ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/13483/20
провадження № 1-кс/753/2926/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" серпня 2020 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 , вивчивши скаргу адвоката ОСОБА_2 , який діє в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю "Альтера Консалт" на бездіяльність слідчого слідчого відділу Дарницького УП ГУ НП у м. Києві у кримінальному провадженні № 42017101020000071 від 10.04.2017,-
В С Т А Н О В И В:
18.08.2020 ОСОБА_2 , який діє в інтересах ТОВ "Альтера Консалт" звернувся до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність слідчого слідчого відділу Дарницького УП ГУ НП у м. Києві у кримінальному провадженні №42017101020000071 від 10.04.2017.
З матеріалів скарги вбачається, що ОСОБА_2 оскаржує бездіяльність, яка полягає у ненаданні йому відповіді на клопотання та копії постанови про закриття кримінального провадження №42017101020000071.
За результатами вивчення матеріалів скарги суд не встановив підстав для розгляду її по суті як такої, що не ґрунтується на нормах кримінального процесуального закону.
Так, відповідно до положень статті 1 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається кримінальним процесуальним законодавством України.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура (стаття 2 КПК України).
Згідно пункту 10 статті 3 цього Кодексу кримінальне провадження - це досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.
За змістом положень статей 214, 283 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується в момент вчинення прокурором, слідчим однієї з таких дій: закриття кримінального провадження; звернення до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності; звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.
Стаття 7 цього Кодексу визначає, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження серед яких забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дії чи бездіяльності.
Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності слідчого чи прокурора під час досудового розслідування визначено главою 26 КПК України (параграф 1, статті 303-308 цього Кодексу).
Частина 1 статті 303 КПК України містить вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені слідчому судді під час досудового розслідування, серед яких, зокрема, бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у нездійсненні процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
За положеннями статті 220 КПК України клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій та у випадках, установлених цим Кодексом, іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представника, слідчий, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
Аналіз вищенаведених норм кримінального процесуального закону та положень пунктів 5, 17, 18 частини 1 статті 3, статей 40, 214, 283, 303, 307 КПК України в їх сукупності дає підстави для висновку, що дія статті 220 цього Кодексу та компетенція слідчого судді щодо здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні поширюються лише на стадію досудового розслідування.
Закриття кримінальної справи свідчить про закінчення досудового розслідування, а відтак з вказаного моменту слідчий не зобов`язаний розглядати клопотання сторін кримінального провадження у строк, визначений статтею 220 КПК України, а слідчий суддя втрачає повноваження щодо розгляду по суті скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого та/або прокурора у такому кримінальному провадженні за виключенням рішення про його закриття, що прямо передбачено статтею 303 КПК України.
Відтак, зважаючи на зміст скарги ОСОБА_2 слідчий суддя дійшов висновку, що ним оскаржується бездіяльність, яка не підлягає оскарженню, що відповідно до положень частини 4 статті 304 КПК України є підставою для відмови у відкритті провадження за скаргою.
На підставі викладеного, керуючись частиною 4 статті 304 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження за скаргою аадвоката ОСОБА_2 , який діє в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю "Альтера Консалт" на бездіяльність слідчого слідчого відділу Дарницького УП ГУ НП у м. Києві у кримінальному провадженні № 42017101020000071 від 10.04.2017.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом п`яти днів з моменту отримання її копії.
Слідчий суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2020 |
Оприлюднено | 09.02.2023 |
Номер документу | 91110840 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Мицик Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні