Справа № 462/4962/20
провадження 1-кс/462/1425/20
У Х В А Л А
21 серпня 2020 року Слідчий суддя Залізничного районного суду міста Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого Залізничного відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,
В С Т А Н О В И В:
09.07.2020 року внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020141090000032 та розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.
Старший слідчий Залізничного відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором, звернулася до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, покликаючись на те, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1 та службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , під час проведення закупі №UА-2017-04-24-000352-а «Апарат лазерний скануючий двоканальний», здійснення поставки та оплати у липні-жовтні 2017 року за договором №2-БР від 01.07.2017 року, завищили максимальну граничну постачальницько-збутову надбавку.
Згідно із законодавством України, яке діяло в період з 09.02.2017 року по 12.03.2019 року, а саме: постанови ЖМУ №955 від 17.10.2008 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби».
Відповідно до Закону України "Про ціни і ціноутворення" Кабінет Міністрів України постановляє: установити на лікарські засоби (крім наркотичних, психотропних лікарських засобів, прекурсорів та медичних газів), оптово-відпускні ціни на які внесені до реєстру оптово-відпускних цін на лікарські засоби, і медичні вироби, які придбаваються повністю або частково за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, граничні постачальницько-збутові надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються для лікарських засобів до задекларованої зміни оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів і для медичних виробів до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів, а граничні торговельні (роздрібні) надбавки не вище ніж 10 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків. При цьому фактичний розмір оптово-відпускної ціни на кожну лікарську форму, дозування, споживчу упаковку лікарського засобу не повинен перевищувати розміру внесеної до зазначеного реєстру оптово - відпускної ціни у гривні».
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333, «ПОРЯДОК формування цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, щодо яких запроваджено державне регулювання» встановлено, що гранична постачальницько-збутова надбавка є максимально допустимим її розміром, який може враховуватися суб`єктом господарювання, що здійснює оптову торгівлю, при визначенні ціни товару. Гранична постачальницько-збутова надбавка не повинна перевищувати її встановленого розміру незалежно від кількості здійснених суб`єктами господарювання операцій з реалізації товару. Суб`єкт господарювання, що здійснює оптову торгівлю, зазначає розмір оптово-відпускної ціпи у первинних документах для проведення ним операцій з реалізації товару. Оптово-відпускна ціна є ціною одиниці імпортованого товару або ціною одиниці товару, що встановлюється в договорі, укладеному між вітчизняним товаровиробником та суб`єктом господарювання, що здійснює оптову торгівлю товаром. Формування цін на товар здійснюється суб`єктом господарювання за такими алгоритмами: ціна одиниці імпортованого товару визначається суб`єктом господарювання, що здійснює оптову торгівлю, за формулою Ціт = Мв (Кдр / Кмв), де Ціт - ціна одиниці імпортованого товару; Мв - ціпа одиниці товару зазначена в декларації митної вартості; Кдр - середній курс гривні, встановлений на міжбанківському валютному ринку України на дату, що передує даті реалізації товару, до іноземної валюти, за якою здійснюється закупівля товару; Кмв - офіційний курс гривні до іноземної валюти, встановлений Національним банком на дату митного оформлення товару, за якою здійснюється його закупівля»
Згідно договору №2-БР від 01.07.2017 року ІНФОРМАЦІЯ_1 ЄДРПОУ НОМЕР_1 , в період липня - жовтня 2017 року здійснило закупівлю, а ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 продаж медичних виробів, а саме медичного обладнання «Апарат лазерний скануючий двоканальний «Медик-2К», в кількості 20 шт. на загальну вартість 617 989,20 грн. з ПДВ (7%).
Однак, встановлено, що вказане медичне обладнання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 придбало у вітчизняного виробника - ПРИВАТНЕ МАЛЕ ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО " ІНФОРМАЦІЯ_3 " ЄДРПОУ НОМЕР_3 за загальною вартістю 425 880грн. з ПДВ (7%).
Враховуючи діюче на вказаний період законодавство України, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » під час виконання вказаного договору могло врахувати граничну постачальницько-збутову надбавку в розмірі 10% до оптово-відпускної ціни, а саме: 425 880*10%=42 588грн. та здійснити продаж за ціною 425880 + 42 588=468 468грн. з ПДВ. Різниця між допустимою вартістю та ціною реалізації становить 617 989,20 - 468 468 = 149 521,2 грн.
Вищевказана інформація, яка міститься у зазначених документах має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні. Її встановлення та вилучення надасть інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження, в тому числі призначення експертиз, з метою встановлення і притягнення винних до відповідальності.
Враховуючи вказане та те, що існує обґрунтована необхідність у доступі до зазначених документів, а обов`язком прокурора, слідчого є всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, а також провести досудове розслідування у розумні строки, однак, без отримання тимчасового доступу до вищевказаних документів довести обставини вчиненого кримінального правопорушення іншим способом є неможливо. Отримання такої документації надасть можливість використовувати їх як докази у цьому кримінальному провадженні, в тому числі являтимуться зразком для дослідження при призначенні почеркознавчої експертизи, а тому просить клопотання задовольнити.
Слідчий суддя постановив розглядати клопотання без участі слідчого, яка зазначила у клопотанні про те, що просить розгляд такого проводити у її відсутності, а також у відсутності представників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що розташоване у АДРЕСА_1 , оскільки існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Розглянувши матеріали клопотання, вважаю, що його слід задовольнити, оскільки стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що отримання доступу до вказаних документів має істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а також надасть можливість встановити осіб, причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, що в подальшому дозволить проводити подальші слідчі дії з метою прийняття законного і обгрунтованого рішення, а іншими способами довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою документів, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ - неможливо.
Враховуючи наведене, вважаю, що дозвіл старшому слідчому СВ Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 слід надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що розташоване у АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх копій.
Керуючись ст. 159-166 КПК України,
П О С Т А Н О В И В:
клопотання задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СВ Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, а саме тендерної документації, установчих документів учасників, пропозицій учасників торгів, договорів купівлі-продажу, додатків до них, прихідних документів (угод про поставку товару (медичного обладнання), товарно-транспортних накладних, видаткових накладних, платіжних доручень), а також угод про поставку вказаних товарів (медичного обладнання) замовнику, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних, платіжних доручень, сертифікатів відповідності апаратів, що стосуються тендерної закупівлі №UА-2017-04-24-000352-а «Апарат лазерний скануючий двоканальний», з можливістю вилучення їх копій у приміщенні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що розташоване у АДРЕСА_1 .
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення.
Ухвала складена у двох примірниках, один знаходиться в матеріалах судового провадження, а другий наданий стороні кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Оригінал ухвали.
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91135308 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Залізничний районний суд м.Львова
Боровков Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні