РІШЕННЯ
Іменем України
25 серпня 2020 року м. Селидове
Селидівський міський суд Донецької області у складі: головуючого судді Владимирської І.М., при секретарі Сафроновій К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидове в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Української міської ради, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 30.03.2020 року звернулась до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, в якій вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилася спадщина у вигляді недоотриманого регресу. Вона не змогла вчасно звернутися з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, оскільки дізналась про наявність вищевказаної спадщини шляхом виявлення ощадної книжки батька вже після спливу строку для прийняття спадщини. Постановою від 23.03.2020 року нотаріус Першої селидівської державної нотаріальної контори відмовив її у видачі свідоцтва про прийняття спадщини через пропуск шестимісячного строку звернення із відповідною заявою. Просить визначити додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, що залишилася після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 31.03.2020 року цивільну справу залишено без руху.
Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 13.05.2020 року продовжено строк для усунення недоліків за позовною заявою.
Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 03.06.2020 р. провадження у зазначеній цивільній справі відкрито в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 29.07.2019 р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у відкритому судовому засіданні.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про день, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала суду заяву про слухання справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала та просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду заяву про слуханням справи за його відсутності та прийняти рішення на розсуд суду.
Суд, дослідивши надані матеріали та проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, прийшов до наступного.
Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
У відповідності ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Відповідно свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 від 07.04.1969 року, виданого Українським міським ЗАГС Селидівської міської ради Донецької області, ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 , її батьком зазначений ОСОБА_2 .
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_2 від 03.10.1992 року, виданого Українською міською радою м. Селидове Донецької області, ОСОБА_4 та ОСОБА_1 зареєстрували шлюб 03.10.1992 року, після реєстрації шлюбу ОСОБА_1 присвоєно прізвище ОСОБА_1 , актова запис № 83.
Згідно свідоцтва про смерть серія НОМЕР_3 від 12.02.2019 року, виданого Виконавчим комітетом Української міської ради м. Селидове Донецької області, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що зроблено актовий запис № 24.
Згідно ощадної книжки, виданої ПАТ Державний ощадний банк України установа банку № НОМЕР_4 в м. Українськ на ім`я ОСОБА_2 відкритий рахунок № НОМЕР_5 .
Згідно листа від 16.12.2019 р. АТ Ощадбанк повідомив Першу Селидівську державну нотаріальну контору щодо наявності рахунків на ім`я ОСОБА_2 станом на 05.12.2019 р. в установі філії -Донецьке обласне управління АТ Ощадбанк у ТВБВ № 10004/098: № НОМЕР_6 (старий № НОМЕР_5) - сума залишку 15903 грн. 12 коп.; № НОМЕР_8 (компенсація 1997 р.) - сума залишку 1121,40 грн.
Відповідно до постанови державного нотаріусу Першої селидівської державної нотаріальної контори Доценко О.В. 23.03.2020 року, ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 через те, що вона пропустила шестимісячний строк для звернення із заявою до нотаріальної контори.
З відповіді Першої селидівської державної нотаріальної контори від 16.06.2020 року № 415/01-16 вбачається, що після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , було заведено спадкову справу за № 50/2020. Надійшла заява про прийняття спадщини 23.03.2020 року за № 112 від ОСОБА_1 - доньки померлого. Згідно заяви інших спадкоємців на майно померлого немає.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до вимог ч. 6 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про визначення додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Таким чином, необхідною умовою застосування вказаної правової норми є поважність пропуску строку для прийняття спадщини.
Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст. 81 ЦПК України докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що заявлений ОСОБА_1 позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню, оскільки позивач з поважних причин пропустив строк для прийняття спадщини.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 263-265 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 (зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_7 ) до Української міської ради (місцезнаходження: 85485, Донецька область, м. Українськ, вул. Первомайська, 24, код ЄРДПОУ 04052991) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити у повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк тривалістю три місяці з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 .
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного суду через Селидівський міський суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а після її функціонування, безпосередньо до Донецького апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.М. Владимирська
Суд | Селидівський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2020 |
Оприлюднено | 28.08.2020 |
Номер документу | 91177261 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Селидівський міський суд Донецької області
Владимирська І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні