Справа №345/2891/20
Провадження № 1-кс/345/893/2020
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.08.2020 року м. Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника ТзОВ «Карпат-Полімер» ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу Товариства зобмеженою відповідальністю"Карпат-Полімер"на бездіяльністьоргану досудовогорозслідування КалуськогоВП ГУНПв Івано-Франківськійобласті,яка полягаєу невнесеннівідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань, -
в с т а н о в и в:
ТзОВ «Карпат-Полімер» звернулося до слідчого судді із вказаною скаргою. Скаргу мотивує тим, що 14.08.2020 року ТзОВ «Карпат-Полімер» подало до СВ Калуського ВП ГУНП заяву про вчинення кримінального правопорушення із вимогою зареєструвати дану заяву в Єдиному реєстрі досудових розслідувань, розпочати досудове розслідування та повідомити товариство письмово, надавши довідку про внесення повідомлення в ЄРДР.
Враховуючи, що заява про вчинення кримінального правопорушення подана наручно 14.08.2020 року та в цей же день отримана Калуським ВП ГУНП, на даний час товариство не повідомлено про внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення, що свідчить про недотримання органом досудового розслідування встановлених законодавством вимог щодо своєчасного внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення, ТзОВ «Карпат-Полімер» просить зобов`язати начальника СВ Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області внести відомості про кримінальне правопорушення за повідомленням ТзОВ «Карпат-Полімер» від 14.08.2020 року про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Представник ТзОВ «Карпат-Полімер» у судовому засіданні пояснив, що 14.08.2020 року ТзОВ «Карпат-Полімер» було подано до відділу поліції заяву про вчинення посадовими особами ТОВ «Логістік Сервіс Калуш» злочину, а саме умисного невиконання рішення суду. Подана заява від 14.08.2020 року містила відомості про вчинення власне злочину, передбаченого ч. 3 ст. 382 КК України, оскільки внаслідок умисного невиконання судового рішення посадовими особами ТОВ «Логістік Сервіс Калуш» завдано ТзОВ «Карпат-Полімер» істотної шкоди, зважаючи на істотний (значний) розмір арештованої суми. Наголосив, що на даний час СВ Калуського ВП ГУНП проводиться досудове розслідування за фактом умисного невиконання посадовими особами ТОВ «Логістік Сервіс Калуш» рішення Господарського суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.382 КК України, тобто в даному кримінальному провадженні не враховано такі кваліфікуючі ознаки злочину, як вчинення умисного невиконання рішення суду службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, та заподіяння істотної шкоди охоронюваним законом інтересам юридичних осіб. Оскільки заява від 14.08.2020 року містить відомості про факт скоєння злочину, передбаченого ч.3 ст.382 КК України, начальник СВ Калуського ВП ГУНП зобов`язаний на підставі ч.1 ст.214 КПК України внести відомості про кримінальне правопорушення за даною заявою та негайно розпочати досудове розслідування.
Старший слідчий СВ Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_4 подала до суду заяву про розгляд скарги без її участі. Просить врахувати, що СВ Калуського ВП ГУНП проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018090170001455 від 14.12.2018 року за ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 382 КК України. Так, 18.06.2019 року в Калуський ВП ГУНП надійшла ухвала Калуського міськрайонного суду про внесення відомостей про кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.190 КК України з приводу шахрайський дій ТОВ «Логістік Сервіс Калуш». До чергової частини Калуського ВП ГУНП надійшла письмова заява від директора ТОВ «Карпат-Полімер» ОСОБА_3 про те, що ТОВ «Логістік Сервіс Калуш» ухиляються від виконання судового рішення. 26.02.2020 року за вказаним фактом внесено відомості до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.382 КК України. 02.03.2020 року вказані кримінальні провадження об`єднані. Доводи, викладені ТОВ «Карпат-Полімер» у заяві від 14.08.2020 року перевіряються у рамках вказаного кримінального провадження, якщо буде доведено, то прийматиметься рішення про перекваліфікацію на ч.3 ст.382 КК України. Тому слідчий просить в задоволенні вимог скарги відмовити.
Вислухав пояснення заявника, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Встановлено, що СВ Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018090170001455 від 14.12.2018 року за ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 382 КК України. Зокрема, 26.02.2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви директора ТОВ «Карпат-Полімер» ОСОБА_3 були внесені відомості про те, що ТОВ «Логістік Сервіс Калуш», код ЄДРПОУ 39309362, яке знаходиться в м. Калуш по вул.Промислова,4 Івано-Франківської області ухиляється від виконання судового рішення. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення ч.1 ст.382 КК України.
Зі змісту заяви ТОВ «Карпат-Полімер» від 14.08.2020 року вбачається, що ТОВ «Карпат-Полімер» просить внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.382 КК України, а саме за фактом умисного невиконання ухвали Господарського суду Івано-Франківської області від 27.11.2018 року у справі №909/770/18 про накладення арешту на грошові кошти ТОВ «Логістік Сервіс Калуш» у розмірі 488800,00 грн., яке полягає у розпорядженні керівником ТОВ «Логістік Сервіс Калуш» вказаними коштами всупереч наявній судовій забороні, що свідчить про те, що ТОВ «Карпат-Полімер» завдано істотної шкоди, зважаючи на істотний (значний) розмір арештованої суми та неможливість реального виконання рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 29.03.2019 року.
Проаналізувавши зміст вказаної заяви, судом встановлено, що вимоги даної заяви в частині зобов`язання внести відомості до ЄРДР, фактично зводяться до того, щоб до ЄРДР внести відомості за тією самою подією, за фактом якої вже проводиться досудове розслідування, але з додатковою правовою кваліфікацією, визначеною заявником самостійно - за ч. 3 ст. 383 КК України
Згідно ч. 5 ст. 214 КПК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про:
1) дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;
2) прізвище, ім`я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника;
3) інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення;
4) короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела;
5) попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
6) прізвище, ім`я, по батькові та посада службової особи, яка внесла відомості до реєстру, а також слідчого, прокурора, який вніс відомості до реєстру та/або розпочав досудове розслідування;
7) інші обставини, передбачені положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань.
Внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань таких відомостей передбачено розділом ІІ Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого Наказом Генеральної прокуратури України 06.04.2016 № 139.
Кваліфікація злочинів у кримінальному праві - це точна кримінально-правова оцінка, конкретної небезпечної дії в суспільстві.
Кваліфікацію злочинів здійснюють уповноважені на це посадові особи, зокрема слідчий, прокурор, згідно з положенням ч. 1ст. 214 КПК України.
Попередня кваліфікація є однією із складових відомостей, які слідчий (прокурор) вносить до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Оскільки відомості (фабула та кваліфікація) вносять до здійснення дій з досудового слідства, лише згодом стане зрозуміло чи була попередня кваліфікація, яку внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відповідною, або при внесенні було здійснено припущення, яке не знайшло свого підтвердження, або діяння має іншу кваліфікацію.
У разі наявності підстав, що зумовлюють зміну кваліфікації на стадії досудового слідства, може мати місце доповнення та зміна правової кваліфікації кримінального правопорушення, вчиненому діянню буде надана правильна кваліфікація.
Отже, правова кваліфікація дій особи визначається саме слідчим, який відповідно до ч.5 ст.40 КПК України є самостійним у своїй процесуальній діяльності, виходячи із фактичних обставин, які дійсно свідчать про ознаки певного складу злочину.
На підставі п.8 ч.2 ст.40 КПК України слідчий повноважний приймати процесуальні рішення у випадках, передбачених цим Кодексом, у тому числі й щодо зміни правової кваліфікації кримінального правопорушення за наявності для того обґрунтованих підстав, як то, об`єктивних даних, які б дали йому змогу встановити відповідність ознак того чи іншого діяння ознакам складу злочину, передбаченого відповідною статтею Особливої частини КК.
Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
З матеріалів справи встановлено, що відомості про вчинення кримінального правопорушення за фактом ухилення ТОВ «Логістік Сервіс Калуш» від виконання судового рішення, вже були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, по фактам, викладеним ТОВ «Карпат-Полімер» у заяві від 14.08.2020 року здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018090170001455 від 14.12.2018 року.
За таких обставин, оскільки чинним кримінально-процесуальним законодавством не передбачено порядку повторного зобов`язання слідчого або прокурора внесення за тією ж самою заявою про скоєння кримінального правопорушення відомостей до ЄРДР або зміни формулювання вже здійсненої дії щодо внесення відомостей до ЄРДР, в задоволенні вимог скарги слід відмовити.
Керуючись ст.ст.303-309, 372 КПК України,
п о с т а н о в и в:
В задоволенні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпат-Полімер" на бездіяльність органу досудового розслідування Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою від 14.08.2020 р. відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня оголошення ухвали.
Повний текст ухвали проголошено 21.08.2020 року.
Слідчийсуддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 91095113 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Онушканич В. В.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Онушканич В. В.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Онушканич В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні