У Х В А Л А
26.08.2020 Справа №607/13723/20
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі: судді Грицай К.М.,
з участю секретаря судового засідання Стус К.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСББ Стадникової, 9 про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСББ Стадникової, 9 звернувся до суду із позовом до відповідача ОСОБА_1 , третя особа, які не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача державний реєстратор Завалівської сільської ради Підгаєцького району, Тернопільської області Кухаришин Василь Васильович про зобов`язання усунути перешкоди в користуванні технічним поверхом багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1 шляхом приведення технічного поверху у попередній стан з відновленням до нього доступу до моменту реконструкції квартири АДРЕСА_2 ; скасування у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно записів про реєстрацію змін по об`єкту нерухомого майна.
21 серпня 2020 року відкрито провадження у вказаній цивільній справі за правилами загального позовного провадження.
25 серпня 2020 року позивач подав заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру АДРЕСА_3 , яка належить ОСОБА_1 .
Необхідність вжиття заходів забезпечення позову позивач обґрунтовує тим, що у разі відчуження відповідачем квартири АДРЕСА_3 , то це у випадку задоволення позовних вимог, призведе до неможливості виконання рішення суду.
Розгляд заяви здійснено судом у строки, визначені ч. 1 ст. 153 ЦПК України, в порядку письмового провадження за наявними у суду матеріалами без повідомлення учасників справи та проведення судового засідання, що відповідає вимогам ч. 13 ст. 7 та ч. 1 ст. 153 ЦПК України.
Суд, розглянувши заяву та долучені документи, приходить до наступних висновків.
Так, ч. 2 ст. 149 ЦПК України передбачено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п.п. 1, 2 ч. 1 ст.150 ЦПК України, видом забезпечення позову, серед іншого, визначено заборону вчиняти певні дії.
При цьому, відповідно до вимог ч. 3ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Згідно із роз`ясненнями у п.п. 4, 5, 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. Особам, які беруть участь у справі, має бути гарантована реальна можливість захистити свої права при вирішенні заяви про забезпечення позову.
При здійсненні судочинства суди застосовують Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 №ETS N 005 (далі - Конвенція) та практику Європейського суду з прав людини як джерело права (ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини ). У відповідності до приписів ст. 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Відповідно до ст. 13 Конвенції кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Як передбачено положеннями ч.7 ст.153 ЦПК України, в ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання, а також вирішує питання зустрічного забезпечення.
Із позовної заяви та доданих матеріалі вбачається, що між сторонами дійсно виник спір з приводу нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_3 , яка належить ОСОБА_1 .
Враховуючи доводи заявника, існує загроза, що відповідач може відчужити спірне нерухоме майно, що утруднить чи зробить неможливим виконання рішення суду та захист порушеного права власності позивача, оскільки інша особа буде добросовісним набувачем нерухомого майна .
З огляду на предмет даного позову, наведені позивачем докази та обґрунтування заявлених вимог у клопотанні щодо забезпечення позову, їх розумність та адекватність, наявність зв`язку між заходом забезпечення позову та предметом позовних вимог, з метою запобігання порушенню прав та охоронюваних законом інтересів позивача, суд вважає за можливе вжити заходів забезпечення позову шляхом заборони вчинення дій щодо відчуження нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_3 , яка належить ОСОБА_1 , відмовивши у задоволенні решти вимог заяви.
Станом на час розгляду заяви про забезпечення позову відсутні підстави вважати, що існують обставини, з якими законодавець встановив обов`язок суду на застосування зустрічного забезпечення, згідно з ч. 3 ст. 154 ЦПК України.
Приймаючи рішення про часткове задоволення заяви про забезпечення позову, суд дотримується принципів співмірності та пропорційності застосування заходів забезпечення позову, які полягають в дотриманні балансу вимог позивача з можливими негативними наслідками для відповідача.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 149-154, 354, 355 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСББ Стадникової, 9 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСББ Стадникової, 9 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Державний реєстратор Завалівської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області Кухаришин Василь Васильович про зобов`язання усунути перешкоди в користуванні технічним поверхом багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1 шляхом приведення технічного поверху у попередній стан з відновленням до нього доступу до моменту реконструкції квартири АДРЕСА_2 ; скасування у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно записів про реєстрацію змін по об`єкту нерухомого майна - задовольнити частково.
Заборонити вчиняти дії щодо відчуження нерухомого майна - квартири, за адресою: АДРЕСА_4 , яка належить ОСОБА_1 .
У задоволенні решти вимог заяви - відмовити.
Копію ухвали направити учасникам справи та у Тернопільський міський відділ державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) для негайного виконання.
Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду або через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк пред`явлення до виконання ухвали суду про забезпечення позову три роки.
Позивач: ОСББ Стадникової, 9 , місцезнаходження: вул. Стадникової, 9/3, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 39854503.
Відповідач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору: Державний реєстратор Завалівської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області Кухаришин Василь Васильович, місцезнаходження: вул. Центральна, 14, с. Завалів, Підгаєцький район, Тернопільська область.
Головуючий суддяК. М. Грицай
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2020 |
Оприлюднено | 28.08.2020 |
Номер документу | 91184520 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Лідовець Руслан Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні