Справа № 458/269/20
№ провадження 2/453/254/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
18 серпня 2020 року Сколівський районний суд Львівської області у
складі: головуючого - судді Ясінського Ю.Є.
секретаря судового засідання Гринюк Л.Я.
розглянувши у залі суду у місті Сколе Львівської області за порядком спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом заступника керівника Самбірської місцевої прокуратури Львівської області Затварського А. в інтересах держави в особі Карпатської сільської ради Турківського району Львівської області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням,-
в с т а н о в и в:
В квітні 2020 року заступник керівника Самбірської місцевої прокуратури Львівської області Затварський А. звернувся в суд в інтересах держави в особі Карпатської сільської ради Турківського району Львівської області з позовною заявою до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
29.04.2020 року матеріали вищевказаної позовної заяви передані до Сколівського районного суду Львівської області на підставі розпорядження в. о. голови Турківського районного суду Львівської області Кріль Л.М. про передачу справ з одного суду до іншого, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 31 ЦПК України та передано судді Ясінському Ю.Є., для вирішення питання про відкриття провадження у справі, згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Ухвалою Сколівського районного суду Львівської області від 20.05.2020 року було прийнято заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Розгляд справи відбувся 18.08.2020 року без учасників справи.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що вироком Сколівського районного суду Львівської області від 22.01.2020 року у справі № 453/940/19 відповідача ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 ККУкраїни.
Внаслідок вчинення відповідачем вказаного кримінального правопорушеня державі в особі Карпатської сільської ради Турківського району Львівської області заподіяно майнову шкоду у сумі 21348 грн. У зв`язку із наведеним позивач просить суд задовольнити позовні вимоги та стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Карпатської сільської ради Турківського району Львівської області заподіяно майнову шкоду у сумі 21348 грн. шкоди, завданої вказаним кримінальним правопорушенням.
21.07.2020 року на адресу суду надійшла заява вх. №ЕП 783 від прокурора Самбірської місцевої прокуратури ЗатварськогоА. про розгляд справи без його участі. .Позов підтримують у повному обсязі.
14.07.2020 року представник позивача - сільський голова Момоход М.Ф. подав до суду заяву ( вх. №3369) про розгляд справи без їх участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Своїм правом надати суду заяву про розгляд справи за його відсутності не скористався та не повідомив суд про причини неявки у засідання. Відзив на позовну заяву не подавав.
У зв`язку з викладеним судом ухвалено рішення про заочний розгляд на підставі наявних у справі доказів.
На підставі ч. 3 ст. 211, ч. 2 ст. 247 ЦПК України справа слухається у відсутність сторін без фіксування судового процесу технічними засобами.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є невід`ємною частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд.
Згідно з ч. 1 і ч. 2 ст. 4, ч. 1 ст. 5 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленим цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, а суд, здійснюючи правосуддя, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.
За положеннями ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, у межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Частинами 3 і 4 статті 56 ЦПК України встановлено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами. При цьому прокурор обґрунтовує, у чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.
Згідно вимог ч. 1 і ч. 3 ст. 23 ЗУ Про прокуратуру , представництво прокурором інтересів громадян або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадян або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або не належним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Відповідно до ст. 128 КПК України цивільний позов в інтересах держави пред`являється прокурором. Особа, яка не пред`явила цивільного позову в кримінальному провадженні, а також особа, цивільний позов якої залишено без розгляду, має право пред`явити його в порядку цивільного судочинства.
Виходячи із наведених вище процесуальних норм суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Загальні підстави відшкодування майнової шкоди визначені ч. 1 та ч. 2 ст. 1166 ЦК України, за змістом котрої майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам фізичної абр юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується у повному обсязі особою, яка її завдала. При цьому особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоду завдано не з її вини.
Як вбачається з матеріалів справи, 22.01.2020 року вироком Сколівського районного суду Львівської області, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушеня, передбаченого ст. 246 КК України і призначенро йому покарання у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти ) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п`ятдесят) грн. Звільнено засудженого ОСОБА_1 від призначеного покарання у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. на підставі пункту в частини 1 ст. 1 Закону України Про амністію у 2016 році
Згідно вироку ОСОБА_1 заподіяв Карпатській сільській раді Турківського району Львівській області майнову шкоду кримінальним правопорушенням у сумі 21 348 гривень.
Як встановлено в судовому засіданні, вирок Сколівського районного суду Львівської області від 22.01.2020 року відповідачем в апеляційному порядку не оскаржувався та 24.02.2020 року набрав законної сили.
Цивільний позов в кримінальному провадженні прокурором в інтересах держави не пред`являвся.
Згідно ч. 6 ст. 82 ЦПК України, вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Відповідно до п.7 постанови Пленуму ВСУ №14 від 18.12.2009 Про судове рішення у цивільній справі , розглядаючи позов, який випливає з кримінальної справи, суд не вправі обговорювати вину відповідача, а може вирішувати питання лише про розмір відшкодування.
Пленум Верховного Суду України у пункті 2 постанови № 6 від 27.03.1992 року Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди роз`яснив, що розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода заподіяна особі і майну громадянина, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи.
Отже, враховуючи фактичні обставини справи, встановлені в судовому засіданні, зміст спірних правовідносин, а також досліджені докази і зокрема вирок суду, який набрав законної сили, суд приходить до висновку, що між неправомірними діями відповідача та шкодою заподіяною Карпатській сільській раді Турківського району Львівської області, яка на даний час є невідшкодованою, є безпосередній причинний зв`язок, а тому вважає, що даний позов підлягає задоволенню.
Позивач (юридична особа) звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 6 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , а отже, з огляду на вимоги ст. ст. 133, 141 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь держави 2 102 грн. судового збору.
Керуючись ст. ст. 3, 12, 13, 56, 77, 81, 141, 259, 263-266, 268, 354 ЦПК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , на користь Карпатської сільської ради Турківського району Львівської області, місцезнаходження: 82553, с. Карпатське, Турківського району Львівська область, ЄДРПОУ 04373494 - 21348( двадцять одну тисячу триста сорок вісім) гривень, шкоди заподіяної внаслідок кримінального правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 2 102 грн. (дві тисячі сто дві) грн.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про його перегляд чи апеляційної скарги на таке рішення, якщо заяву про перегляд заочного рішення чи апеляційну скаргу не було подано.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка подається безпосередньо до Сколівського районного суду Львівської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Сколівський районний суд Львівської області.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач: Самбірська місцева прокуратура Львівської області, місцезнаходження: вул. Молодіжна, 19а, м.Турка, Львівська область.
Позивач:, Карпатська сільська рада Турківського району Львівської області місцезнаходження: с. Карпватське, Турківського району Львівська область.
Відповідач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
Суддя Сколівського районного суду Ю.Є. Ясінський
Львівської області
Суд | Сколівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2020 |
Оприлюднено | 23.08.2020 |
Номер документу | 91108452 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сколівський районний суд Львівської області
Ясінський Ю. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні