Ухвала
від 01.09.2020 по справі 991/7315/20
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД

Справа № 991/7315/20

Провадження1-кс/991/7516/20

У Х В А Л А

іменем України

01 вересня 2020 року м.Київ

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду ОСОБА_1 , розглянувши скаргу Громадської організації «Народ і право» на бездіяльність посадових осіб Національного антикорупційного бюро України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

ВСТАНОВИЛА:

До Вищого антикорупційного суду 01.09.2020 надійшла скарга Громадської організації «Народ і право» на бездіяльність посадових осіб НАБУ щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання повідомлення про вчинення кримінального правопорушення за № 01/24/08 від 24.08.2020.

Скарга обґрунтовується тим, що 24.08.2020 ГО «Народ і право» направила до НАБУ повідомлення про вчинення кримінального правопорушення № 01/24/08, в якому просила прийняти та зареєструвати повідомлення, внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування. Однак на день подання скарги відповіді про прийняття та реєстрацію в ЄРДР відповідних відомостей не надано. У зв`язку з цим скаржник просить визнати бездіяльність посадових осіб НАБУ та зобов`язати службових осіб НАБУ внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення та розпочати досудове розслідування по злочинам, передбаченим ст. 211 та 364 КК України.

Розглянувши скаргу та долучені до неї матеріали, слідчий суддя дійшла такого висновку.

Вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування, визначений ч. 1 ст.303 КПК України.

Згідно з ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбаченіч.1 ст. 303цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Скаржник зазначає, що організація подала до НАБУ повідомлення про кримінальне правопорушення 24.08.2020 (слідчий суддя зауважує, що 24 серпня це державне свято День незалежності України і вихідний день). До матеріалів скарги додане повідомлення про кримінальне правопорушення від 24.08.2020 № 01/24/08 з оригінальним підписом голови. Водночас жодного підтвердження, що Громадська організація «Народ і право» дійсно звернулася з вказаним повідомленням до Національного антикорупційного бюро України в будь-який спосіб (поштою, шляхом кидання у скриньку, на особистому прийомі тощо) до скарги не додано. Отже, у слідчого судді відсутні відомості, що особа, уповноважена на внесення відомостей до ЄРДР, могла отримати відповідне повідомлення та коли саме.

Згідно із ч. 4 ст. 304 КПК України слідчий суддявідмовляєувідкритті провадженнялишеуразі,якщоскаргаподана нарішення,діючибездіяльність слідчого,прокурора,щонепідлягає оскарженню.

Враховуючи вищевказане, не вбачається можливим встановити чи чи отримувала посадова особа НАБУ повідомлення про кримінальне правопорушення від 24.08.2020 № 01/24/08, як про це зазначає скаржник у своїй скарзі, та чи вчинили уповноважені особи НАБУ бездіяльність, яка може бути предметом оскарження в порядку ст. 303 КПК України.

У зв`язку з вказаним підстав для відкриття провадження за поданою скаргою не вбачається.

Відповідно доч.5,7ст.304КПКУкраїни копіяухвали провідмову увідкритті провадженняневідкладно надсилаєтьсяособі,якаподаласкаргу,разомізскаргою таусімадоданими донеї матеріалами. Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Керуючись ст. 303-307, 309 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И Л А:

У відкритті провадження за скаргою Громадської організації«Народ іправо» набездіяльність посадовихосіб Національногоантикорупційного бюроУкраїни відмовити.

На ухвалу слідчого судді протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення. Апеляційна скарга подається до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення п`ятиденного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала слідчого судді, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Копію цієї ухвали, разом зі скаргою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка її подала.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудВищий антикорупційний суд
Дата ухвалення рішення01.09.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу91260392
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —991/7315/20

Ухвала від 01.09.2020

Кримінальне

Вищий антикорупційний суд

Михайленко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні