31.08.2020
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 серпня 2020 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Погрібна О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до державного реєстратора Виконавчого комітету Токмацької міської ради Запорізької області Діденка Віктора Анатолійовича про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно,
встановив:
До Токмацького районного суду Запорізької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до державного реєстратора Виконавчого комітету Токмацької міської ради Запорізької області Діденка Віктора Анатолійовича про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Як зазначено в позові, 23.04.2019 року рішенням Остриківської сільської ради Токмацького району Запорізької області № 11-410 матері позивача ОСОБА_2 було виділено в натурі (на місцевості), як власнику земельної частки (паю) по КСП Україна згідно сертифікату ЗП № 0056533, земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 1,0000 га, кадастровий номер 2325284000:08:003:0035.
Внаслідок похилого віку, ОСОБА_2 (1936 рік народження), всі її питання стосовно проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, вирішувались позивачем на підставі довіреності. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. Позивач, посилаючись на юридичну необізнаність, після смерті матері на підставі зазначеної довіреності здійснила державну реєстрацію зазначеної земельної ділянки від імені ОСОБА_2 , не розуміючи, що представництво за довіреністю припиняється у разі смерті особи, яка видала довіреність.
На підставі викладеного, просить скасувати рішення державного реєстратора Виконавчого комітету Токмацької міської ради Запорізької області - Діденка Віктора Анатолійовича про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 47720735 від 11.07.2019 року, яким проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1869439723252, кадастровий номер 2325284000:08:003:0035, площею 1 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, за ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 та скасувати державну реєстрацію права власності ОСОБА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на земельну ділянку, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1869439723252, кадастровий номер 2325284000:08:003:0035, площею 1 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Перевіривши відповідно до ст.ст. 175-177 ЦПК України відповідність позовної заяви вимогам закону, приходжу до висновку, що вказаний позов має бути залишено без руху з таких підстав.
Відповідно до ст. 55 Конституції України, кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.
Згідно з ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч. 1ст. 13 ЦПК України,суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених Кодексом випадках.
Відповідно до ст.13 ч.3 ЦПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути відшкодування моральної (немайнової) шкоди.
Позов - це вимога позивача до відповідача, спрямована через суд, про захист порушеного або оспорюваного суб`єктивного права та охоронюваного законом інтересу, яке здійснюється у визначеній законом процесуальній формі. Предмет позову - це певна матеріально - правова вимога позивача до відповідача, яка кореспондує зі способами захисту права, визначеними зокрема,ст. 16 Цивільного кодексу України. Підстава позову - це фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача
Використовуючи право на судовий захист, звертаючись до суду особа вказує в позові власне суб`єктивне уявлення про порушене право чи охоронюваний інтерес та спосіб його захисту.
Вирішуючи спір, суд повинен надати об`єктивну оцінку наявності порушеного права чи інтересу на момент звернення до суду. Відсутність порушеного права є підставою для прийняття судового рішення про відмову в позові. Захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.
У відповідності до частини 6 ст.81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Позивачем не зазначено, в чому полягає спір та якими діями державний реєстратор порушив права ОСОБА_3 .
Згідно з частиною п`ятою статті 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги, посилається на те, що 10.07.2020 року вона звернулася до Токмацької районної державної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину, але їй було відмовлено, що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 10.07.2020 року № 345/02-31.
Доказів звернення позивача до нотаріуса та отримання відмови у вчиненні нотаріальної дії позивачем не надано.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, то згідно з ч.1 ст.185 ЦПК України її необхідно залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення виявлених недоліків, перебіг якого обчислювати з дня вручення копії даної ухвали.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175,177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 83,95,175,177,185 ЦПК України, -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до державного реєстратора Виконавчого комітету Токмацької міської ради Запорізької області Діденка Віктора Анатолійовича про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та скасування державної реєстрації права власності на нерухоме майно , - залишити без руху.
Надати позивачу для усунення зазначених недоліків сім днів з дня отримання ухвали про залишення позову без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Токмацький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2020 |
Оприлюднено | 02.09.2020 |
Номер документу | 91229148 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Токмацький районний суд Запорізької області
Погрібна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні