Ухвала
від 01.09.2020 по справі 634/1022/20
САХНОВЩИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.09.2020 рокуСправа № 634/1022/20 Провадження № 1-кс/634/233/20

Слідчий суддя Сахновщинського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника СД Сахновщинського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Сахновщинського відділу Первомайської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №42020221400000160 від 21.08.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.290 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

До Сахновщинського районного суду Харківської області надійшло клопотання начальника СД Сахновщинського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Сахновщинського відділу Первомайської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про накладення арешту на:

- тракторного причепа марки ГБК 819, д/ НОМЕР_1 , з номером на кузові НОМЕР_2 , власником якого згідно свідоцтва про реєстрацію машини серія НОМЕР_3 є філія ПАТ «ДПЗКУ» Сахновщинський елеватор, під керуванням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 .

Так, відповідно до вимог ч. 1 ст.170 КПКарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленомуКПК Українипорядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, можливої конфіскації майна.

Згідно із ч. 2 цієї ж статті арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна, як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

На підставі ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п.1 ч.2 ст.170 КПК України(з метою збереження речових доказів), арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним уст. 98 КПК України, тобто є речовими доказами, а саме матеріальними об`єктами, які були знаряддям вчинення злочину, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

З урахуванням положень ст.ст.2,7 КПК України, при розгляді клопотання про накладення арешту на майно в порядку ст.ст. 170-173 КПК України, для прийняття законного, обґрунтованого та справедливого рішення, слідчий суддя повинен з`ясувати мету, правову підставу для арешту майна, яка має бути викладена у клопотанні слідчого та відповідати вимогам закону.

Окрім цього, слід звернути увагу і на ту обставину, що дізнавач просить накласти арешт на майно третьої особи, а саме власником якого відповідно до свідоцтва про реєстрацію є філія ПАТ «ДПЗКУ» Сахновщинський елеватор.

Згідно з ч. 1, 2 ст.64-2 КПК України третьоюособою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, може бути будь-яка фізична або юридична особи. Третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна. Тобто, з урахуванням положень ст.64-2 КПК Україниу разі накладення арешту на майно третьої особи у розумінні положень ч. 1, 2ст. 64-2 КПК України, з таким клопотанням про накладення арешту може звернутись лише прокурор, а не слідчий, потерпілий, підозрюваний чи то інший учасник кримінального провадження.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає за необхідне повернути зазначене клопотання для усунення недоліків в строк протягом 72 годин з моменту отримання ухвали.

Керуючисьст. ст. 64-2, 172 КПК Українисуддя, -

УХВАЛИВ:

Повернути клопотання начальника СД Сахновщинського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Сахновщинського відділу Первомайської місцевої прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №42020221400000160 від 21.08.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.290 КК України, для усунення недоліків в строк протягом 72 годин з моменту отримання ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудСахновщинський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення01.09.2020
Оприлюднено04.06.2024
Номер документу91254360
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —634/1022/20

Ухвала від 09.09.2020

Кримінальне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

Ухвала від 01.09.2020

Кримінальне

Сахновщинський районний суд Харківської області

Єрьоміна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні