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення16.08.2007
Оприлюднено05.09.2007
Номер документу910238
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —20/84-07-5546а

Постанова від 16.08.2007

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні