Справа № 629/4942/19
Провадження № 2/629/100/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2020 року Лозівський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого судді Смірнової Н.А., за участю секретаря Андрієнко С.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Лозова, Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лозівське хлібоприймальне підприємство про розірвання договорів оренди землі, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Лозівське хлібоприймальне підприємство про розірвання договорів оренди землі, посилаючись на те, що він є власником двох земельних ділянок, площею 7,0680 га кожна, кадастрові номери земельних ділянок № 6323983000:01:000:0123 та 6323983000:01:000:0125 на підставі договору купівлі-продажу земельних ділянок від 02.12.2013 року. Попереднім власником вищевказаних земельних ділянок ОСОБА_2 та відповідачем по справі були укладені договори оренди земельних ділянок № 52 від 01.01.2007 року та № 122 від 01.01.2007 року, строком на 25 років. Дані договори зареєстровані в Лозівському районному відділі реєстрації Харківської регіональної філії ДП Центр ДЗК при Державному Комітеті України по земельних ресурсів про що у Державному реєстрі земель вчинені записи № 767700282 та № 767700311 від 30.05.2007 року. Після оформлення договорів купівлі-продажу позивач повідомив відповідача про зміну власника, але з ним до спірних договорів оренди не було укладено ніяких додаткових угод. На даний час відповідач користується вищевказаними земельними ділянками, але не виконує обов`язку щодо розроблення проекту землеустрою, що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь щодо земельних ділянок. Враховуючи те, що протиправна бездіяльність відповідача загрожує збереженню стану орендованих земельних ділянок, вважає, що договори оренди землі мають бути розірвані. В зв`язку з чим просить розірвати договори оренди земельних ділянок (паю) № 52 та № 122 від 01.01.2007 року, укладені між ОСОБА_3 та приватно-орендним сільськогосподарським підприємством ім. Щорса. Крім цього просить витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача.
20 серпня 2020 року представник позивача подала до Лозівського міськрайонного суду Харківської області заяву про залишення позову без розгляду, зазначивши, що наслідки залишення позовної заяви без розгляду їй та позивачу відомі та зрозумілі. Крім цього, просила провести розгляд заяви за її відсутності та відсутності її довірителя.
Сторони в судове засідання не з`явилися, про день та час розгляду справи повідомлялися своєчасно та належним чином, причину неявки суду не повідомили.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд вважає, що заяву представника позивача необхідно задовольнити та позовну заяву залишити без розгляду з наступних підстав.
За приписами ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
У відповідності до ч.ч. 1, 3 ст.13 Кодексу суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Перевіривши матеріали справи, суд у відповідності до вимог ст. 257 ЦПК України постановляє ухвалу про залишення позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лозівське хлібоприймальне підприємство про розірвання договорів оренди землі без розгляду.
Керуючись ст.ст. 257, 258, 260 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Лозівське хлібоприймальне підприємство про розірвання договорів оренди землі без розгляду - залишити без розгляду.
Роз`яснити позивачу право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 15-денний строк з дня її винесення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя Н.А. Смірнова
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2020 |
Оприлюднено | 25.08.2020 |
Номер документу | 91107478 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Смірнова Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні