Ухвала
від 27.08.2020 по справі 640/19192/20
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

27 серпня 2020 року м. Київ № 640/19192/20

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись з позовом і доданими до нього матеріалами

Товариства з обмеженою відповідальністю АВТОПАРК 7

до Державної фіскальної служби України

про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язати

вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариством з обмеженою відповідальністю АВТОПАРК 7 (адреса: 03056, м. Київ, вул. Борщагівська, буд. 117, ідентифікаційний код - 41122736, фактична адреса (згідно позову): 02002, м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, буд. 19, поверх 8, оф. 812) (далі - позивач або ТОВ АВТОПАРК 7 ) подано на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва позов до Державної фіскальної служби України (адреса: 04053, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8) (надалі - відповідач або ДФСУ), у якому позивач просить суд:

- визнати протиправними та скасувати податкові рішення Комісії про зупинення податкових накладних № 6 та № 8 у Єдиному реєстрі податкових накладних:

від 03.07.2020 за № 9153519365 та від 07.07.2020 за № 9156415439, які подані позивачем;

- зобов`язати Державну фіскальну службу України прийняти та зареєструвати податкові накладні № 6 від 02.07.2020 на суму 33 333,33 грн. ПДВ та № 8 від 03.07.2020 на суму 5 000,00 грн. ПДВ в Єдиному реєстрі податкових накладних днем їх фактичного подання на реєстрацію 02.07.2020 в електронній формі, які подані Товариством з обмеженою відповідальністю АВТОПАРК 7 у встановленому законодавством порядку, як законні.

Пунктом 3 частини першої статті 171 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Пунктом 2 частини 5 статті 160 КАС України, передбачено, що в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

У порушення вимог даної норми, у позовній заяві позивачем не зазначено ідентифікаційний код відповідача.

Окрім того, з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Державна фіскальна служба України перебуває у стані припинення.

Судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України № 227 від 06 березня 2019 року затверджено положення про Державну податкову службу України.

Так, у відповідності до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 1200 від 18 грудня 2018 року "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби" утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Згідно з абзацом 6 пункту 2 цієї ж постанови Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби, Державної митної служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227 затверджено Положення про Державну податкову службу України, у відповідності до пункту 1 якого Державна податкова служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 17 травня 2019 року до реєстру було внесено запис про реєстрацію Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393), в той же час, Державну фіскальну службу України - припинено.

Пунктом 4 частиною 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Разом з тим, податкові рішення про від 03.07.2020 за № 9153519365 та від 07.07.2020 за № 9156415439 про зупинення податкових накладних № 6 та № 8 виданні органом регіонального рівня, а саме комісією Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З огляду на зазначене, позивачу необхідно подати редакцію позовної заяви з зазначенням належних відповідачів у справі.

У відповідності до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Вказані судом недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду редакції позовної заяви з зазначенням належних відповідачів у справі.

Абзацом 2 пункту 3 Розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Згідно з частиною третьою статті 169 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

Керуючись статтями 94, 132, 133, 160, 161, 169, 241, 243 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю АВТОПАРК 7 - залишити без руху.

2. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Повідомити позивача, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, строки, встановлені судом можуть бути поновлені за заявою особи, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

4. Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху у встановлений строк, до позовної заяви будуть застосовані наслідки визначені п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.

Ухвала, відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя К.С. Пащенко

Дата ухвалення рішення27.08.2020
Оприлюднено31.08.2020
Номер документу91174466
СудочинствоАдміністративне
Сутьвизнання протиправними та скасування рішення, зобов`язати вчинити дії