Справа № 449/747/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" серпня 2020 р. м. Перемишляни
Перемилянський районний суд Львівської області в складі:
головуючого судді: Гуняк О.Я.,
з участю секретаря судових засідань: Кісіль С.З.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Перемишляни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Станимирської сільської ради Перемишлянського району Львівської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить: визначити їй - ОСОБА_1 , додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори (нотаріуса) про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її бабці ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ..
Позов мотивує тим, що вона - ОСОБА_1 є внучкою ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Станимир Перемишлянського району Львівської області, що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданого виконавчим Станимирською сільською радою Перемишлянського району Львівської області 14 травня 2004 р..
Стверджує, що факт родинних відносин підтверджується її свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 27 серпня 1970 року; свідоцтвом про народження її матері ОСОБА_3 серії НОМЕР_3 від 16 червня 1948 р.; свідоцтвом про укладення шлюбу її матері ОСОБА_3 серії НОМЕР_4 від 25 жовтня 1969 р. та зміни прізвища матері на ОСОБА_3 ; її свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_5 від 11 серпня 1990 р. та зміни її прізвища на ОСОБА_1 .
Зазначає, що 11 травня 2004 року бабця склала заповіт, який посвідчений секретарем Станимирської сільської ради Перемишлянського району Львівської області, 11.05.2004 р. за реєстр. № 25, відповідно до якого все своє майно, де б воно не було, з чого б воно не складалося, а також все те, що буде належати їй на день смерті, заповіла своїй дочці - ОСОБА_3. її матері.
Однак, її мати, спадщину за заповітом та за законом не прийняла, на спадщину не претендує і претензій до того, щоб свідоцтво про право на спадщину було видано їй не має, про що дала відповідну заяву приватном нотаріусу Перемишлянського нотаріального округу.
Звертає увагу, що інших спадкоємців, крім неї, немає. Її мати була єдиною дитиною бабці.
Зазначає, що після смерті бабці відкрилася спадщина, до якої входить, зокрема, дві земельні ділянки площами 0,9975 та 0,4998 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Станимирської сільської ради Перемишлянського району Львівської області, і житловий будинок АДРЕСА_1 .
Наголошує, що після смерті бабці вона фактично прийняла спадщину, оскільки до дня смерті та на день смерті проживала з нею, стала доглядати за будинком, обробляти та розпоряджатися земельними ділянками, що стверджується довідкою Станимирської сільської ради від 13 липня 2020 р. за № 97.
Зазначає, що для отримання спадщини у встановлений законом строк звернутись із заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, вона не змогла, оскільки думала, що її мати буде приймати спадщину та те, що фактичне прийняття нею спадщини не потребує подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори. Крім того, в цей час вона працювала, були складні умови праці, які були пов`язані із ненормованим робочим днем, непередбачені сімейні обставини, а саме - хвороба, тяжке перенесення втрати бабці, за якою вона весь час доглядала, оскільки вона була інвалідом другої групи і це все у сукупності і було пов`язано неможливістю прибуття особисто до нотаріуса для написання заяви про прийняття спадщини в установлений законом строк.
Коли ж вона звернулася до нотаріальної контори в липні 2020 року з приводу прийняття спадщини і попросила оформити спадщину, мені нотаріус повідомила про те, що строк для прийняття спадщини нею пропущений та роз`яснила новий порядок прийняття спадщини по ЦК України 2004 р.
В судове засідання позивач не з`явилася, однак від неї надійшла заява, згідно з якою, остання позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглядати дану цивільну справу без її участі.
Представник Станимирської сільської ради Перемишлянського району Львівської областів судове засідання не з`явився, хоч про час, місце та дати судових засідань повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення, які знаходяться в матеріалах справи, однак надав заяву, згідно з якою Станимирської сільська рада Перемишлянського району Львівської областіне заперечує проти даного позову та просить розглядати дану цивільну справу без участі представника Станимирської сільської ради Перемишлянського району Львівської області.
Тому суд, вважав за можливе проводити розгляд справи, відповідно до ст. 223 ЦПК України у відсутності сторін на підставі доказів, які знаходяться в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 ЦПК України.
Згідно із ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши обставини справи, оцінивши в сукупності зібрані по справі докази, вирішуючи спір в межах заявлених позовних вимог, судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно із свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_6 від 14.05.2004 р., ОСОБА_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що зроблено відповідний актовий запис за №10.
Як вбачається із свідоцтва про народження серії НОМЕР_7 від 27.08.1970 р., батьками ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є ОСОБА_8 та ОСОБА_3 .
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 16.06.1948 р., батьками ОСОБА_3 , є ОСОБА_9 та ОСОБА_2 .
Згідно із свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_8 від 25.110.1969 р., між ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , був укладений шлюб, про що в книзі записів актів громадянського стану про одруження, 25.10.1969 р., зроблено відповідний актовий запис за №15. Після реєстрації одруження, дружині присвоєно прізвище - ОСОБА_3 .
Відповідно до свідоцтва про одруження серії НОМЕР_9 від ІНФОРМАЦІЯ_3 , між ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , був укладений шлюб, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу, 11.08.1990 р., зроблено відповідний актовий запис за №6. Після укладення шлюбу, дружині присвоєно прізвище - ОСОБА_1 .
Згідно Заповіту від 11.05.2004 р., зареєстрованого в реєстрі за №25, ОСОБА_2 , на випадок своєї смерті, зробила розпорядження, відповідно до якого, все своє майно заповіла - ОСОБА_3 .
Як вбачається із заяви про те, що особа не претендує на спадщину за заповітом та за законом, ОСОБА_3 , стверджує, що у визначений законом строк спадщину за заповітом та законом вона не прийняла, на спадщину не претендує, звертатись до суду для продовження строку для прийняття спадщини не буде і претензій до того, щоб свідоцтва про право на спадщину були видані на ім`я онуки спадкодавця - ОСОБА_1 , не має.
Згідно із Витягом про реєстрацію в Спадковому реєстрі №60908066 від 14.07.2020 р., до спадкового реєстру внесено реєстраційний запис про реєстрацію спадкової справи за заявою ОСОБА_3 про те, що вона не претендує на спадщину за заповітом та за законом.
Відповідно до довідки виконавчого комітету Станимирської сільської ради Перемишлянського району Львівської області від 13.07.2020 р., №97, від імені ОСОБА_2 , у виконавчому комітеті Станимирської сільської ради Перемишлянського району Львівської області посвідчувався заповіт - 11.05.2004 р., реєстраційний запис за №25. На день смерті ОСОБА_2 , з нею проживала її онука без реєстрації - ОСОБА_1 , яка фактично прийняла спадщину.
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Стаття 1270 ЦК України встановлює шестимісячний стирок для прийняття спадщини, який починається з часу відкриття спадщини.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що вказаний строк позивачем пропущений з поважної причини.
У зв`язку з наведеним, суд приходить до висновку, що позивач з поважних причини пропустила строк для прийняття спадщини, тому вважає за необхідне визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 76-82, 247, 259, 263-265 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Позов задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 , додатковий строк, тривалістю в два місяці, для подання заяви про прийняття спадщини, після смерті її бабці - ОСОБА_2 , яка померла - ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі протягом 30 днів з дня його проголошення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди , а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду ( п.15 Розділу ХII Перехідні положення ЦПК України ).
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт № НОМЕР_10 , РНОКПП - НОМЕР_11 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Станимирська сільська рада Перемишлянського району Львівської області, ЄДРПОУ - 36056372, місце знаходження - с. Станимир Перемишлянського району Львівської області.
Суддя О. Я. Гуняк
Суд | Перемишлянський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2020 |
Оприлюднено | 27.08.2020 |
Номер документу | 91147152 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Перемишлянський районний суд Львівської області
Гуняк О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні