Рішення
від 18.08.2020 по справі 918/751/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" серпня 2020 р. м. Рівне Справа № 918/751/20

Господарський суд Рівненської області у складі головуючої судді Бережнюк В.В., розглянувши матеріали справи

за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівненська обласна енергопостачальна компанія"

до відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Карвад"

про стягнення заборгованості 23 723,40 грн.

Секретар судового засідання Лиманський А.Ю.

Представники:

від позивача Мельник О.П.

від відповідача не з`явився

Описова частина

Товариство з обмеженою відповідальністю "Рівненська обласна енергопостачальна компанія" звернулося до господарського суду Рівненської області із позовною заявою до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Карвад" про стягнення заборгованості 23723,40 грн., з яких 20 989,74 грн. - основний борг за спожиту електроенергію, 2 032,61 грн. - пеня, 317,48 грн. - 3% річних, 383,57 грн. - інфляційні втрати. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив умови Договору про постачання електричної енергії споживачу №14029-ВЦ від 27.12.2018 р., а саме не розрахувався своєчасно та у повному обсязі за спожиту електроенергію за період серпень 2019 р. - квітень 2020 р. Тому покликаючись на ст.625 ЦК України, та умови Договору позивач нарахував відповідачу пеню, 3% річних та інфляційні втрати.

Ухвалою Господарського суду Рівненської області від 30 липня 2020 року відкрито провадження у справі 918/751/20, визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та призначено розгляд справи по суті на 18 серпня 2020 року.

Представник позивача у засіданні 18.08.2020 р. надав пояснення, які співпадають з позицією, викладеною у позовній заяві. Просить позов задоволити повністю.

У судове засідання 18 серпня 2020 року відповідач не забезпечив явку уповноваженого представника, хоча про дату, місце та час розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Відзиву не подав.

Ухвала, яка відповідачу відправлена на адресу: 34550, Рівненська обл., Сарненський район, смт.Клесів, вул.Центральна, 2А, повернута відділенням поштового зв`язку з відміткою "За закінченням терміну зберігання".

Судом вживалися заходи щодо належного повідомлення відповідача про слухання даної справи у суді.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно ч.7 ст.120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею (ч.1 ст.202 ГПК України).

У справі наявні докази про те, що ухвала надсилалася на відому суду адресу відповідача.

За наведеного, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представника відповідача за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, за своїм внутрішнім переконанням, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд встановив.

Мотивувальна частина

Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Рівненська обласна енергопостачальна компанія" (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Карвад" (Споживач) 27.12.2018 року укладено Договір № 14029-ВЦ про постачання електричної енергії споживачу (далі Договір, а.с.6 - 9) шляхом підписання заяви-приєднання 27.12.2018 року, заяви-приєднання 10.06.2019 року.

Відповідно до п. 1.1.,1.2. Договору цей договір про постачання електричної енергії встановлює порядок та умови постачання електричної енергії як товарної продукції споживачу постачальником електричної енергії. Умови цього Договору розроблені відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14.03.2018 № 312.

Пунктом 3.1.8. ПРРЕЕ встановлено, що договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання споживачу всього обсягу фактичного споживання електричної енергії за певним об`єктом у певний період часу одним електропостачальником відповідно до обраної споживачем комерційної пропозиції.

Споживання електричної енергії без укладення відповідних договорів на роздрібному ринку не допускається (п.3.1.9 ПРРЕЕ).

Відповідно до пункту 2.1 договору за цим договором Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Споживач розраховується з Постачальником за спожиту електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною Споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком 2 до цього договору (пункт 5.1 договору).

Відповідно до п. 5.2. Договору спосіб визначення ціни (тарифу) електричної енергії зазначається в комерційній пропозиції Постачальника. Для одного об`єкта споживання (площадки вимірювання) застосовується один спосіб визначення ціни електричної енергії.

Ціна електричної енергії має зазначатися Постачальником у рахунках про оплату електричної енергії за цим Договором, у тому числі у разі її зміни (п. 5.3. Договору).

Відповідно до пункту 5.4 договору розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.

Пунктом 13.1 Договору передбачено, цей Договір укладається на строк, зазначений в комерційній пропозиції (додаток 2 до Договору), яку обрав Споживач, та набуває чинності з моменту погодження (акцептування) Споживачем заяви-приєднання (додаток 1 до Договору ) і договірних величин споживання електричної енергії (додаток 3 до Договору) та укладається на строк до 31.12.2019 р., але підлягає обов`язковому перегляду протягом 10 днів від дати вказаної в п. 2 Розділу XVІІ Закону України "Про ринок електричної енергії".

Відповідно до пункту 1 комерційної пропозиції Фіксована - Б , яка є додатком №2 до договору - (далі по тексту - комерційна пропозиція) (а.с. 14-15), ціна за спожиту електричну енергію (грн. за 1 кВт*год. без ПДВ) залежить від фактичних обсягів споживання електричної енергії в розрахунковому періоді та визначається відповідно до формули:

Ц (спож)м *=к*(Цспожбаз м +Тпередача ) (грн./кВт*год без ПДВ),

де:

Цспожбаз м - базова ціна для споживача, що залежить від фактичних обсягів споживання електричної енергії

в межах:

від 0 до 10 000 кВт*год - 2,05 грн. /кВт*год без ПДВ;

від 10 001 кВт*год до 30 000 кВт*год - 2,00 грн./кВт*год без ПДВ;

від 30 001 - 50 000 кВт*год - 1,95 грн./ кВт*год без ПДВ.

Тпередача - тариф на послуги з передачі (затверджується регулятором), грн./кВт*год без ПДВ., що розміщується на сайті постачальника;

Трозподіл - тариф на послуги з розподілу електричної енергії відповідного оператора системи розподілу електричної енергії, до мереж якого заживлений споживач (затверджується Регулятором та розміщується на сайті відповідного ОСР або постачальника), грн./ кВт*год без ПДВ.

к- кофіцієнт, що залежить від графіку оплати споживача (для даної комерційної пропозиції дорівнює 1,034).

Споживач здійснює оплату за фактично відпущену електричну енергію в розрахунковому періоді відповідно до даних комерційного обліку і наданих розрахунків за спожиту електричну енергію (п. 2.1 комерційної пропозиції).

Розрахунковий період, згідно п. 4 комерційної пропозиції, є календарний місяць з першого по останнє число включно.

Згідно п. 5 комерційної пропозиції визначено, що фактичні обсяги спожитої та розділеної електричної енергії визначаються Оператором.

Обсяг спожитої протягом розрахункового періоду електричної енергії визначається в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку (п. 2.1.13 ПРРЕЕ).

Відповідно до абз. З п. 5 Постанови НКРЕКП № 312 від 14.03.2018р. Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії (в редакції, чинній на час виникнення .лірних правовідносин) з дати набрання чинності договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії Оператор систем розподілу надає послуги комерційного обліку споживачам.

За п.п. 6.1 та п.п. 6.8 п. 6 розділу XIII Кодексу комерційного обліку , (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), обсяги спожитої електричної енергії визначаються за розрахунковий період, який становить один місяць. Зчитування показів лічильника провадиться ППКО та/або ОМ, та/або споживачем щомісяця відповідно до умов договору. Покази лічильників мають фіксуватись з вказанням фактичної дати та, за необхідності, часу зчитування. Одразу після отримання фактичних показів з лічильників споживача ППКО має їх перевірити та передати АКО для проведення розрахунків та виставлення рахунків учасникам ринку на основі фактичних даних комерційного обліку.

Згідно з п. 11 постанови НКРЕКП від 14.03.2018р. №312, (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) до запуску електронної платформи Датахаб адміністратора комерційного обліку (центральна інформаційно-комунікаційна платформа) функції адміністратора комерційного обліку на роздрібному ринку електричної енергії, у тому числі адміністрування процедури зміни постачальника електричної енергії у межах території ліцензованої діяльності, виконує відповідний ОСР. А на території Рівененської області ОСР є ПрАТ Рівнеобленерго (ліцензія на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії і, згідно постанови НКРЕКП від 13.11.2018р. №1413.

Пунктами 4.3, 4.12, 4.13 ПРРЕЕ встановлено, що дані, необхідні для формування платіжних документів, у тому числі щодо обсягів електричної енергії, надаються учасникам роздрібного ринку адміністратором комерційного обліку в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку. На підставі отриманих даних відповідно до умов договору (обраної споживачем комерційної пропозиції) сторони складають акти прийому-передачі проданих товарів та/або наданих послуг. Розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Для здійснення розрахунків за фактично спожиту електричну енергію електропостачальник має сформувати та виставити споживачу платіжний документ у паперовій або електронній формі, на підставі даних комерційного обліку, отриманих у порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку.

Як свідчать матеріали справи, для здійснення розрахунків за фактично спожиту електричну енергію згідно умов Договору Постачальник (Позивач) сформував, на підставі даних комерційного обліку (отриманих від ОСР - ПрАТ Рівнеобленерго ) за об`єктом Відповідача по ЕІС-коду точки розподілу електричної енергії - 62Z2561032612362, та виставив Споживачу (Відповідачу), платіжні документи у паперовій формі, зокрема, за серпень 2019 - квітень 2020 року, що підтверджується:

Рафунком - фактурою за спожиту електричну енергію за серпень 2019 - квітень 2020 року: (рахунок-фактура за спожиту електричну енергію № 8947422278 за серпень 2019 року від 31.08.2019 року; рахунок-фактура за спожиту електричну енергію № 8948882165 за вересень 2019 року від 30.09.2019 року; рахунок-фактура за спожиту електричну енергію № 8998693074 за жовтень 2019 року від 31.10.2019 року; рахунок-фактура за спожиту електричну енергію № 6066082733 за листопад 2019 року від 30.11.2019 року; рахунок-фактура за спожиту електричну енергію № 6018183167 за грудень 2019 року від 31.12.2019 року; рахунок-фактура за спожиту електричну енергію № 6019337655 за січень 2020 року від 31.01.2020 року; рахунок-фактура за спожиту електричну енергію № 6020452345 за лютий 2020 року від 29.02.2020 року; рахунок-фактура за спожиту електричну енергію № 6021261240 за березень 2020 року від 31.03.2020 року; рахунок-фактура за спожиту електричну енергію № 6022039306 за квітень 2020 року від 30.04.2020 року (а.с. 16-24).

актами приймання - передачі електричної енергії за серпень 2019 - квітень 2020 року:

Акт № А -8947422278 за серпень 2019 року;

Акт № А-8948882165 за вересень 2019 року;

Акт № А-8998693074 за жовтень 2019 року;

Акт № 6066082733 за листопад 2019 року;

Акт № 6018183167 за грудень 2019 року;

Акт № 6019337655 за січень 2020 року;

Акт № 6020452345 за лютий 2020 року;

Акт № 6021261240 за березень 2020 року;

Акт № 6022039306 за квітень 2020 року (а.с. 25-33).

інформаційним листом оператора систем розповіду - ПрАТ Рівнеобленерго від 05.06.2020 р. за №21/3808 (а.с. 34).

Матеріалами справи стверджено, всупереч умовам Договору Відповідач свої зобов`язання, щодо оплати за спожиту електричну енергію не виконав, внаслідок чого за серпень 2019 року по квітень 2020 року за Відповідачем виникла заборгованість по оплаті за спожиту електричну енергію у кількості - 8113 кВт/год., що становить - 20 989 грн. 74 коп.

На момент розгляду справи, ТзОВ "Карвад" доказів оплати боргу, або ж доказів які б вказували на безпідставність позову в частині основної суми боргу, до матеріалів справи не долучено.

Враховуючи зазначене вище, суд вбачає, що позов в частині стягнення основної суми боргу за поставлену електроенергію, за період серпень 2019 року по квітень 2020 року, є обґрунтованим та підтвердженим належними та допустимими доказами, а тому суд позов в частині стягнення з ТОВ "Карвад" на користь ТзОВ "РОЕК" 20 989 грн. 74 коп. задовольняється.

Крім того, через неналежне виконання умов договору позивач нарахував для відповідача штрафні санкції, зокрема пеню в розмірі 2 032 грн. 61 коп., 3% річних в сумі 317 грн. 48 коп. та інфляційні втрати в сумі 383 грн. 57 коп.

Згідно пункту 5.5 договору розрахунки Споживача за цим договором здійснюються на поточний рахунок Постачальника. Оплата вартості електричної енергії за цим договором здійснюється Споживачем виключно шляхом перерахування коштів на поточний рахунок постачальника. Оплата вважається здійсненою після того, як на поточний рахунок Постачальника надійшла вся сума коштів, що підлягає сплаті за куповану електричну енергію відповідно до умов цього Договору. Поточний рахунок Постачальника зазначається у платіжних документах Постачальника, у тому числі у разі його зміни.

Відповідно до пункту 5.6 договору, оплата рахунка Постачальника за цим договором має бути здійснена Споживачем у строк, визначений в комерційній пропозиції.

Пунктом 6.2 договору сторони домовились, що Споживач зобов`язується забезпечити своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії згідно з умовами цього договору. Протягом 5 робочих днів до початку постачання електричної енергії новим електропостачальником, але не пізніше дати, визначеної цим Договором, розрахуватися з Постачальником за спожиту електричну енергію.

Пунктом 5.5.5 Правил передбачено, що споживач електричної енергії зобов`язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.

Несплата зазначеної суми за фактично спожиту електричну енергію порушує права та законні інтереси ТОВ РОЕК , які підтають захисту.

Згідно п. 5.6 Договору оплата рахунка Постачальника за цим Договорм має бути здійснена Споживачем у строки, зазначений у комерційній пропозиції.

Остаточний розрахунок за фактично спожиту електричну енергію здійснюється Споживачем не пізніше 10 числа, що слідує за розрахунковим (п. З комерційної пропозиції).

Відповідач не здійснив оплату вказаних вище сум у строки, які вказані у наданих для нього рахунках-фактурах, чим порушив умови договору.

Відповідно до пункту 9 комерційної пропозиції Фіксована - Б за внесення платежів, передбачених умовами Договору, з порушенням термінів, визначених цією комерційною пропозицією, Споживач сплачує Постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення платежу враховуючи день фактичної оплати. При цьому, пеня нараховується за весь період заборгованості її виникнення, починаючи з першого дня наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за спожиту електричну енергію, із встановленням терміну позовної давності щодо її стягнення у 3 (три) роки.

Згідно ст. 625 ЦК України сума заборгованості сплачується з урахуванням інфляційних втрат та 3% річних.

Згідно частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно ч. 1 ст. 612 ЦК України - боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Статтею 530 ЦК України встановлено. що якщо у зобов`язанні встановлено строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до статей 216, 218 ГК України порушення зобов`язання є підставою для застосування господарських санкцій в порядку, передбаченому законодавством та договором.

Відповідно до ст.ст. 546, 549 ЦК України, 230 ГК України, виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою (штрафом, пенею), іншими видами забезпечення встановленими договором або законом. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Приписами статті 230 Господарського кодексу України встановлено, що штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Згідно частини 6 статті 231 ГК України, штрафні санкції за порушення грошових зобов`язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Згідно ст.ст. 1, 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань", платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, при цьому розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.

Враховуючи, що Відповідач припустився прострочення внесення платежів, постачальником з урахуванням положень ЗУ Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань здійснено нарахування пені за період 11.08.2019 р. (останній день сплати не пізніше 10 числа місяця) по 23.07.2020 р. (день звернення до суду), що складає -2032,61 грн., інфляційні втрати у сумі - 383,57 грн., та 3% річних за невиконання грошового зобов`язання, що складає - 317,48 грн.

Перевіривши розрахунки позивача, суд встановив, що останні здійснені арифметично вірно, у відповідності до положень договору, пункту 9 комерційної пропозиції Фіксована - Б та норм чинного законодавства, відтак позов в частині стягнення з відповідача на користь позивача пені за період 11.08.2019 р. (останній день сплати не пізніше 10 числа місяця) по 23.07.2020 р. (день звернення до суду), що складає -2032,61 грн., інфляційні втрати у сумі - 383,57 грн. та 3% річних за невиконання грошового зобов`язання, що складає - 317,48 грн. підлягають до задоволення.

Отже, підсумовуючи усе наведене вище, суд позов задовольняє в повному обсязі, тому з ТзОВ "Карвад" підлягають до стягнення на користь ТзОВ "РОЕК" сума основного боргу в розмірі 20 989 грн. 74 коп., пеня в розмірі 2 032 грн. 61 коп., інфляційні втрати - 383 грн 57 коп. та 3% річних 317 грн. 48 коп.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи ту обставину, що судом позов задоволено в повному обсязі, відтак судовий збір в розмірі 2 102 грн. 00 коп. покладається на ТзОВ "Карвад".

Керуючись ст. ст. 129, 236 - 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Карвад" (34550, Рівненська обл., Сарненський р-н., смт. Клесів, вул. Центральна, 2А, ЄДРПОУ 33245754) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Рівненська обласна енергопостачальна компанія" (33013, м. Рівне, вул. Князя Володимира, 71-Б, код ЄДРПОУ 42101003):

- заборгованість за спожиту електричну енергію в сумі - 20 989 (двадцять тисяч дев`ятсот вісімдесят дев`ять) грн. 74 коп.,

- пеню 2 032 (дві тисячі тридцять дві) грн. 61 коп.,

- 3% річних 317 (триста сімнадцять) грн. 48 коп.,

- інфляційні втрати - 383 (триста вісімдесят три ) грн. 57 коп.,

- витрати по оплаті судового збору в сумі 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп.

3. Видати наказ після набранням рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення господарського суду Рівненської області може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Північно-Західного апеляційного господарського суду в порядку встановленому ст.ст. 254, 256 - 259 Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/ .

Повний текст рішення складено та підписано 21 серпня 2020 року.

Суддя Бережнюк В.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення18.08.2020
Оприлюднено25.08.2020
Номер документу91091849
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/751/20

Рішення від 18.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Рішення від 18.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Судовий наказ від 11.09.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Рішення від 18.08.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 30.07.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні