Постанова
від 14.08.2007 по справі а17/227-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

А17/227-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

      01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                     тел. 230-31-77

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

14.08.07   о 10:45                                                                         Справа № А17/227-07

Господарський суд Київської області у складі судді Суховий В.Г.

при секретарі судового засідання Фролов О.С.,

за участю представників:

позивача:        Ницун Л.М.;

відповідача:   не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

За позовом     Богуславського районного центру зайнятості

до                     Товариства з обмеженою відповідальністю “Агропромінвест”

про                  стягнення 2 272,88 грн.   

СУТЬ СПОРУ:

В господарський суд Київської області звернувся з позовом Богуславський районний центр зайнятості (далі – Позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю “Агропромінвест” (далі –Відповідач) про стягнення 2 272,88 грн. заборгованості.

Позивач обґрунтовує позов тим, що відповідач, в порушення Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (надалі -  Закон України № 1533-III), як платник страхових внесків несвоєчасно та не в повному обсязі сплатив страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд), в результаті чого за ним утворилась заборгованість по внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 15.10.2006р. по 31.03.2007р. в загальній сумі  2 272,88 грн., з яких 2 229,43 грн. –недоїмка та 43,45 грн. - пеня.

Ухвалою господарського суду Київської області від 18.06.2007р. відкрито провадження у справі № А17/227-07 та призначено до розгляду на 14.08.2007р.

Позивач позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач свого представника в судове засідання 14.08.2007р. не направив, про причини неявки суд не повідомив, витребувані документи суду не надав.

Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином ухвалами суду від 18.06.2007р. та повістками про виклик в судове засідання з відмітками “відправлено за вих. № 1458 від 22.06.2007” за двома адресами (09700, Київська область, Богуславський р-н, м. Богуслав, вул. Миколаївська, 30 та 08800, Київська обл., Миронівський район, с. Юхни).

Зазначені ухвали суду про відкриття провадження у справі та повістки про виклик в судове засідання відділ поштового зв'язку повернув до суду з відмітками на конвертах “за зазначеною адресою не проживає” та “повертається, адресат не відомий, не значиться”.

Відповідно до п.4 Інформаційного листа Вищого господарського суду України “Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році” № 01-8/1228 від 02.06.2006, до повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.  

Таким чином відповідач вважається належним чином повідомлений про час та місце судового засідання.

Відповідно до ст. 128 КАС України неприбуття  в  судове  засідання   без   поважних причин представника  сторони  або  третьої  особи,  або неповідомлення ним про  причини  неприбуття  не  є перешкодою для розгляду справи.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд           в с т а н о в и в:

Відповідач як суб'єкт підприємницької діяльності відповідно до  п. 2 ст. 4 Закону України № 1533-III є платником страхових внесків до Фонду та зареєстрований в Богуславському районному центрі зайнятості з 20.04.2004 року № 105373611, що підтверджується довідкою № 179 від 11.06.2007 року.

Відповідно до ст. 17, п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України № 1533-III та п. 4.2, п. 5.6  Інструкції „Про порядок  обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове  державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження  до Фонду загальнообов'язкового державного  соціального страхування України на випадок безробіття”, затвердженої наказом  Міністерства праці  та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339 відповідач зобов'язаний  своєчасно та в повному розмірі  сплачувати страхові внески  у відсотках до сум  фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають  витрати  на  виплату основної  та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та  компенсаційних виплат  один раз на місяць в день  одержання роботодавцем в установах банків коштів на оплату  праці.  

Згідно ст. 34 Закону України № 1533-III Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття зобов'язаний забезпечувати збір страхових внесків.

Як свідчать матеріали справи, відповідач в порушення зазначеного Закону не сплачував до Фонду  страхові внески, в результаті чого за ним утворилась недоїмка по сплаті страхових внесків за період з 15.10.2006р. по 31.03.2007р. в сумі 2 229,43 грн., що підтверджено копією розрахункової відомості відповідача про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за I квартал 2007 року та копією акта № 25 від 31.05.207р. перевірки правильності нарахування, своєчасності повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Таким чином, заборгованість відповідача за несплату страхових внесків до Фонду   за період з 15.10.2006р. по 31.03.2007р. становить 2 229,43 грн. – недоїмки по платежам.

Статтею 12 Закону України № 1533-III передбачено, що виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який - забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду.

Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду.

Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи провадять збір страхових внесків; контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових

внесків; представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 2 229,43 грн. недоїмки по платежам є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню.

Згідно ст. 34 Закону України № 1533-III Фонд має право застосувати фінансові санкції, передбачені Законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків; стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону.

Згідно ст. 38 Закону України № 1533-III роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Оскільки, відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплатив до Фонду страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підлягають сплаті період з 15.10.2006р. по 31.03.2007р., тому за відповідачем утворилась заборгованість у сумі 43,45 грн. –пеня, що підтверджується копією акта № 25 від 31.05.207р. перевірки правильності нарахування, своєчасності повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Таким чином, сума боргу по фінансовій санкції (пені) становить 43,45 грн.

З урахуванням наведеного, господарський суд задовольняє позовні вимоги позивача в частині стягнення фінансових санкцій (пені) у розмірі –43,45 грн.  

Згідно із ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення.

Позивачем належним чином доведено правомірність заявлених позовних вимог.

За таких обставин, суд визнав позовні вимоги позивача обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 128, 158, 160 –163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Агропромінвест” (код 32496639) на користь Богуславського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (код 22207351) 2 229,43 грн. –недоїмки, та 43,45 грн. - пені.

3.          Копію постанови надіслати відповідачу.

Дана постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного терміну на подання заяви про апеляційне оскарження/апеляційної скарги у разі їх не подання або після закінчення 20-денного терміну після подання заяви про апеляційне оскарження у випадку неподання апеляційної скарги або після закінчення апеляційного розгляду справи і залишення постанови без змін.

Дану постанову може бути оскаржено у 10-денний термін з дня складення у повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження/апеляційної скарги або у 20-денний термін після подання у 10-денний термін заяви про її апеляційне оскарження шляхом подачі апеляційної скарги.

    Суддя:                                                                                  

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення14.08.2007
Оприлюднено05.09.2007
Номер документу912021
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —а17/227-07

Постанова від 14.08.2007

Господарське

Господарський суд Київської області

Суховий В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні