Постанова
від 12.08.2020 по справі 761/22524/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/22524/20

Провадження № 3/761/5906/2020

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Пономаренко Наталія Василівна, розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянин України, керівник ТОВ Сервісбуртех , код ЄДРПОУ 41044678, що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Академіка Туполєва, буд. 12 А, 03062,

- за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов протокол, який складений 09 липня 2020 року головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за відшкодуванням ПДВ у сфері матеріального виробництва управління координації та моніторингу відшкодування ПДВ Головного управління ДПС у м. Києві Державець Олександром Миколайовичем, при камеральній перевірці правомірності нарахування суми бюджетного відшкодування з ПДВ за квітень 2020 року де зазначено, що посадова особа керівник ТОВ Сервісбуртех ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме: з метою дотримання вимог платником абз б п. 200.4 ст. 200 Кодексу. Стосовно формування відємного значення та зокрема фактично сплаченої суми податку отримувачем товарів/ послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг, ТОВ Сервісбуртех (код ЄДРПОУ 41044678) було надіслано запит від 01.06.2020 року №84164/10/26-15-43-03-14 для надання відповідних пояснень. Запит було надіслано на податкову адресу платника податків: АДРЕСА_1 та повернуто за зворотною адресою до Головного управляння ДПС у м. Києві у зв`язку із незнаходженням ТОВ Сервісбуртех за даною адресою. Враховуючи вищезазначене, у Головного управління ДПС у м. Києві відсутня інформація щодо фактично сплаченої суми податку, що зокрема передбачено абз б п. 200.4 ст. 200 Кодексу, в зв`язку з чим ТОВ Сервісбуртех відмовлено в отриманні бюджетного відшкодування в розмірі 50 534 грн. яке задекларовано в податковій декларації з ПДВ за квітень 2020 року, що відображено в акті перевірки від 12.06.2020 №2801/26-15-43-03-19/41044678 за квітень 2020, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 , не з`явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином.

Відповідно до ч.1 ст. 163-1 КУпАП передбачено, що відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Разом із тим, у відповідності до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Так, відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Так, як вбачається, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №140/26-15-43-03-23 від 09.07.2020 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, він притягається до адміністративної відповідальності як посадова особа - керівник ТОВ Сервісбуртех , однак до матеріалів даного протоколу не долучено доказів, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 , є керівником ТОВ Сервісбуртех .

За таких обставин, оскільки протокол про адміністративне правопорушення не містить доказів які б підтверджували, що ОСОБА_1 є особою яка підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у розумінні ч. 1 ст. 163-1КУпАП та складений з порушенням ст.256 КУпАП, а тому суд виходячи із принципів безсторонності та змагальності сторін, приймаючи справедливе і неупереджене рішення, приходить до висновку, про недоведеність ОСОБА_1 вчинення домашнього насильства.

Відповідно до положень ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 1 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

З огляду на вище викладене, суд вважає за необхідне визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а провадження по справі закрити у зв`язку з тим, що на момент розгляду справи закінчились строки для накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ч. 2 ст. 38, ч. 1 ст. 163-1, п. 7 ст. 247 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.08.2020
Оприлюднено02.09.2020
Номер документу91259730
СудочинствоАдмінправопорушення