Справа № 461/6612/20
Провадження № 1-кс/461/5557/20
У Х В А Л А
25.08.2020 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
слідчий слідчого відділу Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №42020141040000031 від 08.07.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України, погодженим прокурором Львівської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів та можливість їх вилучення, зокрема: (в оригіналах): 15 довільних документів, що підписані фізичною особою ОСОБА_5 АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , за період за період 2019-2020 рік; договорів на здійснення технічного нагляду (про надання послуг з технічного нагляду) за виконанням робіт; актів виконаних робіт на здійснення технічного нагляду; листів-погодження щодо можливої зміни об`ємів та видів робіт, інших документів, що стосуються будівництва об`єктів: «Ремонтно-реставраційні роботи фасадів внутрішнього подвір`я на АДРЕСА_2 » (Коригування); «Ремонтно-реставраційні роботи головного корпусу ІНФОРМАЦІЯ_1 на АДРЕСА_2 »; (в копіях): установчих документів фізичної особи ОСОБА_5 , звітів 1ДФ за 2019-2020 роки, що перебувають у володінні ОСОБА_5 АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .
Подане клопотання мотивує тим, що для повного та об`єктивного з`ясування обставин вчинення посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 складання та видачі завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, з метою проведення в подальшому при необхідності будівельно-технічної та почеркознавчої експертиз на предмет встановлення фактичної вартості будівельних робіт та матеріалів, а також встановлення осіб, що виготовляли та підписували акти виконаних робіт та інші документи, пов`язані із вказаними будівельними роботами, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів по вищевказаних об`єктах, що знаходяться у фізичної особи ОСОБА_5 АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки. Одночасно із поданим клопотанням, слідчий звернувся до суду із заявою про слухання справи без його участі; клопотання підтримав просив задовольнити.
Представник ФОП ОСОБА_5 в судове засідання для розгляду даного клопотання не з`явився, про місце та час повідомлявся належним чином, повідомлення про причини неприбуття до суду не надходили, проте його неявка, відповідно до положень ч. 4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Заслухавши представника особи, у володінні якої знаходяться вищезазначені речі, дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що Слідчим відділом Галицького відділу поліції ГУНП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020141040000031 від 08.07.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України, за фактом привласнення, розтратою або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , під час проведення закупі №UA-2019-09-23-002431-b «Ремонтно-реставраційні роботи фасадів внутрішнього подвір`я на АДРЕСА_2 » (Коригування)», замовник ІНФОРМАЦІЯ_3 ЄДРПОУ НОМЕР_3 . Згідно договору про закупівлю № 28/10/-01 від 28.10.2019 договірна ціна становить 3 770 050,00 грн.
Автор клопотання вважає, що для повного та об`єктивного з`ясування обставин вчинення посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 складання та видачі завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, з метою проведення в подальшому при необхідності будівельно-технічної та почеркознавчої експертиз на предмет встановлення фактичної вартості будівельних робіт та матеріалів, а також встановлення осіб, що виготовляли та підписували акти виконаних робіт та інші документи, пов`язані із вказаними будівельними роботами, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів по вищевказаних об`єктах, що знаходяться у фізичної особи ОСОБА_5 АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .
Відповідно до ч.ч.1,2ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведе наявністьдостатніх підставвважати,що ціречі абодокументи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В порушення зазначеної норми слідчий у своєму клопотанні не довів наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Окрім того, слід зазначити, що відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
За змістом положень ч.1 ст.86, ч.2 та ч.3 ст.93 КПК України, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів (ч.7 ст.163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи; а також, якщо речі та документи, згідно зі ст.162 КПК України, містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК України.
Клопотання слідчого ґрунтуються на необхідності доступу та вилучення документів, для проведення будівельної-технічної експертизи та судово-почеркознавчої експертизи. Проте, поза увагою слідчого залишається та обставина, що збирання доказів, в тому числі і речових, відбувається через інститут слідчих дій, зокрема витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій. Неправильне розуміння органами досудового розслідування кримінального процесуального закону фактично зумовлює підміну слідчих дій заходом забезпечення кримінального провадження.
Слідчий суддя зазначає, що вказані у клопотанні обставини викладені у формі припущень та не підтвердженні жодним чином. Клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів обґрунтовано лише формально, слідчим чітко не зазначено до котрих документів слід надати тимчасовий доступ, відтак, за наведених вище підстав, слідчий суддя вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
у задоволені клопотання слідчого слідчого відділу Галицького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №42020141040000031 від 08.07.2020 року відмовити.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91138676 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні