Рішення
від 01.09.2020 по справі 142/524/20
ПІЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 142/524/20

Номер провадження 2/142/402/20

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

01 вересня 2020 року смт. Піщанка

Піщанський районний суд Вінницької області

В складі:

Головуючого судді Щерби Н. Л.,

за участю секретаря судового засідання Ласки Л. В.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду в смт. Піщанка Вінницької області

цивільну справу за позовом цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Студенянської сільської ради Піщанського району Вінницької області про поновлення терміну звернення до суду з питання прийняття спадщини та визнання права власності на майно, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Студенянської сільської ради Піщанського району Вінницької області про поновлення терміну звернення до суду з питання прийняття спадщини та визнання права власності на майно, в якому просить суд визнати за ним право власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на земельну ділянку, загальною площею 1.8700 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Студенянської сільської ради Піщанського району Вінницької області, кадастровий номер 0523283000:01:001:0058, вартістю 70 016 гривень 63 копійки , відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН № 128238. Оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН № 128238, виданий на ім`я ОСОБА_2 втрачено та він вважається недійсним, про що зроблено оголошення в газеті "Піщанській вісті" .

Також позивач просить поновити пропущений строк для звернення до суду з питання прийняття спадщини.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що він являється спадкоємцем четвертої черги спадкоємців за законом на майно померлої ОСОБА_3 , оскільки проживав із спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини.

Інших спадкоємців, в тому числі тих, які мають право на обов`язкову частку в спадковому майні, немає.

При зверненні позивача до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину, йому було відмовлено, оскільки ним пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини та на спадкове майно відсутні правовстановлюючі документи, а також відсутні документи, що підтверджують родинні відносини між ним та спадкодавцем. А тому, здійснити своє право на спадкування вищезазначеного майна він може лише в судовому порядку.

Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_4 в судове засідання не з`явилися, проте від представника позивача на адресу суду надійшло клопотання про розгляд справи без їхньої участі, та про підтримання вимог, викладених в позовній заяві.

Представник відповідача Студенянської сільської ради Піщанського району Вінницької області в судове засідання не з`явився, проте на адресу суду від нього надійшла заява про розгляд справи без участі представника відповідача, та про визнання позовних вимог.

Відповідно до ч. 2 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

У зв`язку з неявкою в підготовче засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, не здійснювалося.

Відповідно до ч.1. ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Згідно ч. 1 ст. 64 ЦПК України, представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Частиною 3 ст. 200 ЦПК України передбачено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Суд, дослідивши матеріали даної цивільної справи, вивчивши правові норми, що регулюють дані правовідносини, приходить до переконання, що позовну заяву слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Відповідно до абз.3 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року N 2 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 . Після її смерті залишилося спадкове майно, а саме: земельна ділянка, загальною площею 1.8700 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Студенянської сільської ради Піщанського району Вінницької області, кадастровий номер 0523283000:01:001:0058, вартістю 70 016 гривень 63 копійки, відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН № 128238. Оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН № 128238, виданий на ім`я ОСОБА_2 втрачено та він вважається недійсним, про що зроблено оголошення в газеті "Піщанській вісті" .

Позивач являється спадкоємцем четвертої черги спадкоємців за законом на майно померлої ОСОБА_2 , оскільки проживав із спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини, що підтверджується довідкою виконавчого комітету Студенянської сільської ради Піщанського району Вінницької області № 48 від 31.01.2020 року, відповідно до якої ОСОБА_2 , з 2006 року по день смерті (померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ) була зареєстрована та проживала в АДРЕСА_1 , разом з нею проживав ОСОБА_1 та вели спільне господарство, проводив її похорони, доглядав за її майном і фактично вступив у володіння ним.

Інших спадкоємців, в тому числі тих, які мають право на обов`язкову частку в спадковому майні, немає.

При зверненні позивача до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину, йому було відмовлено, оскільки ним пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини та на спадкове майно відсутні правовстановлюючі документи, а також відсутні докуиенти, що підтверджують родинні відносини між ним та спадкодавцем.

Відповідно до Постанови Пленум Верховного Суду України від 30.05.2008 № 7 Про судову практику у справах про спадкування , якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розглядові у позовному провадженні.

Також, у вказаній постанові зазначено, що за відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Позивачем пропущено строк на прийняття спадщини, проте його можливо поновити як пропущений з поважних причин.

А тому, здійснити своє право на спадкування вищезазначеного майна позивач може лише в судовому порядку.

Зазначене підтверджується: копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2 (а.с.3), витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку(а.с.4), копією оголошення в газеті "Піщанські вісті" (а.с.5), довідкою виконавчого комітету Студенянської сільської ради Піщанського району Вінницької області № 48 від 31 січня 2020 року (а.с.6), роз`ясненням нотаріуса (а.с.7), ордером (а.с.9).

Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом ( ст. 1217 ЦК України). До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті ( ст. 1218 ЦК України).

Як передбачено статтею 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

За вказаних обставин, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у зв`язку з визнанням заявлених вимог відповідачем, за наявності законних на те підстав, оскільки це не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси третіх осіб.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 141,206, 247, 258,259,263-265,273,354 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Прийняти визнання позову відповідачем.

Позов ОСОБА_1 до Студенянської сільської ради Піщанського району Вінницької області про поновлення терміну звернення до суду з питання прийняття спадщини, встановлення спадкоємцем та визнання права власності на майно задовольнити повністю.

Поновити ОСОБА_1 строк для звернення до суду .

Визнати за ОСОБА_1 , як за спадкоємцем четвертої черги спадкоємців за законом, право власності на спадкове майно, яке входить до складу спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: на земельну ділянку, загальною площею 1.8700 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Студенянської сільської ради Піщанського району Вінницької області, кадастровий номер 0523283000:01:001:0058, вартістю 70 016 гривень 63 копійки , відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ВН №128238.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана через Піщанський районний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його підписання до Вінницького апеляційного суду.

Сторони по справі:

позивач: ОСОБА_1 , який проживає в АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ;

відповідач: Студенянська сільська рада Піщанського району Вінницької області, яка знаходиться по вул. Соборна,42, с. Студена Піщанського району Вінницької області, Код ЄДРПОУ 04327583;

представник позивача: адвокат Гордаш Надія Миколаївна, повноваження якої підтверджуються ордером серії ВН №133250.

Суддя:

СудПіщанський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.09.2020
Оприлюднено03.09.2020
Номер документу91243902
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —142/524/20

Рішення від 01.09.2020

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

Ухвала від 31.07.2020

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні