ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 серпня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/3231/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Клочка К.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Івелсі Україна" про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
19 червня 2020 року Головне управління Державної податкової служби у Полтавській області (надалі - позивач або ГУДПС у Полтавській області) звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Івелсі Україна" (надалі - відповідач або ТОВ "Івелсі Україна") про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 82375,00 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідачем не сплачено у строк, визначений податковим законодавством, узгоджену суму податкового боргу.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 01 липня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі 440/3231/20; розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвала суду про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за цим позовом направлялася відповідачу на адресу: вул. Половка, 39-А, м. Полтава, Полтавська область, 36000, яка згідно з інформацією з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань значиться, як ТОВ "Івелсі Україна" та повернулося до суду з відміткою поштового відділення "за закінченням терміну зберігання".
Розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмовити адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином (частина одинадцята статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України).
За таких обставин суд вважає відповідача таким, що правом на подання відзиву на позов не скористався.
Суд розглядає дану справу на підставі частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами, в межах строку, встановленого статтею 258 цього ж Кодексу.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ТОВ "Івелсі Україна" (код ЄДРПОУ 37727298) зареєстровано як юридична особа 25 травня 2011 року, номер запису 10711020000028318.
Згідно з довідкою про наявні розрахункові рахунки ТОВ "Івелсі Україна" має відкриті розрахункові рахунки у відділеннях банку.
Відповідно до розрахунку заборгованості ТОВ "Івелсі Україна", за останнім рахується податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 82 375,00 грн, з яких за основним зобов`язанням 65900,00 грн, за штрафними санкціями 16475,00 грн.
Так, камеральною перевіркою даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість ТОВ "Івелсі Україна", результати якої оформлено актом від 08 січня 2019 року №14176/16-31-12-02-11/37727298, встановлено заниження по декларації за січень 2017 року ТОВ "Івелсі Україна" податкових зобов`язань в сумі 65 900,00 грн по операціях з умовного постачання, після анулювання реєстрації в якості платника податку на додану вартість основних засобів вартістю та залишків товарно-матеріальних цінностей у зв`язку із чим платником порушено пункту 184.7 статті 14 Податкового кодексу України. Відповідно, в порушення пункту 200.1 статті 200 Податкового кодексу України ТОВ "Івелсі Україна", занижено суму податку на додану вартість, що підлягає до сплати, у розмірі 65900,00 грн.
Також, у зв`язку із ненаданням декларацій з податку на додану вартість, у якій наявні показники, що підлягають декларуванню, платником порушено пункт 49.2, підпункт 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України.
26 лютого 2019 року акт перевірки направлено засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та повернуто з позначкою "за закінченням терміну зберігання".
На підставі акта проведеної перевірки від 08 січня 2019 року №14176/16-31-12-02-11/37727298 прийнято податкове повідомлення-рішення від 15 травня 2019 року №0043335012, яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість у загальному розмірі 82375,00 грн, з них за основним платежем у розмірі 65 900,00 грн та штрафних санкцій 16 475,00 грн.
22 травня 2019 року вказане податкове повідомлення-рішення направлено засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та повернуто з позначкою "за закінченням терміну зберігання".
Зазначене податкове повідомлення-рішення у адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось.
Отже, за ТОВ "Івелсі Україна"числиться заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у загальній сумі 82 375,00 грн.
Статтею 67 Конституції України передбачено обов`язок сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Згідно положень статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
16 серпня 2019 року Головним управлінням ДФС у Полтавській області сформовано податкову вимогу про сплату боргу форми "Ю" від 16 серпня 2019 року №122151-50, направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу ТОВ "Івелсі Україна" та повернуто з відміткою "за закінченням терміну зберігання".
Згідно пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Доказів оскарження вказаної вимоги чи переривання заборгованості по ній сторонами не надано, а судом не встановлено.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючі органи здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Також, підпунктом 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб`єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріуса не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи зазначені вище положення Податкового кодексу України, суд дійшов висновку, що чинним законодавством контролюючому органу надано право звертатись до суду з позовами про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.
Крім того, наявність податкового боргу підтверджується відомостями з облікової картки платника податків.
Отже, позовні вимоги ГУ ДПС у Полтавській області підлягають задоволенню.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Позов Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 43142831) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Івелсі Україна" (вул. Половка, 39-А, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 37727298) про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Івелсі Україна" (вул. Половка, 39-А, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 37727298) по податковому боргу з податку на додану вартість у розмірі 82375,00 грн (вісімдесят дві тисячі триста сімдесят п`ять гривень нуль копійок) на розрахунковий рахунок UA768999980313030029000016002, отримувач УК у м. Полтаві/м. Полтава/14060100, код отримувача (ЄДРПОУ) 38019510, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації 14060100.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03 жовтня 2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення (з дня складення повного судового рішення у разі проголошення скороченого рішення).
Суддя К.І. Клочко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2020 |
Оприлюднено | 02.09.2020 |
Номер документу | 91247946 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
К.І. Клочко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні