Справа №521/12000/20
Номер провадження №1-кп/521/1184/20
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
у спрощеному провадженні щодо кримінального проступку
31 серпня 2020 рокусуддя Малиновського районного суду м. Одеси, ОСОБА_1 , розглянувши у спрощеному провадженні кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Миколаїва, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , раніш не судимого, у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1ст. 185 КК України, суддя
В С Т А Н О В И В:
15.07.2020 року, близько 14 години 05 хвилин, ОСОБА_2 перебуваючи в приміщені магазину «Побутова хімія, парфумерія, канцтовари», належного ТОВ «Водолій», розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Магістральна, 131, визначив об`єктом свого кримінально-протиправного посягання, товар реалізуємий у вказаному магазині, а саме засоби гігієни, для гоління та після гоління. Реалізуючи свій злочинний намір, ОСОБА_2 впевнився в тому що, його дії будуть не помічені, і його кримінально протиправним намірам ніхто не перешкодить, взяв з полиці вказаного магазину та таємно викрав майно належне ТОВ «Володій», а саме: бальзам після гоління для чутливої шкіри «Gillette Sensitive skin» , об`ємом 75 мл., вартістю 79 гривень, бальзам після гоління «Nivea Men», для чутливої шкіри , об`ємом 100 мл., вартістю 101 гривня, гель для гоління, чиста шкіра «Nivea Men», об`ємом 200 мл., вартістю 88 гривень, лосьйон після гоління, чиста шкіра «Nivea Men», об`ємом 100 мл., вартістю 139 гривень, а всього на суму 407 грн., після чого з місця скоєння кримінального правопорушення зник, покинувши приміщення магазину, отримавши можливість розпорядитись викраденим на власний розсуд.
Дії обвинуваченого ОСОБА_2 , що виразились у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1ст. 185 КК України(в редакції Закону від 03.06.2020).
Як вбачаєтьсяз матеріалівкримінального провадженнята відповіднодо заявипро визнаннявинуватості,згодою ізвстановленими досудовимрозслідуванням обставинамита згодина розглядобвинувального актуу спрощеномупровадженні,обвинувачений ОСОБА_2 , який був представлений захисником ОСОБА_3 , вину у скоєнні злочину передбаченого ч. 1ст. 185 КК України, визнає повністю, не оспорює обставин викладених в обвинувальному акті. Свою провину визнав в повному обсязі, щиро розкаюється та розуміє, що вчинив кримінальне правопорушення, майнову шкоду потерпілому відшкодував в повному обсязі шляхом повернення викраденого. Він ознайомлений з обмеженням його права на апеляційне оскарження, згоден з ним, та просить суд розглядати кримінальне провадження щодо проступку у спрощеному провадженні.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження та відповідно до заяви представника потерпілого ТОВ «Водолій» ОСОБА_4 , він не заперечує проти розгляду кримінального провадження у спрощеному провадженні.
На підставі ч. 3ст. 349 КПК України, відповідно до заяв учасників процесу про спрощене провадження, судом визнано недоцільним дослідження доказів, стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким з учасників процесу не оспорюються.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що винуватість обвинуваченого ОСОБА_2 у скоєні кримінального правопорушення є доведеною.
Суд, вивчивши обвинувальний акт, матеріали досудового розслідування, у тому числі документи, які засвідчують беззаперечне визнання підсудною своєї винуватості вважає, що вина ОСОБА_2 у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), доведена повністю, а його дії правильно кваліфіковані.
Суд дії обвинуваченого ОСОБА_2 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 185 КК України, як таємне заволодіння чужим майном /крадіжка/.
Відповідно до ч. 1 ст.12КК України визначено, що кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки і злочини.
Частиною 2статті 12 КК Українивизначено, що кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.
Відповідно до положень ч. 2ст. 12 КК Україникримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_2 , є кримінальним проступком.
Частиною 1статті 381 КПК Українивизначено, що суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акту за його відсутності.
Відповідно до ч. 1ст. 302 КПК Українивстановивши під час досудового розслідування, що підозрюваний беззаперечно визнав свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден з розглядом обвинувального акту за його відсутності, а потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, не заперечують проти такого розгляду, прокурор має право надіслати до суду обвинувальний акт, в якому зазначає клопотання про його розгляд у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.
Відповідно до вимогст. 65 КК України, призначаючи покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.
Обставиною, яка пом`якшує покарання обвинуваченій відповідно дост. 66 КК України, суд визнає його щире каяття, активне сприяння його розкриттю та добровільне відшкодування завданого збитку.
Обставин, які б обтяжували покарання обвинуваченій відповідно дост. 67 КК України, судом не встановлено.
Також суд враховує особу обвинуваченого, який раніше не судим, на обліках у лікарів психіатра та нарколога не перебуває, має постійне місце мешкання та реєстрації, не одружений, постійного місця роботи немає.
Враховуючи сукупність наведених обставин справи, та дотримуючись принципів законності, справедливості, індивідуалізації, а також достатності покарання для подальшого виправлення та попередження скоєння нових кримінальних правопорушень, ставлення обвинуваченого до вчиненого, та враховуючи, що за приписами ст.50КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, суд доходить до висновку про можливість призначення ОСОБА_2 покарання у виді громадських робіт.
Вирішуючи питання про розмір громадських робіт, суд виходить з наступного.
За загальними правилом, злочинність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння (ч. 2 ст. 4 КК України).
01 липня 2020 року набули чинності зміни до ч. 1 ст. 185 КК України, згідно якими посилена відповідальність за вказане правопорушення у вигляді штрафу та встановлено покарання у виді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п`яти років (Закон № року №2617-VIII від 22 листопада 2018).
Запобіжний захід по даному кримінальному провадженню не застосовувався.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлено.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.
Питання щодо речових доказів суд вирішує у відповідності дост. 100 КПК України.
На підставі ст. 100 КПК України суд вважає необхідним DVD-R диск з відеозаписом з камери відеоспостереження встановленої в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Магістральна, 131, який зберігається в матеріалах кримінального провадження, слід зберігати в матеріалах кримінального провадження. Речові докази бальзам після гоління для чутливої шкіри «Gillette Sensitive skin» , об`ємом 75 мл., бальзам після гоління «Nivea Men», для чутливої шкіри, об`ємом 100 мл., гель для гоління, чиста шкіра «Nivea Men», об`ємом 200 мл., лосьйон після гоління, чиста шкіра «Nivea Men», об`ємом 100 мл., які передані на відповідальне зберігання представнику потерпілого ТОВ «Водолій» ОСОБА_4 слід вважати повернутими за належністю.
На підставі викладеного та керуючись ст.374,381-382,394,424,473,475 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України і призначити йому покарання у вигляді 90 /дев`яносто/ годин громадських робіт.
Контроль за виконанням вироку в частині призначеного ОСОБА_2 покарання у вигляді громадських робіт покласти на уповноважений орган з питань пробації за місцем мешкання ОСОБА_2 ..
Речові докази:
- DVD-R диск з відеозаписом з камери відеоспостереження встановленої в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Магістральна, 131, який зберігається в матеріалах кримінального провадження - зберігати в матеріалах кримінального провадження.
- бальзам після гоління для чутливої шкіри «Gillette Sensitive skin» , об`ємом 75 мл., бальзам після гоління «Nivea Men», для чутливої шкіри, об`ємом 100 мл., гель для гоління, чиста шкіра «Nivea Men», об`ємом 200 мл., лосьйон після гоління, чиста шкіра «Nivea Men», об`ємом 100 мл., які передані на відповідальне зберігання представнику потерпілого ТОВ «Водолій» ОСОБА_4 - вважати повернутими за належністю.
Відповідно до ч. 4ст. 382 КПК Україникопію вироку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового провадження.
На вирок учасниками кримінального провадження протягом тридцяти днів з дня отримання копії вироку, ухваленого за результатами спрощеного провадження, може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду через Малиновський районний суд м. Одеси з урахуванням особливостей, передбаченихст. 394 КПК України, а саме: вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені досудовим розслідуванням обставин.
Якщо апеляційну скаргу не подано, то вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги вирок суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Малиновського
районного суду м. Одеси ОСОБА_1
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91254221 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Малиновський районний суд м.Одеси
Крижановський О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні