Справа № 399/716/20
Провадження № 2-з/399/46/2020
УХВАЛА
Іменем Украни
28 серпня 2020 року селище Онуфріївка
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області у складі головуючої судді Лях М.М. за участю секретаря судового засідання Гриценко Т.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Онуфріївка заяву сільськогосподарського кооперативу Україна про забезпечення позову у цивільній справі за позовом сільськогосподарського кооперативу Україна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та приватного нотаріуса Онуфріївського районного нотаріального округу Кіровоградської області Малолітка Павла Івановича про скасування рішень про припинення іншого речового права на земельні ділянки та визнання договорів оренди діючими,
встановив:
20 серпня 2020 року позивач СК Україна звернулось до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та приватного нотаріуса Онуфріївського районного нотаріального округу Кіровоградської області Малолітка Павла Івановича, в якому просить скасувати рішення приватного нотаріуса Онуфріївського районного нотаріального округу Кіровоградської області Малолітка П.І., індексний номер 53058643, про державну реєстрацію прав від 06.07.2020 року щодо припинення іншого речового права на земельну ділянку кадастровий номер 3524684700:02:000:1239 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 290903935246, номер запису про інше речове право 37257393), внесені в реєстр 10.07.2020 року та видалити запис щодо припинення іншого речового права на вказану земельну ділянку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Також просить скасувати рішення приватного нотаріуса Онуфріївського районного нотаріального округу Кіровоградської області Малолітка П.І., індексний номер 53062196, про державну реєстрацію прав від 06.07.2020 року щодо припинення іншого речового права на земельну ділянку кадастровий номер 3524684700:02:000:2239 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 290938935246, номер запису про інше речове право 37258168), внесені в реєстр 10.07.2020 року та видалити запис щодо припинення іншого речового права на вказану земельну ділянку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Крім того, просить визнати договір оренди землі від 29.10.2007 року, зареєстрований в Онуфріївському районному відділі КРФ ДП Центр ДЗК , про що в Державному реєстрі земель вчинено запис від 10.03.2010 року за № 041038100560 діючим та визнати договір оренди землі від 29.10.2007 року, зареєстрований в Онуфріївському районному відділі КРФ ДП Центр ДЗК , про що в Державному реєстрі земель вчинено запис від 10.03.2010 року за № 041038100561 діючим.
25.08.2020 року по даній цивільній справі відкрито спрощене позовне провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.
27.08.2020 року в порядку забезпечення позову позивач подав до суду заяву про вжиття заходів забезпечення позову в якій просить заборонити вчинення будь-яких дій стосовно земельних ділянок з кадастровими номерами 3524684700:02:000:1239 та 3524684700:02:000:2239, що належать ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та розташовані на території Млинківської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що у разі невжиття заходів до забезпечення позову, існує реальна загроза передачі спірних земельних ділянок у користування третім особам, і таким чином, фактично відчужити врожай сільськогосподарських культур, що знаходиться на них, що призведе до порушення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся, у випадку задоволення позову.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ч.ч.1 та 2 статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Види забезпечення позову визначені статтею 150 ЦПК України . Так, позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.
Вирішуючи питання про забезпечення позову та приймаючи за ним рішення, суд зобов`язаний враховувати обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, та зазначені ним докази, що підтверджують кожну обставину.
Відповідно до п.п. 4, 5, 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 9 від 22.12.2006 року Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Вимоги до форми та змісту заяви про забезпечення позову встановлені положеннями ст.151 ЦПК України , відповідно до якої заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Однак, вказана заява не в повному обсязі відповідає встановленим вимогам, оскільки заявником не вказано пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення, а також не зазначено, відомостей, які потрібні для забезпечення позову, зокрема, заявник просить заборонити вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно вказаних земельних ділянок, однак не зазначає кому саме слід заборонити вчиняти такі дії.
Відповідно до ч. 9 ст.153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу , повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заяву про забезпечення позову слід повернути заявнику і роз`яснити, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню із даної заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст.ст. 151 , 153 , 260 , 261 , 352-354 ЦПК України , суд -
постановив:
Заяву сільськогосподарського кооперативу Україна про забезпечення позову у цивільній справі за позовом сільськогосподарського кооперативу Україна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та приватного нотаріуса Онуфріївського районного нотаріального округу Кіровоградської області Малолітка Павла Івановича про скасування рішень про припинення іншого речового права на земельні ділянки та визнання договорів оренди діючими повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Кропивницького апеляційного суду протягом 15-ти днів з дня винесення ухвали.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 15-ти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя М.М. Лях
Суд | Онуфріївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2020 |
Оприлюднено | 02.09.2020 |
Номер документу | 91228695 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області
Лях М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні