Справа № 451/1218/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.08.2020 м.Кам`янка-Бузька
Слідчий суддя Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника СВ Радехівського ВП ЧервоноградськогоВП ГУ НП у Львівській області старшого лейтенанта ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, подане в рамках кримінального провадження №12020140280000095, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.04.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України,
встановив:
Ухвалою голови Львівського апеляційного суду від 07.08.2020 на розгляд слідчого судді Кам`янка-Бузького районного суду Львівської області на підставі п.20-5 розділу XI "Перехідні положення" КПК України направлено на розгляд матеріали клопотання начальника СВ Радехівського ВП Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні №12020140280000095.
В клопотанніпро надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, яке погоджене прокурором Радехівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 начальник СВ Радехівського ВП Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 просить надати дозвіл на тимчасовий доступ і вилучення інформації, яка містять охоронювану законом таємницю та перебуває у володінні ФГ " ОСОБА_5 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, що СВ Радехівського відділення поліції Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.04.2020, кримінальне провадження №12020140280000095. Згідно з обставинами кримінального правопорушення 22.03.2018 в Радехівське відділення поліції Червоноградського відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області надійшла заява від представника ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " про те, що посадові особи ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що знаходиться в АДРЕСА_2 вчинили розтрату сільськогосподарської культури - соя, чим спричинено ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " матеріальну шкоду.
По даному факту внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018140280000140 від 22.03.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Крім цього, 26.12.2018 в Радехівське відділення поліції Червоноградського відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській області надійшла заява від представника ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " про те, що посадові особи ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що знаходиться в АДРЕСА_2 вчинили розтрату сільськогосподарської культури - соя, чим спричинено ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " матеріальну шкоду.
По даному факту внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020140280000095 від 23.04.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України, яке було виділене із матеріалів кримінального провадження 12018140280000140.
Згідно складської квитанції на зерно №270 від 28.11.2017 вбачається, що ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що знаходиться в АДРЕСА_3 прийняв на зберігання від ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", що знаходиться в АДРЕСА_4 на підставі договору складського зберігання №34 від 06.11.2017 сільськогосподарську продукцію соя, переоформлену від ФГ " ОСОБА_5 ".
В ходіпроведення досудовогорозслідування увказаному кримінальномупровадженні виникланеобхідність вотриманні тимчасовогодоступу дооригіналів документів,а самедо договорускладського зберігання№34від 06.11.2017,складської квитанціїна зерно№270від 28.11.2017,товарно-транспортнихнакладних навідвантаження сільськогосподарськоїпродукції соїв загальномурозмірі 64109кг.,акти прийманняпередачі,платіжні доручення,договір поставкита іншідокументи,що підтверджуютьфінансово-господарськудіяльність міжТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 "та ФГ" ОСОБА_5 ",код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 .
Розгляд клопотання просить провести без виклику осіб, у володінні яких перебуває запитувана інформація, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення такої.
Беручи до уваги, що слідчим у клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення запитуваної інформації, тому розгляд клопотання з урахуванням положень ч. 2 ст. 163 КПК України проводиться слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, через канцелярію суду подав заяву в якій просив клопотання слухати у його відсутність, подане ним клопотання підтримав.
Враховуючи наявність заяви слідчого якою він клопотання підтримує, проте просить розглянути без участі слідчого, а також положення ч.4 ст.163 КПК України, які не містять імперативної норми щодо участі особи, яка подала відповідне клопотання, то слідчий суддя дійшов висновку про можливість розгляду даного клопотання без участі слідчого, на підставі наявних у справі матеріалів.
При цьому, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у зв`язку з неприбуттям учасників судового провадження фіксування кримінального провадження в суді технічними засобами не здійснюється.
Перевіривши додані до клопотання матеріали, якими слідчий обґрунтовує його доводи, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого подано клопотання, слідчий суддя встановив наступне.
Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів подане в рамках кримінального провадження №12020140280000095 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.04.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України та відповідає вимогам ст. 160 КПК.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України з метою досягнення дієвості кримінального провадженні застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження.
Як визначено у ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження недопускається, якщо слідчий, прокурор недоведе,що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такогоступеня тяжкості, що можебути підставою для застосуваннязаходів забезпеченнякримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовуютьтакий ступінь втручання у права і свободи особи, про якийідеться вклопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження, визначених ч. 2 ст. 131 КПК України, є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
А згідно з ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Ч. 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідчий суддя дійшов висновку, що під час розгляду клопотання слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація про тимчасовий доступ до якої він просить, знаходиться у володінні володінні ФГ " ОСОБА_5 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . Разом з тим слідчим доведено, що цю інформацію можливо використати як доказ та те, що без отримання цієї інформації не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження.
Враховуючи також обґрунтовані доводи слідчого щодо того, що існує реальна загроза зміни або знищення цієї інформації, зокрема за терміном зберігання, слідчий суддя вважає за необхідне надати розпорядження про надання можливості вилучення такої інформації.
Відтак з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст. 162, 163 КПК України, існування обґрунтованої підозри щодо вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, яка доведена слідчим належними засобами доказування, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи, оскільки отримати вказану в клопотанні інформацію неможливо іншим способом і за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення ефективності досудового розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає до часткового задоволення.
Водночас, слідчий суддя вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до документів слідчим, які вказані у клопотанні, але тим, які є повноважними на ведення досудового слідства в даному кримінальному провадженні згідно з витягом з ЄРДР у кримінальному провадженні №12020140280000095 від 23.04.2020, а саме слідчому СВ Радехівського ВП Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 .
Керуючись ст. 131, 132, 159, 162, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчому СВ Радехівського відділу поліціїЧервоноградського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області капітану поліції ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у ФГ " ОСОБА_5 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до договору складського зберігання №34 від 06.11.2017, складської квитанції на зерно №270 від 28.11.2017, товарно-транспортних накладних на відвантаження сільськогосподарської продукції сої, актів приймання передачі, платіжних доручень, договору поставки та інших документів, що підтверджують фінансово-господарську діяльність між ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та ФГ « ОСОБА_5 » та провести їх вилучення.
Визнати відповідальною особою за видачу вищевказаної документації керівника ФГ " ОСОБА_5 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
У задоволенні клопотання в частині надання дозволу слідчому СВ Радехівського ВП Червоноградського ВП ГУНП уЛьвівській області ОСОБА_9 , ОСОБА_10 відмовити.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення, тобто з 27.08.2020 до 27.09.2020.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, підлягає обов`язковому виконанню.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу Національної поліції за місцем проведення цих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала постановлена 27.08.2020 з виготовленням двох примірників оригіналу, один з яких знаходиться в матеріалах справи № 451/1218/20, а інший видається для пре`явлення володільцю речей та документів.
Ухвала постановлена 27.08.2020.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91209839 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Котормус Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні