Справа № 581/641/20
Провадження № 2/581/166/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 серпня 2020 року селище Липова Долина
Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Сізов Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Липоводолинської селищної ради Сумської області
про продовження строків прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
18 серпня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною позовною заявою.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення.
Частиною 1 статті 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорених прав, свобод чи інтересів.
Дослідивши матеріали, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав:
І. Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, крім іншого, повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Тому, позивачу необхідно надати підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, що може бути оформлено шляхом складання письмової заяви із зазначенням таких відомостей або іншим зручним способом.
ІІ. Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Із матеріалів позовної заяви вбачається, що заявник просить продовжити строк для прийняття спадщини. Правовий інститут продовження строку для прийняття спадщини передбачався ст. 550 ЦК УРСР (1963 року) і може бути застосований лише уразі відкриття спадщини до 1 липня 2003 року. Тому, заявнику слід уточнити свою заяву в цій частині.
ІІІ. Із матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач просить суд продовжити їй строк для прийняття спадщини після смерті сина ОСОБА_2 , оскільки вважає, що лише вона, як мати померлого може успадкувати 1/4 частину квартири після нього.
Однак, відповідно до ч. 3 до ст. 1224 ЦК України не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини.
Заборони на спадкування дітьми після смерті своїх батьків, які були відносно них позбавлені батьківських прав, цивільне законодавство не містить.
Згідно з ч. 4 ст. 1268 ЦК України малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу.
У зв`язку з викладеним неповнолітній ОСОБА_3 в силу ч. 4 ст. 1268 ЦК України вважається таким, що прийняв спадщину після смерті батька.
Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року № 7, особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Таким чином, враховуючи, що у справах даної категорії відповідачами є спадкоємці, які прийняли спадщину, позивачу роз`яснюється можливість змінити суб`єктний склад відповідачів в уточненій позовній заяві.
За таких обставин, вважаю необхідним надати ОСОБА_1 строк для усунення вказаних недоліків, який відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України не може перевищувати десяти днів із дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що належним чином оформлені позовну заяву та додані до неї письмові докази, слід надати у встановлений строк Липоводолинському районному суду Сумської області. У разі не усунення недоліків позовної заяви у вказаний строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява бути вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Д. В. Сізов
Суд | Липоводолинський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2020 |
Оприлюднено | 21.08.2020 |
Номер документу | 91083142 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Липоводолинський районний суд Сумської області
Сізов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні