Рішення
від 17.08.2020 по справі 556/1062/20
ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 556/1062/20

Номер провадження 2/556/326/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.08.2020 року. Володимирецький районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді- Котик Л.О.

при секретарі - Соловей Г.С.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт. Володимирець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до СВК Полиці в особі голови ліквідаційної комісії Будника Леоніда Борисовича про визнання права власності на нерухоме майно, -

в с т а н о в и в:

До Володимирецького районного суду Рівненської області звернувся ОСОБА_1 до Сільськогосподарсьвого виробничого кооперативу Полиці в особі голови ліквідаційної комісії Будника Леоніда Борисовича, про визнання права власності на нерухоме майно, мотивуючи слідуючим:

На підставі договору купівлі-продажу майнових паїв від 26 грудня 2019 року ОСОБА_1 купив у бувших членів КСП Полицьке , реорганізоване у СВК Полиці , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , право на їх майнові паї у вказаному КСП (СВК) за сукупною номінальною вартістю цих паїв - 88 089 (вісімдесят вісім тисяч вісімдесят дев`ять) гривень.

Договір купівлі-продажу був оформлений у простій письмовій формі.

Після цього, 26 грудня 2019 року на дані паї ліквідаційна комісія СВК Полиці (реформований КСП Полицьке ) у правомочному складі виділила позивачу в натурі приміщення: будівлю телятника №1, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , будівлю телятника АДРЕСА_2 , будівлю Млин і свинарник , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , що стверджується протоколом №1 засідання ліквідаційної комісії СВК Полиці від 26.12.2019 року.

Згідно Акту прийому-передачі майна пайового фонду, виділеного в натурі, від 26 грудня 2019 року, вказане майно на загальну вартість 88089,00 гри. було передане ОСОБА_1 ліквідаційною комісією СВК Полиці в особі голови ліквідаційної комісії Будника Л.Б,

А тому, позивач вважає, що правомірно, у відповідності до діючого законодавства, набув право власності на об`єкти нерухомості - будівлі телятника №1,2 та будівлю Млин і свинарник .

Однак оформити та зареєструвати право власності на передане в рахунок майнових паїв майно немає можливості у зв`язку із відсутністю первинної реєстрації права власності на дане майно попередніми власниками (користувачами) (КСП Полицьке та СВК Полиці ), відсутністю правовстановлюючого документу. Проте позивач вважає, що зазначені обставини не повинні бути перешкодою у реалізації його права на майнові паї колективного сільськогосподарського підприємства, придбані, як добросовісними набувачами, та оформленні права власності на майно, виділене в рахунок майнових паїв.

Просить позов задовольнити, визнати за ним право власності на будівлі телятника №1,2 та будівлю Млин і свинарник , яким присвоєні відповідні поштові адреси - АДРЕСА_1, відповідно АДРЕСА_10, АДРЕСА_4 та АДРЕСА_5 , телятника 4-х рядного, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_6 , відповідно АДРЕСА_7 .

Ухвалою Володимирецького районного суду Рівненської області від 21 липня 2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.

Розгляд справи здійснюється за відсутності сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у їх відсутності, позовні вимоги підтримують.

Відповідач позов визнав, надіслав заяву про розгляд справи у його відсутності.

Згідно ч.3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Суд всебічно, повно, об`єктивно та безпосередньо, дослідивши наявні у справі докази, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, із наступних підстав:

Так, у відповідності до змісту ст.328 ЦК України, підставою набуття права власності є правочини, що не заборонені законом, в т.ч. договори.

Власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності. (ст.392 ЦК України)

Відповідно до письмового договору купівлі-продажу майнових паїв від 26 грудня 2019 року ОСОБА_1 купив у бувших членів КСП Полицьке , реорганізоване у СВК Полиці , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , право на їх майнові паї у вказаному КСП (СВК) за сукупною номінальною вартістю цих паїв - 88 089 (вісімдесят вісім тисяч вісімдесят дев`ять) гривень.

Як зазначено в протоколі № 1 засідання ліквідаційної комісії СВК Полиці від 26.12.2019 року, ліквідаційна комісія СВК Полиці (реформоване КСП Полицьке ) у правомочному складі виділила власнику майнових сертифікатів згідно з договором купівлі-продажу майнових паїв - ОСОБА_1 в натурі приміщення: будівлю телятника АДРЕСА_8 , відповідно АДРЕСА_10; будівлю телятника № 2 , що за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно АДРЕСА_4; будівлю Млин і свинарник , що знаходяться за адресою: АДРЕСА_6 , відповідно АДРЕСА_5

Згідно Акту прийому-передачі майна пайового фонду, виділеного в натурі, від 26 грудня 2019 року, вказане майно на загальну вартість 88 089 грн. було передане ліквідаційною комісією СВК Полиці в особі голови ліквідаційної комісії Будника Л.Б. - ОСОБА_1 .

Згідно технічних паспортів на виробничий будинок будівля телятника АДРЕСА_8 , відповідно АДРЕСА_10; будівля телятника № 2 , що за адресою: АДРЕСА_6 , відповідно АДРЕСА_4; будівля ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходяться за адресою: АДРЕСА_6 , відповідно АДРЕСА_5 від 02.06.2020 року замовником технічної інвентаризації є ОСОБА_1 .

А як зазначено в рішенні виконавчого комітету Полицької сільської ради №15 від 26.03.2019 року Про присвоєння порядкових номерів на майновий комплекс, що знаходиться на господарському дворі бувшого СВК Полиці в АДРЕСА_12 , будівлі телятника №1, присвоєно поштову адресу - АДРЕСА_6 , відповідно АДРЕСА_10; будівлі телятника №2, присвоєно поштову адресу - АДРЕСА_6 , відповідно АДРЕСА_4.;

Будівлі Млин і свинарник , присвоєно поштову адресу - АДРЕСА_6 , відповідно АДРЕСА_5 (рішення виконавчого комітету Полицької сільської ради від 30.09.2019 року №43 Про присвоєння порядкового номера на господарську будівлю, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_11)

Таким чином, позивач правомірно, у відповідності до діючого законодавства набув право власності на об"єкт нерухомості - будівлі телятника №1, №2 та будівлі Млин і свинарник . Однак оформити та зареєструвати право власності на передане в рахунок майнових паїв майно, немає можливості у зв"язку з відсутністю первинної реєстрації права власності на дане майно попередніми власниками (користувачами) та відсутністю правовстановлюючого документа.

Відповідно до статті 7 Закону України Про колективне сільськогосподарське підприємство , майно у колективному сільськогосподарському підприємстві належить на праві спільної часткової власності його членам. Суб`єктом права власності у підприємстві є підприємство як юридична особа, а його члени - в частині майна, яку вони одержують при виході з підприємства.

Відповідно до ч.ч.2, 3 статті 9 цього ж Закону пай, є власністю члена підприємства. Право розпоряджатися своїм паєм за власним розсудом член підприємства набуває після припинення членства в підприємстві.

Право розпорядження своїм паєм за власним розсудом включає в себе право продати, обміняти, подарувати, заповідати свій майновий пай. Таким чином, право розпорядження майновим паєм може бути реалізовано членом КСП без отримання такого паю в натурі, що було й зроблено.

Процедура купівлі-продажу майнового паю передбачає укладення договору купівлі-продажу майнового паю, який згідно Цивільного кодексу України не потребує обов`язкової нотаріальної форми, але може бути оформлений у нотаріальному порядку за бажанням сторін. Сторони можуть самостійно визначити вартість паю за договором незалежно від номінального розміру. У момент продажу майнового паю покупець отримує право на майновий пай, відповідно отримує право на отримання такого майнового паю від правонаступника КСП грішми чи майном. У момент продажу майнового паю не відомо, яке саме майно буде виділено на вказаний пай, оскільки отримання паю в натурі колишнім членом КСП не проводилось, отже не можна вважати, що угода стосується нерухомого майна, а тому нотаріальна форма для договору купівлі-продажу майнового паю не вимагається.

У відповідності до статті 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно п.51 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 року №1127, для державної реєстрації права власності у зв`язку із виділенням нерухомого майна в натурі власникам майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств подаються:

-свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) з відміткою підприємства правонаступника реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства про виділення майна в натурі, засвідченою підписом керівника такого підприємства та печаткою;

-акт приймання-передачі нерухомого майна.

Враховуючи те, що даний перелік документів є вичерпним і не передбачає договору купівлі-продажу майнових паїв, то позивач позбавлений можливості звернутися до державного реєстратора та зареєструвати право власності на спірне майно у позасудовому порядку.

З урахуванням сукупності вище вказаних обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 добросовісно заволодів чужим нерухомим майном, відповідно набув право власності на це майно, у зв`язку з чим його позов підлягає до задоволення.

Крім того, відповідач позов визнав, про що подав до суду відповідну заяву. А як зазначено в ч.4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4,6,8,10-13, 17-18, 141, 259, 263-265, 274-275, 279, , ст.ст. 12, 328 ЦК України суд, -

ухвалив :

Позов ОСОБА_1 до Сільськогосподарського виробничого кооперативу Полиці в особі голови ліквідаційної комісії Будника Леоніда Борисовича, про визнання права власності на нерухоме майно, задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_9 , РНОКПП: НОМЕР_2 , право власності на:

-будівлю телятника АДРЕСА_1 ;

-будівлю телятника АДРЕСА_2 ;

-будівлю Млин і свинарник , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .

Рішення суду може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Володимирецький районний суд Рівненської області.

Згідно п.15.5 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

С У Д Д Я : Котик Л.О.

СудВолодимирецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення17.08.2020
Оприлюднено20.08.2020
Номер документу91054565
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —556/1062/20

Рішення від 17.08.2020

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

Ухвала від 21.07.2020

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Котик Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні