Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
з питання прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі
25 серпня 2020 р. Справа № 520/8783/2020
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зоркіна Ю.В., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Доліньо Обладнання" (вул. Академіка Павлова, буд. 82,м. Харків,61038, код ЄДРПОУ39740064) до Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків,61057, код ЄДРПОУ43143704) про визнання протиправним та скасування наказу,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Доліньо Обладнання" з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправним та скасування наказу від 22.10.2019 № 1385 " Про проведення документальної планової перевірки ТОВ " Доліньо Обладнання"
Ухвалою від 14.07.2020 адміністративний позов залишено без руху надано час для надання суду копії оскаржуваного рішення та клопотання про поновлення строку на звернення до суду.
17.08.2020 позивачем через канцелярію суду подано відповідне клопотання та копію оскаржуваного наказу.
Вирішуючи заявлене клопотання суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Суд зауважує, що датою, коли позивач дізнався про порушення оскаржуваним наказом його прав є дата отримання наказу, а не дата отримання податкових-повідомлень рішень, прийнятих за результатами перевірки, проведеної на підставі оскаржуваного наказу.
Отже, суд приходить до висновку про недотримання позивачем строку на звернення до суду щодо оскарження наказу на проведення перевірки від 22.10.2019 № 1365.
Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" з наступними змінами на всій території України встановлено карантин.
При цьому, 02.04.2020 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби CОVID-19", згідно якого розділ VI "Прикінцеві положення" КАС України доповнено пунктом 3.
Цим пунктом передбачено, зокрема, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду продовжуються на строк дії такого карантину.
Отже, на час дії карантину процесуальні строки у визначених випадках не зупинялися, не поновлювалися, а автоматично продовжувалися.
Відповідно до п.3 Прикінцевих положень КАС України (в редакції Закону України від 18.06.2020№731-IX) під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
За наведеного, з метою уникнення формалізму у підході до вирішення справи та враховуючи дію на території України карантину, суд вважає, що підстави пропуску позивачем строку звернення до суду є поважними, у зв`язку з чим такий строк слід поновити.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені цим Кодексом, відсутні.
Розгляд і вирішення даної адміністративної справи за даним позовом належить здійснювати у спрощеному позовному провадженні відповідно до ст. 257 КАС України.
З огляду на предмет спору та наявні матеріали справи, суд дійшов висновку, що розгляд даної справи необхідно проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 160,171, 257- 262 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву позивача про поновлення строку звернення до суду задовольнити та поновити йому строк звернення до суду в адміністративній справі №520/8783/2020.
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Призначити розгляд справи на 16.09.2020 о 15-30 у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Харків, майдан Свободи, буд.6, зал № 10.
Роз`яснити відповідачу, що він вправі подати до суду відзив на позов та всі письмові та електронні докази дотримуючись вимог ст. 162 КАС України - у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали, в тому числі документи, які були взяті до уваги при прийнятті оскаржуваного наказу, направлення наказу на адресу позивача та інші (в разі неможливості їх подання - зазначити докази, які не можуть бути подані разом з відзивом із зазначенням причин їх неподання). Копія відзиву повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, а також роз`яснити, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами справи.
Роз`яснити позивачу, що він вправі подати відповідь на відзив - у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву на позов, у разі його подання відповідачем, дотримуючись, вимог ч.ч.2-4 ст. 162 КАС України.
Розгляд і вирішення справи здійснювати одноособовим складом суду .
Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі. Відповідачу направити копію позову з доданими матеріалами.
Роз`яснити учасникам справи про наявність у них процесуальних прав і обов`язків, що передбачені ст.ст. 44, 47 КАС України. Інформацію про права та обов`язки направити разом з цією ухвалою.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://adm.hr.court.gov.ua/sud2070/ на Офіційному веб-порталі судової влади України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Зоркіна Ю.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2020 |
Оприлюднено | 28.08.2020 |
Номер документу | 91151297 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Зоркіна Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні