КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
18 серпня 2020 року Справа № 340/2425/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравчук О.В., розглядаючи у підготовчому провадженні адміністративну справу
про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ОЕЗ Градолія" звернулося до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області, з вимогою визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 27 березня 2020 року: №00000050508, №00000060508, №00000070508; №00000080508.
Розгляд справи у підготовчому судовому засіданні призначено на 26 серпня 2020 року.
14 серпня 2020 року від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЕЗ Градолія" надійшла заява про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів у порядку статті 195 КАС України. Вказана заява мотивована тим, що дію карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), продовжено наразі до 31 серпня 2020 року, кількість випадків захворювання зростає, а представник позивача перебуває у м.Києві.
Позивач дотримався визначеного частиною другою статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, строку та порядку подання відповідної заяви.
Однак, суд вважає, що правових підстав для її задоволення заяви немає з таких міркувань.
Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з частиною першою статті 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (частина третя статті 195 КАС України).
Частиною четвертою статті 195 КАС України визначено, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр" та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
При цьому використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки (частина одинадцята статті 195 КАС України).
На виконання вказаних законодавчих положень Державна судова адміністрація України Наказом від 23.04.2020 №196 затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок №196).
Так, відповідно до пункту 3 розділу ІІІ Порядку №196 учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); номер телефону для зв`язку із судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку №196 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Згідно з пунктом 3 розділу ІІІ Порядку №196 учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); номер телефону для зв`язку із судом; відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Таким чином, для участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду встановлено певні умови, дотримання яких направлене на забезпечення технічної та організаційної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
В порушення вимог Порядку № 196, звертаючись із заявою про участь в призначеному судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, заявник не зазначив: електронну адресу, яка використана ним для реєстрації в Системі; назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
З огляду на той факт, що представник відповідача заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з порушенням вимог Порядку №196, у задоволенні такого клопотання належить відмовити.
Більше того, виходячи із змісту, суті та призначення положень статті 195 КАС України у сув`язі з іншими нормами КАС України, участь особи у судовому засіданні, як правило, є особистою, тобто особа має бути присутньою у залі судового засідання.
Участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції має винятковий характер, а відтак - повинні існувати вагомі причини, які ускладнюють або унеможливлюють особисту присутність особи у судовому засіданні.
З 1 серпня набула чинності Постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 .
Згідно із вказаною Постановою залежно від епідеміологічної ситуації в Україні виокремлено декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.
Так, згідно інформації МОЗ України, наведеної шляхом візуалізації епідемічних показників на рівні районів та міст обласного значення на Інтернет ресурсі за посиланням: http://reachinitiative.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=b8ea3d22c51246528abb47ef94f20edb, м. Кропивницький належить до "зеленої зони" із безпечним епідеміологічним рівнем.
За таких умов побоювання представника позивача щодо прибуття у м.Кропивницький, за умови вжиття ним всіх належних особистих протиепідемічних заходів, не можуть бути визнані поважними обставинами, які перешкоджають його особистій участі у судовому засіданні.
Викладене обумовлює висновок суду про відмову у задоволенні клопотання представника позивача.
Керуючись вимогами статей 195, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "ОЕЗ Градолія" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - відмовити.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає чинності з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду О.В. Кравчук
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2020 |
Оприлюднено | 21.08.2020 |
Номер документу | 91043809 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.В. Кравчук
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні