Справа № 163/1812/20
Провадження № 2/163/319/20
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2020 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді Чишія С.С.
з участю секретаря Семенюк К.М.,
розглянувши в підготовчому засіданні в приміщенні суду в місті Любомль Волинської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Згоранської сільської ради Любомльського району Волинської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
У позовній заяві позивач просить ухвалити рішення про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його матері ОСОБА_2 .
Вимоги обґрунтував тим, що за життя мати подарувала йому житловий будинок, що підтверджується відповідним договором від 12.01.2009 року. За адресою цього будинку знаходиться дві спадкові земельні ділянки після смерті матері для будівництва і обслуговування житлового будинку та для ведення особистого селянського господарства. Як за життя матері, так і після її смерті ці земельні ділянки постійно доглядає і обробляє. Після звернення в нотаріальну контору для оформлення спадкових прав з`ясував, що пропустив строк для прийняття спадщини. Вважає, що цей строк пропустив з поважних причин, оскільки будучи єдиним спадкоємцем за законом, володіючи на законних підставах батьківським будинком та доглядаючи за спадковими земельними ділянками, помилково вважав, що це є підставою для прийняття спадщини. З огляду на відсутність спадкоємців, які б прийняли спадщину та могли дати згоду на подання заяви про прийняття спадщини, реалізація його спадкових прав можлива лише в судовому порядку.
В підготовче засідання сторони не з`явились.
Представник позивача у позовній заяві просила розглянути справу за відсутності позивача.
Згоранський сільський голова в канцелярію суду подав заяву про визнання позову та розгляд справи за відсутності представника Ради.
Згідно з ч.ч.1, 4 ст.206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідно до ч.4 ст.200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Дослідження змісту позовних вимог приводить суд до висновку, що вони відповідають положенням ст.ст.1217, 1223, 1261, 1272 ЦК України.
Враховуючи вказані положення матеріального та процесуального закону, зміст позовних вимог та їх обґрунтування, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Отже, встановлено підстави для ухвалення рішення в підготовчому засіданні та задоволення позовних вимог.
Згідно зі ст.142 ЦПК України, у зв`язку з визнанням відповідачем позову 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, позивачу слід повернути з державного бюджету.
Керуючись ст.ст.200, 206, 259, 264, 265 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 додатковий строк у 2 (два) місяці з моменту набрання рішенням законної сили.
Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору, сплаченого ним згідно із квитанцією АТ КБ "Приватбанк" № 1980-3542-7710-6806 від 03.06.2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення протягом 30 днів з дня його проголошення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Ім`я позивача - ОСОБА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 .
Найменування відповідача - Згоранська сільська рада Любомльського району Волинської області; місце знаходження: вулиця Садова 30, село Згорани Любомльського району Волинської області; код ЄДРПОУ - 04332503.
Головуючий : суддя С.С.Чишій
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2020 |
Оприлюднено | 01.09.2020 |
Номер документу | 91213824 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Чишій С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні