Ухвала
від 01.09.2020 по справі 153/1225/20
ЯМПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

"01" вересня 2020 р. Справа153/1225/20

Провадження1-кс/153/229/20-к

Ямпільський районний суд Вінницької області у складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2

представника особи, яка подала скаргу ОСОБА_3

слідчого СВ Ямпільського ВП Могилів-Подільського ВП ГУНП

у Вінницькій області ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ямпільського районного суду Вінницької області скаргу представника ПрАТ «Ямпільський кар`єр» ОСОБА_5 на постанову про закриття кримінального провадження,

В С Т А Н О В И В:

Представник ПрАТ«Ямпільський кар`єр»звернувся досуду зіскаргою напостанову слідчогоСВ Ямпільського відділення поліції Могилів-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_4 , якою останній закрив кримінальне провадження № 12018020370000208, внесене до ЄРДР 04.07.2018 року за заявою інспектора відділу кадрів ПрАТ «Ямпільський кар`єр ОСОБА_6 за фактом вчинення крадіжки товарно-матеріальних цінностей працівниками ПрАТ «Ямпільський кар`єр» ОСОБА_7 та ОСОБА_8 . Кримінальне провадження було закрито у зв`язку з закінченням строку досудового розслідування на підставі абз.14 ч.1 ст. 284 КПК України. Особа, яка подала скаргу вважає дану постанову слідчого протиправною, з огляду на наступне. За обставинами кримінального провадження, крадіжку було вчинено групою осіб: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , за участю працівників охорони, з проникненням в приміщення, належне заявнику, на суму 186 000 гривень. Тобто, даний злочин слід кваліфікувати за ч.3 ст.185 КК України, який є тяжким злочином, оскільки покарання за його вчинення передбачене КК України становить більше п`яти років (ч. 4 ст. 12 КК України). Відповідно до п.3 ч.1 ст.219 КК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.219 КК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину. Таким чином, у слідчого був термін, враховуючи його продовження, до 04 січня 2021 року на досудове розслідування даного кримінального провадження. З огляду на викладене, оскаржувана постанова є передчасною.

З викладених в оскаржуваній постанові обставин вбачається неповнота та необ`єктивність здійснення слідчих, розшукових дій, оскільки слідчий опитав вказаних осіб та працівників ПрАТ «Ямпільський кар`єр» на предмет того, чи бачили останні факт крадіжки ТМЦ ОСОБА_7 та ОСОБА_8 . Слідчий не з`ясував інших причетних до крадіжки ТМЦ осіб, не надав оцінки поясненням ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , в яких останні зізнаються в крадіжці та розповідають деталі вчиненого злочину. Слідчий не провів одночасних допитів ОСОБА_7 та ОСОБА_8 з особами, які були присутні при написанні ними зізнавальних пояснень. Слідчий не звертався до суду з клопотанням про проведення обшуків за місцем проживання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 з метою відшукання викрадених ТМЦ.

Оскаржувану постанову отримано простим листом 20.08.2020 року, тому заявник звертається в рамках десятиденого строку, з дня отримання оскаржуваної постанови. За таких обставин, просить суд скасувати постанову слідчого СВ Ямпільського відділення поліції Могилів-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_4 про закриття кримінального провадження №12018020370000208 внесеного 04.07.2018 року до ЄРДР за заявою інспектора відділу кадрів ПрАТ «Ямпільський кар`єр ОСОБА_6 за фактом вчинення крадіжки товарно-матеріальних цінностей працівниками ПрАТ «Ямпільський кар`єр» ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .

Представник ПрАТ «Ямпільський кар`єр» в судовому засіданні підтримав подану скаргу в повному обсязі з підстав зазначених в ній та просив суд її задоволити.

Слідчий СВЯмпільського ВПМогилів-ПодільськогоВП ГУНПу Вінницькійобласті всудовому засіданнізаперечував щодоскасування постановипро закриттякримінального провадження.Зазначив,що досудоверозслідування булопроведено всебічнота повно,однак осіб причетних до вчинення злочину не встановлено, а строк досудового розслідування закінчився.

Із матеріалів скарги, а саме із копії конверта встановлено, що Ямпільським ВП направлено на адресу ПрАТ «Ямпільський кар`єр» оскаржувану постанову 14 серпня 2020 року. ПрАТ «Ямпільський кар`єр» постанову отримав 20.08.2020 року.

З постанови про закриття кримінального провадження від 17 липня 2019 року встановлено, що кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №12018020370000208 від 04 липня 2018 року за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст.185 КК України - закрито у зв`язку із тим, що строк досудового розслідування по даному кримінальному провадженні закінчився 05 липня 2019 року, жодній особі про підозру не повідомлено.

Згідно ч.1ст. 284 КПК України, яким слідчий керувався під час винесення оскаржуваної постанови, слідчий, прокурор зобов`язані закрити кримінальне провадження у разі, коли строк досудового розслідування, визначений статтею 219 цього Кодексу, закінчився та жодній особі не було повідомлено про підозру.

Покарання за вчинення злочину передбаченого ч.1 ст.185 КК України, тобто таємне викрадення чужого майна (крадіжка) карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 80 до 240 годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років, а тому відповідно до ст.12 КК України даний злочин віднесений до злочину середньої тяжкості. Відповідно до ст.219 КПК України строк досудового розслідування закінчився 05 липня 2019 року.

При цьому, виходячи зі змісту положень ч.2ст.9 КПК України, слідчий зобов`язаний був всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Відповідно до ч.5ст.110 КПК Українипостанова слідчого складається з вступної, мотивувальної та резолютивної частини. При цьому мотивувальна частина постанови повинна містити відомості про: зміст обставин, які є підставами для прийняття постанови, їх обґрунтування та посилання на положенняКПК України.

Відповідно до ст.2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Закриття кримінального провадження є одним із способів його остаточного вирішення, а тому провадження може бути закрито лише після всебічного, повного та об`єктивного дослідження обставин справи та оцінки слідчим всіх зібраних та перевірених доказів відповідно до ст.ст.2, 284 КПК України.

Постанова слідчого про закриття кримінального провадження має бути мотивованою, її зміст повинен відповідати фактичним обставинам, встановленим матеріалами справи, зокрема в ній має бути викладено суть заяви особи, яка звернулася з метою захисту свої прав, та відповіді на всі поставлені нею питання, які виключають провадження у справі і обумовлюють її закриття, що є однією з гарантій забезпечення прав і законних інтересів учасників процесу (ст.110 КПК України).

Слідчий суддя, розглянувши клопотання у межах питань, які були винесені на його розгляд та перевіривши надані в обґрунтування цих питань доводи і докази, з урахуванням вищенаведеного прийшов до висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

З постанови про закриття кримінального провадження №12018020370000208 від 04 липня 2018 року вбачається, що слідчим окрім допиту у якості свідків лише ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та працівників ПрАТ «Ямпільський кар`єр», в ході досудового розслідування не встановлено можливих очевидців події, не проведено одночасні допити ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , слідчим не зазначені заходи, які ним вживались в ході досудового розслідування по встановленню місця перебування викрадених предметів.

Системне опрацювання положень КПК України показує, що будучи зобов`язаним забезпечити ефективне досудове розслідування, орган досудового розслідування впродовж строку, передбаченого абз.2 ч.1 ст.219 КПК України, має встановити, чи була подія кримінального правопорушення, а також у разі відсутності такої або виявлення інших підстав для закриття провадження - прийняти відповідне рішення.

Посилання слідчого в оскаржуваній постанові на те, що особу, причетну до вчинення вказаного кримінального правопорушення не встановлено впродовж строку досудового розслідування, не означає, що її не буде встановлено пізніше - у межах строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Таким чином,оскільки слідчимне доведеноматеріалами кримінальногопровадження про вжиття ним всіх можливих заходів для дієвого здійснення досудового розслідування, слідчий суддя приходить до висновку, що слідство проведено поверхнево, з формальних підстав, без встановлення всіх обставин вчинення злочину та виконання завдань кримінального провадження.

З оглядуна вищевикладене,слідчий суддяприйшов довисновку,що постанова слідчогоСВ Ямпільськоговідділення поліціїМогилів-ПодільськогоВП ГУНПуВінницькій областікапітана поліції ОСОБА_4 прозакриття кримінальногопровадження №12018020370000208,внесеного 04.07.2018рокупідлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст.303-307 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ :

Скаргу представникаПрАТ «Ямпільськийкар`єр» ОСОБА_5 на постановупро закриттякримінального провадження- задоволити.

Скасувати постанову слідчого СВ Ямпільського відділення поліції Могилів-Подільського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_4 про закриття кримінального провадження №12018020370000208, внесеного 04.07.2018 року до ЄРДР за заявою інспектора відділу кадрів ПрАТ «Ямпільський кар`єр ОСОБА_6 за фактом вчинення крадіжки товарно-матеріальних цінностей працівниками ПрАТ «Ямпільський кар`єр» ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 01 вересня 2020 року.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЯмпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення01.09.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу91244009
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення слідчого про закриття кримінального провадження

Судовий реєстр по справі —153/1225/20

Ухвала від 01.09.2020

Кримінальне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Дзерин М. М.

Ухвала від 01.09.2020

Кримінальне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Дзерин М. М.

Ухвала від 28.08.2020

Кримінальне

Ямпільський районний суд Вінницької області

Дзерин М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні