Справа №127/17691/20
Провадження №1-кс/127/7868/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 серпня 2020 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу СУ ГУНП у Вінницькій області, капітана поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий відділу СУ ГУНП у Вінницькій області, капітан поліції ОСОБА_3 14.08.2020 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, про тимчасовий доступ до документів.
Клопотання мотивовано тим, що до СУ ГУНП у Вінницькій області із прокуратури Вінницької області надійшли матеріали кримінального провадження №42020020000000187 від 05.06.2020, за результатами розгляду матеріалів начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 , щодо виявлення факту організації схеми незаконного видобутку корисних копалин на захід від смт. Турбів Липовецького району Вінницької області.
Так, ІНФОРМАЦІЯ_1 в ході проведення заходів спрямованих на виявлення та запобігання фактам незаконного видобутку корисних копалин 02.06.2020 на земельних ділянках, які розташовані на захід від смт. Турбів Липовецького району Вінницької області поблизу р. Десна виявлено факт користування надрами для видобування піску. Видобування корисної копалини здійснювалось невстановленими особами із використанням екскаватора на глибину до 2-х метрів. Видобутий пісок навантажувався на вантажні автомобілі та вивозився у невідомому напрямку.
Крім того, у даному місці було виявлено кар`єр, орієнтовною площею 200-250 метрів квадратних, в якому проведено видобуток піску на глибину розробки більше 2-х метрів. Вказаний кар`єр частково заповнений водою, в ньому розміщено плавучий земснаряд для намиву піску.
Особою, яка була присутня при проведенні заходу та представилась власником даних земельних ділянок, не було пред`явлено документів які посвідчують право власності (користування) земельними ділянками та спеціального дозволу для намиву піску.
Відповідно до ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією.
Статтею 50Закону України«Про охоронунавколишнього природногосередовища» встановлено,що екологічнабезпека єтакий станнавколишнього природногосередовища,при якомузабезпечується попередженняпогіршення екологічноїобстановки тавиникнення небезпекидля здоров`ялюдей. Екологічна безпека гарантується громадянам України здійсненням широкого комплексу взаємопов`язаних політичних, економічних, технічних, організаційних, державно-правових та інших заходів.
Статтями 125, 126 Земельного кодексу України визначено, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»
Стаття 19Кодексу пронадра встановлює,що надранадаються укористування підприємствам,установам,організаціям ігромадянам лишеза наявностіу нихспеціального дозволуна користуванняділянкою надр.Право накористування надрамизасвідчується актомпро наданнягірничого відводу. При укладенні угод про розподіл продукції надра надаються в користування на підставі угоди про розподіл продукції з оформленням спеціального дозволу на користування надрами та акта про надання гірничого відводу.
Відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 04.06.2020 у переліку спеціальних дозволів на користування надрами, відсутній дозвіл щодо видобування корисних копалин, а саме піску на земельних ділянках, які розташовані на захід від смт. Турбів Липовецького району Вінницької області поблизу р. Десна.
Згідно відповіді на запит №01/а від 09.07.2020 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », повідомляється, що ІНФОРМАЦІЯ_3 на підставі Договору купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами на аукціоні від 13.05.2020 №7/1-20 надано Спеціальний дозвіл на користування надрами Товариству з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) засновником якого є ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до наданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » копії Спеціального дозволу на користування надрами, реєстраційний №5070 від 03 липня 2020 року, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » здійснюється геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення на родовищі Турбівська-1 ділянка, за адресою Вінницька область, Липовецький район, 2,0 км га захід від смт. Турбів, площею 60,8 га. за наступними географічними координатами: Т.1 49°20'48" ПнШ 28°40'16" СхД; Т.2 49°20'35" ПнШ 28°40'52" СхД; Т.3 49°20'12" ПнШ 28°40'31" СхД; Т.4 49°20'15" ПнШ 28°40'13" СхД; Т.5 49°20'22" ПнШ 28°40'03" СхД; Т.6 49°20'40" ПнШ 28°40'18" СхД; Т.7 49°20'42" ПнШ 28°40'11" СхД.
Відповідно до пункту 25 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 р. № 615 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 р. № 124) облік наданих дозволів та заяв ведеться державним науково-виробничим підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_5 » в установленому Держгеонадрами порядку та розміщуються за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_6 .
В ході опрацювання інформації за вищевказаним посиланням, відповідно до пошукових параметрів електронної бази даних ліцензійний об`єктів ДНВП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » станом на 27.07.2020 відсутні відомості про наявність у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) спеціальних дозволів на користування надрами.
В подальшому під час проведення 23.07.2020 огляду земельних ділянок, а саме родовища Турбівська-1 ділянка, за адресою Вінницька область, Липовецький район, 2,0 км га захід від смт. Турбів, було встановлено факти порушення поверхневого шару ґрунту та ознаки проведення робіт із видобування надр (піску), про що свідчить знятий рослинний шар та заглиблення виконані за допомогою спецтехніки, а саме гусеничних екскаваторів та бульдозерів. Крім того на території родовища виявлено піщаний кар`єр, який частково заповнений водою та в центральній частині якого знаходиться плавучий земснаряд синього кольору до якого приєднана полімерна труба чорного кольору. Даний трубопровід направлений в напрямку земельної ділянки на якій виявлено намитий пісок. Поблизу даної ділянки виконуються навантажувальні роботи піску екскаватором на вантажні тягачі із напівпричепами.
Крім того встановлено, що незаконно видобуті корисні копалини, а саме пісок, реалізовується за допомогою вантажних тягачів з приєднаними до них напівпричепами різних марок із Турбівського-1 родовища до наступних товариств та підприємств:
- ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код ЄРДПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », код ЄРДПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ;
- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », код ЄРДПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_3 ;
- ПП « ОСОБА_4 », код ЄРДПОУ НОМЕР_5 , юридична адреса: АДРЕСА_4 ;
Враховуючи викладене, з метою всебічного, повного та об`єктивного дослідження усіх обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідно здійснити тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код ЄРДПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , щодо господарських взаємовідносин із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме до наступних документів: прибуткові касові накладні, видаткові касові накладні, договори на поставку піску, товарно-транспортні накладні, касові книги, журналів обліку (реєстрації) в`їзду-виїзду транспортних засобів за 2019-2020 роки; журналів обліку (реєстрації) зважування піску за 2019-2020 роки, актів прийому-передачі виконаних робіт до договорів, з метою їх вилучення, вивчення та подальшого приєднання до матеріалів кримінального провадження.
На підставі викладеного слідчий просить клопотання задоволити.
Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, однак надав суду заяву, в якій просить дане клопотання розглянути за його відсутності. Вищевказане клопотання підтримує в повному обсязі.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » в судове засідання не викликався, оскільки слідчим у заяві було зазначено, що у разі виклику особи, у володінні якої знаходиться вищевказані документи до яких планується надати дозвіл на тимчасовий доступ існує реальна загроза зміни або знищення даних документів.
Відповідно до ст. 107 ч. 4 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи те, що учасники процесуальної дії не з`явились в судове засідання, слідчий суддя вважає за можливим розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.
Суд, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 159 ч. 1, 2 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не встановлюють собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42020020000000187 від 05.06.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.
З доказів наданих до матеріалів клопотання вбачається, що оригінали документів, а саме прибуткові касові накладні, видаткові касові накладні, договори на поставку піску, товарно-транспортні накладні, касові книги, журнали обліку (реєстрації) в`їзду-виїзду транспортних засобів за 2019-2020 роки; журналів обліку (реєстрації) зважування піску за 2019-2020 роки, актів прийому-передачі виконаних робіт до договорів щодо господарських взаємовідносин із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », за адресою: АДРЕСА_1 .
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що на час розгляду вищевказаного клопотання наявні достатні підстави для надання дозволу слідчому на тимчасовий доступ до документів, оскільки слідчим було доведено, що вказані документи перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », та самі по собі або в сукупності із іншими документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Крім того, вказані документи можуть допомогти в розкритті даного злочину.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 164, 165, 309 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 та слідчим слідочої групи у даному кримінальному провадженні, на тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучити їх (здійснити виїмку), володільцем яких є ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код ЄРДПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 щодо господарських взаємовідносин із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме до наступних документів: прибуткові касові накладні, видаткові касові накладні, договори на поставку піску, товарно-транспортні накладні, касові книги, журналів обліку (реєстрації) в`їзду-виїзду транспортних засобів за 2019-2020 роки; журналів обліку (реєстрації) зважування піску за 2019-2020 роки, актів прийому-передачі виконаних робіт до договорів.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91154265 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Чернюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні