Справа № 196/935/20
№ провадження 2-н/196/43/2020
УХВАЛА
21.08.2020 смт. Царичанка
Суддя Царичанський районний суд Дніпропетровської області Гудим О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення із Філії "Царичанський райавтодор "Дочірнього підприємства "Лніпропетровський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку,
В С Т А Н О В И В:
21 серпня 2020 року до суду звернувся ОСОБА_1 із заявою про видачу судового наказу про стягнення із Філії "Царичанський райавтодор "Дочірнього підприємства "Дніпропетровський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Відповідно до ст.10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Оскільки нормами ЦПК України не передбачене залишення без руху заяви про видачу судового наказу, яка подана в порядку наказного провадження, в даному випадку підлягають застосуванню за аналогією положення ЦПК України щодо залишення без руху позовної заяви. За таких обставин заяву про видачу судового наказу відповідно до ст. 185 ЦПК України необхідно залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам закону, і надати заявнику строк для усунення наступних недоліків.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Згідно Порядку обчислення середньої заробітної плати затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.1995 року в інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи , що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата.
Нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середнього (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин) , а у випадках, передбачених чинним законодавством - на число календарних днів за цей період.
Звертаючись із заявою про видачу судового наказу про стягнення в частині середнього заробітку за час затримки розрахунку, заявник наполягає на стягненні середнього заробітку за час затримки розрахунку, не правильно визначивши період не з моменту звільнення та до дня звернення до суду, а за три місяці, виходячи з мінімального розміру заробітної плати, визначеного законодавством України, та саме в такому порядку проводить розрахунок середнього заробітку за час затримки розрахунку , тобто в порушення вимог Порядку обчислення середньої заробітної плати затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.1995 року, що також в свою чергу може свідчити про відсутність безспірності заявлених вимог заявником.
В порушення вимог п.5 ч.2, п.4 ч.3 ст.163 ЦПК України не зазначені докази, якими заявник обгрунтовує обставини, на яких грунтуються його вимоги, а саме докази підтверджуючі розмір середньоденного заробітку (довідка з Філії "Царичанський райавтодор "Дочірнього підприємства "Дніпропетровський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" та не наведений розрахунок відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.1995 року) з моменту затримки розрахунку по день звернення до суду.
Разом з тим, до заяви про видачу судового наказу не додано документ, що підтверджує сплату судового збору, в порушення вимог п.1 ч.3 ст.163 ЦПК України.
Згідно із ч.1 ст.164 ЦПК України за подання заяви про видачу судового наказу справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.
Відповідно до п.п.4-1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року за подання заяви про видачу судового наказу розмір судового збору становить 0,1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме: 210 грн. 20 коп.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" звільнені від сплати судового збору у справах про стягнення заробітної плати лише позивачі, а не заявники у наказному провадженні.
Враховуючи вищезазначене, заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу необхідно залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків, а саме: заявнику необхідно правильно здійснити розрахунок середнього заробітку за час затримки розрахунку у встановленому законом порядку та в повному обсязі, а саме: з моменту звільнення та до моменту звернення до суду, та відповідно уточнити заявлені вимоги, та зазначити докази в повному обсязі, якими заявник обгрунтовує обставини, на яких грунтуються його вимоги, сплатити судовий збір та долучити документ, що підтверджує його сплату, а також долучити до заяви копії вказаних документів, належним чином завірених, відповідно до кількості боржників в справі, згідно з вимогами ч.1 ст.177 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.161, 163, 164, 177, 185 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення із Філії "Царичанський райавтодор "Дочірнього підприємства "Лніпропетровський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку, залишити без руху і запропонувати заявнику усунути недоліки, вказані в ухвалі, в десятиденний строк з дня вручення ухвали.
Роз`яснити заявнику, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява вважається неподаною і повертається заявникові.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Учасник справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України http://lsm.lg.court.gov.ua/sud1214.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду .
Суддя О.М.ГУДИМ
Суд | Царичанський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2020 |
Оприлюднено | 28.08.2020 |
Номер документу | 91155539 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Царичанський районний суд Дніпропетровської області
Гудим О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні