Справа № 314/427/20
Провадження № 2-о/314/30/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.06.2020 року м. Вільнянськ
Вільнянський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Кіяшко В.О.,
секретар судового засідання Павлівська І.В.,
справа № 314/427/20;
провадження № 2-о/314/30/2020;
учасники справи:
-заявник ОСОБА_1 ;
-заінтересована особа Кам`яна селищна рада;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Кам`яна селищна рада про встановлення факту належності документа. ,
стислий виклад позицій заявника.
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду 04.02.2020 року з заявою про встановлення факту належності документа. Заявлені вимоги заявник мотивувала тим, що заявнику ОСОБА_1 на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1 , на підставі свідоцтва про право власності № НОМЕР_1 від 19.05.1994 року та рішення Вільнянського районного суду Запорізької області від 23.09.2004 року.При видачі свідоцтва про право власності на житло № НОМЕР_1 від 19.05.1994 року було допущено помилку, яка перешкоджає заявниці володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю на свій розсуд, а саме її ім`я записано російською мовою в давальному відмінку ОСОБА_1 , замість вірного, відповідно до паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 виданого Запорізьким РВ УМВС України в Запорізькій області 05.01.2000 року російською мовою в давальному відмінку - ОСОБА_1 .З приводу виправлення зазначеної помилки, заявник звернулась до приватизаційного органу Публічного акціонерного товариства Янцівський гранітний кар`єр , проте їй була надана відповідь, що дійсно, було допущено помилку при заповненні бланка свідоцтва про право власності на житло в № НОМЕР_1 від 19.05.1994 року, а саме замість ОСОБА_1 помилково зазначено ОСОБА_1 , але діючим законодавством України не передбачено порядок виправлення подібних помилок у правовстановлюючих документах, отже виправити таку помилку можливо лише у судовому порядку.Оскільки зазначені вище неточності є перешкодою у вільному розпоряджанні та користуванні своєю власністю, заявниця змушена звернутись до суду з вищезазначеною заявою.
Заявник у судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, на заяві наполягає, просить задовольнити в повному обсязі на тих підставах, що в ній зазначені.
Заінтересована особа - селищний голова Кам`яної селищної ради Вільнянського району Запорізької області надав до суду заяву про розгляд справи за відсутності представника селищної ради, позов підтримують, просять задовольнити.
Заяви, клопотання інші процесуальні дії у справі.
Ухвалою суду від 13.03.2020 року прийнято заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Роз`яснено заінтересованій особі, право подати письмові заперечення проти заяви та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.
Інших процесуальних дій у справі (забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову) не вчинялось, провадження не зупинялось.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
Повно і всебічно з`ясувавши обставини, на які заявник посилалася як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, надані сторонами, суд встановив на їх підставі такі фактичні обставини.
В судовому засіданні встановлено, що заявнику ОСОБА_1 на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1 , на підставі свідоцтва про право власності № НОМЕР_1 від 19.05.1994 року та рішення Вільнянського районного суду Запорізької області від 23.09.2004 року.Внаслідок неправильного написання ім`я заявниці у документі на житловий будинок, а саме свідоцтві про право власності на житло № НОМЕР_1 , яке видане 19.05.1994 року, де запис виконано російською мовою в давальному відмінку ОСОБА_1 , замість вірного ОСОБА_1 , заявник не може володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю на свій розсуд.
Оцінка аргументів учасників справи.
Доводи заявника, викладені в заяві, суд вважає обґрунтованими з наступних підстав.
Пунктом 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення № 5 від 31.03.1995 р. передбачено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Як роз`яснено в п. 12 постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 р. Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення. Разом з тим, цей порядок не застосовується, якщо виправлення в таких документах належним чином не застережені або ж їх реквізити нечітко виражені внаслідок тривалого використання, неналежного зберігання, тощо. Це є підставою для вирішення питання про встановлення факту, про який йдеться в документі, відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 294 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місце і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
З огляду на норми чинного законодавства України у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, неможливим є одержання нового свідоцтва про право власності чи внесення до нього змін, тому права заявниці, підлягають захисту.
19.05.1994 року Янцевским гранитным каръєром видано свідоцтво про право власності на житло № НОМЕР_1 (записи виконано російською мовою), яке посвідчує, що квартира за адресою: АДРЕСА_1 дійсно належить на праві спільної сумісної власності гр. ОСОБА_1 (а.с. 8).
При цьому, в матеріалах справи міститься копія посвідки про народження заявниці (свидетельство о рождении), де всі записи виконано російською мовою (а.с. 7), копія свідоцтва про одруження (свидетельство о браке), де всі записи виконано російською мовою (а.с. 9), копія паспорта громадянина України серії НОМЕР_2 виданий Запорізьким РВ УМВС України в Запорізькій області 05.01.2000 року (а.с. 5), в яких ім`я заявниці вказане рос. мово. ОСОБА_1 , та копія рішення суду Вільнянського районного суду Запорізької області від 23.09.2004 року (на російській мові), яким визнано право власності на Ѕ частину квартири АДРЕСА_1 за рос. мовою ОСОБА_1 в порядку спадування після смерті чоловіка рос. мовою ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 11).
Оцінюючи відповідно до ст. 89 ЦПК України в сукупності вищезазначені письмові докази, які досліджені судом, судом встановлено, що у свідоцтві № НОМЕР_1 про право власності на житло від 19.05.1994 року, яке видане Янцевським гранітним кар`єром на ім`я рос. мовою в давальному відмінку ОСОБА_1 , помилково вказано невірне ім`я, тоді як дійсне прізвище, ім`я та по батькові власниці російською мовою - ОСОБА_1 , українською мовою ОСОБА_1 .
З копій перелічених вище документів встановлено, що Свідоцтво № НОМЕР_1 про право власності на житло від 19.05.1994 року, яке видане Янцевським гранітним кар`єром на ім`я ОСОБА_3 , належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , оскільки в долучених до матеріалів справи копіях вищезазначених документів співпадають прізвище, по батькові та дата народження власниці майна за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що ім`я власниці вказано невірно через неправильний переклад ім`я ОСОБА_1 на ОСОБА_1 з української на російську мову.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод - кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що обставини, викладені в заяві стосовно встановлення факту належності документу , законні та обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Судові витрати.
Судові витрати у справі складаються із судового збору в сумі 420,40 грн., вони понесені та сплачені заявником і в силу ст. 141 ЦПК України підлягають зарахуванню на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись, ст.ст. 10, 13, 89, 258, 259, 264, 265, 294, 315 ЦПК України, п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення № 5 від 31.03.1995 р., п.12 постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 р. Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд, -
вирішив:
заяву ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Встановити факт належності правовстановлюючого документу, а саме, що Свідоцтво № НОМЕР_1 про право власності на житло від 19.05.1994 року, яке видане Янцевським гранітним кар`єром на ім`я ОСОБА_3 , належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В задоволенні іншої частини заяви відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 23.06.2020 року.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_1 .
Заінтересована особа: Кам`яна селищна рада, адреса: Запорізька область, Вільнянський район, смт. Кам`яне, вулиця Центральна, будинок 4, код ЄДРПОУ 20507741.
Суддя Вікторія Олександрівна Кіяшко
23.06.2020
Суд | Вільнянський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2020 |
Оприлюднено | 19.08.2020 |
Номер документу | 91032461 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вільнянський районний суд Запорізької області
Кіяшко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні