Ухвала
від 21.08.2020 по справі 922/2640/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"21" серпня 2020 р. Справа № 922/2640/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Яризька В.О.

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Амбросія", м. Харків,

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельна компанія "Російський продукт", м. Харків,

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Заявник, Товариство з обмеженою відповідальністю "Амбросія", звернувся до господарського суду з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт", оскільки боржник має перед кредитором заборгованість на загальну суму 202 645,28 грн.

Розглянувши зазначену заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт" та додані до неї документи, суд встановив, що вона не відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити, зокрема перелік документів, що додаються до заяви.

До заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.

До поданої заяви заявником не надано докази сплати судового збору, докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень та докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів. Крім того, в заяві не зазначено перелік документів, які подаються заявником до суду.

Відповідно до п. п. 9 п. 2 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство справляється судовий збір у сумі 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто в 2020 році цей розмір становить 21020,00 грн.

Стосовно доказів авансування винагороди арбітражному керуючому суд зазначає, що за приписами ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень (абз. 1 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства).

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" установлено у 2020 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 4723 гривні.

Таким чином, заявник повинен сплатити на депозитний рахунок суду винагороду розпоряднику майна в розмірі 42 507,00 грн., чого останнім зроблено не було.

Відповідно до ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Згідно ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення заяви ТОВ "Амбросія" без руху.

Керуючись ст. ст. 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Амбросія" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт" без руху.

Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Амбросія" строк для усунення виявлених судом недоліків, недоліки мають бути усунені протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали.

Для усунення недоліків, що допущені при подачі заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт", надати до суду :

- докази сплати судового збору в установленому порядку та розмірі;

- докази авансування боржником на депозитний рахунок суду винагороди розпоряднику майна за три місяці виконання повноважень в розмірі 42 507,00 грн.;

- докази направлення заяви та доданих до неї документів на адресу боржника;

- перелік документів, що додані до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торгівельна компанія "Російський продукт".

Роз`яснити ТОВ "Амбросія", що у разі не усунення недоліків у строк, встановлений судом на їх усунення, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство та додані до неї документи повертаються судом без розгляду.

Ухвала набирає законної сили 21.08.2020 та оскарженню не підлягає.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Суддя Яризько В.О.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення21.08.2020
Оприлюднено26.08.2020
Номер документу91118287
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/2640/20

Ухвала від 22.09.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

Ухвала від 21.08.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Яризько В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні