ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
25.08.2020Справа № 910/12224/20
Суддя Господарського суду міста Києва Павленко Є.В., розглянувши матеріали за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Київська будівельна компанія Край Буд" (03680, м. Київ, вулиця Сім`ї Сосніних, будинок 3, приміщення 1; ідентифікаційний код 38590283) до приватного підприємства "Вікна Світ" (04136, місто Київ, вулиця Північно-Сирецька, будинок 3; ідентифікаційний код 35781112) про стягнення 1 613 893,70 грн.,
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2020 року товариства з обмеженою відповідальністю "Київська будівельна компанія Край Буд" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з приватного підприємства "Вікна Світ" заборгованості в розмірі 1 506 397,50 грн., а також трьох процентів річних в сумі 107 496,50 грн. за договором підряду від 20 вересня 2017 року № 20/09.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Проте судом встановлено, що матеріали позовної заяви не містять жодних доказів направлення її копії, а також копій доданих до неї документів відповідачу. Дана обставина підтверджується складеним відповідальними працівниками канцелярії суду актом про відсутність вкладень від 17 серпня 2020 року.
Відповідно до частини 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Приписами статті 91 ГПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Пунктом 5.27 Національного стандарту України - Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 1 вересня 2003 року) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Проте з доданих товариством з обмеженою відповідальністю "Київська будівельна компанія Край Буд" до його позовної заяви копій документів вбачається, що останні не були засвідчені у встановленому законом порядку, оскільки у порушення вищенаведених приписів не містять ініціалів та прізвища особи, яка засвідчувала ці копії, посади вказаної особи, а також дати засвідчення зазначених копій.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що заявником позову не додержано встановлених статтею 164 ГПК України вимог в частині долучення до позовної заяви доказів (в оригіналах або належним чином засвідчених копіях), які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
За змістом частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки дана позовна заява не відповідає вищезазначеним вимогам ГПК України, вона підлягає залишенню без руху.
Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Київська будівельна компанія Край Буд" без руху.
Товариству з обмеженою відповідальністю "Київська будівельна компанія Край Буд" подати до Господарського суду міста Києва протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали, докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в оригіналах або в належним чином засвідченій копіях, а також докази, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами листом з описом вкладення.
Дата підписання: 25 серпня 2020 року.
Суддя Є.В. Павленко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2020 |
Оприлюднено | 26.08.2020 |
Номер документу | 91117627 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Павленко Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні