20/94-07-5725А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"13" серпня 2007 р. Справа № 20/94-07-5725А
13 серпня 2007р. о 10год.00хв.
Господарський суд Одеської області у складі судді Щавинської Ю.М.
при секретарі судового засідання Кадровій І.О.
За участю представників сторін:
Від прокуратури: Від позивача: Шахназаров Г.С.Паньків Н.О.
Від відповідача: Шкредов С.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
№ 20/94-07-5725А
за позовом :Заступника прокурора Київського району м.Одеси в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Київському р-ні м.Одеси
до відповідача:ПП „Алігатор”
простягнення 4046,47 грн.
У судовому засіданні було оголошено перерву відповідно до ст.150 Кодексу адміністративного судочинства України.
встановив:
СУТЬ СПОРУ: Заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Київському р-ні м. Одеси звернувся до господарського суду Одеської області із позовною заявою про стягнення з ПП „Алігатор” заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 4046,47 грн., посилаючись в обґрунтування заявлених вимог на те, що нараховані страхові внески за період з лютого по травень 2006р. в сумі 4508,92 грн. відповідачем добровільно не сплачені, при цьому 462,45 грн. із вказаної суми стягнуто державною виконавчою службою у примусовому порядку.
У судовому засіданні позивач - Управління Пенсійного фонду України в Київському р-ні м. Одеси уточнив позовні вимоги, зменшивши їх на суму 519,36 грн., які також було стягнуто державною виконавчою службою в рахунок погашення боргу (надавши докази такого стягнення), та просив суд стягнути з ПП „Алігатор” заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 3527,11 грн.
Відповідач у судове засідання з'явився, але будь-яких письмових заперечень або доказів, що спростовують заявлені вимоги не надав.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та давши їм правову оцінку, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог, виходячи з наступного:
Приватне підприємство „Алігатор” зареєстровано в Управлінні ПФУ у Київському районі м. Одеси як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч.2. п.6. ст. 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Відповідно до положень Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04р. за № 64/8663, платники, зазначені в п.п. 2.1.1 п. 2.1 цієї Інструкції, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно з додатком 23 цієї Інструкції.
Як вбачається із матеріалів справи, приватним підприємством „Алігатор”, відповідно до вимог чинного законодавства, до Управління ПФУ у Київському районі м. Одеси подавалися розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за період з лютого по травень 2006 року, відповідно до яких загальна сума страхових внесків за вказаний період склала 4508,92 грн.
П. 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. N 1058-IV передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, є календарний місяць. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або несплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно до п.3 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. N 1058-IV територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилаються страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.
Відповідно до вищезазначених норм Управлінням ПФУ у Київському районі м. Одеси на адресу відповідача надіслані вимоги про сплату боргу №Ю-161 від 03.04.06р. на суму 1277,64,грн., №Ю-161 від 03.05.06р. на суму 1277,64 грн., №Ю-161 від 01.06.06р. на суму 1277,64 грн., №Ю-161 від 03.07.06р. на суму 676 грн., які отримані відповідачем, про що свідчать додані до матеріалів справи повідомлення про вручення.
Враховуючи що наявність заборгованості по страховим внескам підтверджується матеріалами справи, зокрема розрахунками відповідача за лютий-травень 2006 року, вимогами про сплату боргу, а доказів сплати заборгованості у добровільному порядку або оскарження надісланих вимог про сплату боргу відповідачем у встановленому порядку не надано, уточнені позовні вимоги в сумі 3527,11 грн. (з урахуванням стягнутої органами ДВС суми боргу) відповідають чинному законодавству, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд виходить з того, що відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи викладене, підстави для покладення на відповідача витрат по сплаті державного мита та витрат на ІТЗ судового процесу відсутні.
Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Заступника прокурора Київського району м. Одеси, поданий в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Київському р-ні м. Одеси задовольнити.
2. Стягнути з ПП „Алігатор” (ідентифікаційний код 32431922, юридична адреса: 65113, м.Одеса, вул.Люстдорфська дор., 148/3, кв.136) на користь Управління Пенсійного Фонду України у Київському р-ні м. Одеси (ідентифікаційний код20990714, юридична адреса: 65121, м.Одеса, вул.Ільфа і Петрова, 4а р/р 256013123625, банк одержувача ВАТ „Державний ощадний банк України” МФО 328845) заборгованість по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 3 527 /три тисячі п'ятсот двадцять сім/ грн. 11 коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано; якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасоване, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Щавинська Ю.М.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2007 |
Оприлюднено | 05.09.2007 |
Номер документу | 910403 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Щавинська Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні