УКРАЇНА
ТЕПЛОДАРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====================================================================
Справа № 516/108/20
Провадження № 2-о/516/14/20
УХВАЛА
31.08.2020 р. м. Теплодар
Суддя Теплодарського міського суду Одеської області Мислива Л.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Виконавчий комітет Теплодарської міської ради Одеської області в особі органу опіки та піклування; ОСОБА_2 , про усиновлення,
ВСТАНОВИЛА:
Заявник ОСОБА_1 , звернувся до суду з заявою, в якій просить оголосити його усиновлювачем дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також внести зміни до актового запису №187 від 15.03.2006р. про народження дитини, складеного Третім відділом реєстрації актів цивільного стану Приморського районного управління юстиції м Одеси, вказавши батьком усиновленої дитини - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , змінити прізвище та по батькові дитини з ОСОБА_3 на ІНФОРМАЦІЯ_3 , та з ОСОБА_3 на ІНФОРМАЦІЯ_3 . Свої вимоги мотивує тим, що він є чоловіком його матері - ОСОБА_2 , проживає разом з ними однією сім`єю, у них склалися гарні стосунки, заявник піклується про родину, матеріально утримує, в зв`язку з наведеним просить задовольнити заяву.
У відповідності до ч.3, ч.4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
За ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Як зазначається у ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору .
Згідно ч. 4, ч. 5 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч.2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч.1 ст. 3, ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством сплачується судовий збір.
Як визначено у ст. 9 Закону України Про судовий збір судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
У відповідності до п.4 ч.2 ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи, зокрема: документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177, 311 ЦПК України, а саме того, що до заяви не додано документ про сплату судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою, що справляється за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду, та в даному випадку, має становити 420 грн. 40 коп. Платіжні реквізити для зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету: отримувач: ВК у м.Теплодарі/м.Теплодар/22030101 . Код ЄДРПОУ: 37722242. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). МФО: 899998. Рахунок отримувача: UA678999980313111206000015020 . Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Крім того, на вимогу п.4 ч.2 ст. 311 ЦПК України, до заяви про усиновлення дитини не додано документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням заявника.
Також, серед перелічених у заяві заінтересованих осіб, не зазначено батька дитини - ОСОБА_8 , його місце проживання чи перебування, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Таким чином, враховуючи наведені обставини, зазначена заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177, 311 ЦПК України.
У відповідності до ст. 185 ЦПК України заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 185, 294, 311 ЦПК України,
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Виконавчий комітет Теплодарської міської ради Одеської області в особі органу опіки та піклування; ОСОБА_2, про усиновлення, залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху. Роз`яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала суду може бути оскаржена лише щодо визначення розміру судових витрат.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Одеського апеляційного суду через Теплодарський міський суд Одеської області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя
Суд | Теплодарський міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2020 |
Оприлюднено | 03.09.2020 |
Номер документу | 91256143 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Теплодарський міський суд Одеської області
Мислива Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні