ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"27" серпня 2020 р.м. ХарківСправа № 904/3282/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
розглянув матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "З іноземними інвестиціями "Лідерпартс" (52000,Дніпропетровська область, Дніпровський район, смт. Слобожанське, вул.Жасминова, б.27) до 1-ого відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобожанське-Агро" ( 64020, Харківська область, Кегичівський район, смт. Слобожанське, вул. Шкільна, б.16) , 2-ого відповідача Приватного підприємства "Компанія Лінк" (49000,м. Дніпро, пр. Слобожанський,б. 35) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
ТОВ "З іноземними інвестиціями "Лідерпартс" (позивач) звернувся до суду з позовом до ТОВ "Слобожанське-Агро" (відповідач-1) та ПП "Компанія Лінк" (відповідач-2) про солідарне стягнення 596 380, 23 грн. ( в т.ч.: 559 775, 63 грн. - основна заборгованість; 1 439, 92 грн. - пеня; 15 985, 24 грн. - інфляційні втрати та 19 179, 44 грн. - 3% річних ) заборгованості, що виникла внаслідок невиконання відповідачем-1 свої зобов`язань зі своєчасної оплати поставленого позивачем товару за договором поставки №СА19/02/2019 від 19.02.19р. (укладеним між позивачем та відповідачем-1) ; та невиконанням відповідачем-2 своїх зобов`язань за договором поруки №СА190219-п від 19.02.19р. (укладеним між позивачем та відповідачем-2).
Господарський суд Дніпропетровської області ухвалою від 23.06.2020 передав матеріали позовної заяви за підсудністю до Господарського суду Харківської області .
25.08.2020 матеріали позовної заяви надійшли до Господарського суду Харківської області та за результатом автоматизованого розподілу судової справи між суддями передана на розгляд судді Присяжнюк О.О.
Відповідно до частин 1, 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Враховуючи наявність спору між сторонами в даному випадку, що виключає можливість розгляду даної справи в порядку наказного провадження, і суд відповідно має визначити в порядку спрощеного чи загального позовного провадження підлягає розгляду ця справа.
Розглянувши матеріали справи, беручи до уваги, що позовна заява не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи відсутність клопотання позивача про розгляду справи в порядку спрощеного провадження, беручи до уваги, що обставини справи, що згідно частини третьої статті 247 Господарського процесуального кодексу України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, суд приходить до висновку про те, що справа № 922/2705/20 підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження. З матеріалів справи вбачається, що позовну заяву подано з додержанням процесуальних вимог статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, а тому суд визнає їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Окрім того - позивач клопотав про витребування від відповідача-1 оригінал акту уцінювання від 23.10.20р. (складений та зареєстрований між позивачем та відповідачем-1), який не було повернуто відповідачем-1 позивачу.
Позивач стверджує, що З метою підтвердження та встановлення факту здійснення Сторонами уцінюваня товару, що вплинуло на зменшення суми боргу, наявна необхідність витребування оригіналу акту уцінювання у Відповідача-1. Оригінали даного акту уцінювання декілька разів направлялись Відповідачу-1 на підписання та повернення, однак, станом на дату звернення до суду у підписаному паперовому вигляді (не скан-копії) Позивачем не отримувались.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 81 ГПК України учасники справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в ч. ч. 2, 3 ст. 80 цього Кодексу. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
За змістом ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Враховуючи вищевикладене, з метою справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом даного спору, ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів учасників справи, суд дійшов висновку про доцільність задоволення клопотання позивача про витребування вищезазначених доказів.
Суд додатково зазначає, що відповідно до ч.ч. 7-9 ст. 81 ГПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. У разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання таких доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Керуючись статтями 12,176 177-182, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/2705/20.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження з повідомленням сторін.
3. Призначити підготовче засідання "23" вересня 2020 р. о 11:00 .
4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 108.
5. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "З іноземними інвестиціями "Лідерпартс" про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Слобожанське-Агро" ( 64020, Харківська область, Кегичівський район, смт. Слобожанське, вул. Шкільна, б.16) оригінал акту уцінювання від 23.10.2019 року, складеного та зареєстрованого між позивачем та першим відповідачем.
6. Встановити ВІДПОВІДАЧАМ п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
7. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив із урахуванням вимог статті 166 Господарського процесуального кодексу України - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву.
8. Встановити відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив із урахуванням вимог статті 167 Господарського процесуального кодексу України - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
9. Встановити позивачу та відповідачам строк до 22.09.2020 на подання суду заяв чи клопотань, пов`язаних з розглядом справи.
10. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою www.court.gov.ua
11. Запропонувати учасникам справи направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити відповідно до вимог, викладених у статті 60 Господарського процесуального кодексу України, та надати суду документи, що підтверджують повноваження представників.
12. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України та п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано суддею 27.08.2020 року.
Суддя О.О. Присяжнюк
Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми Електронний суд з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI Положення про автоматизовану систему документообігу суду приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в Електронному суді за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2020 |
Оприлюднено | 01.09.2020 |
Номер документу | 91214859 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні