Справа № 206/3760/20
Провадження № 1-кс/206/324/20
У Х В А Л А
21.08.2020слідчий суддя Самарського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого, слідчого відділення Самарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020040700000178, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2, 3 ст. 190 КК України,
за участі прокурора ОСОБА_4 ,
в с т а н о в и в:
19 серпня 2020 року до Самарського районного суду м. Дніпропетровська із даним клопотанням звернувся слідчий, слідчого відділення Самарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області лейтенант поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020040700000178, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2, 3 ст. 190 КК України.
Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що невстановлені особи, знаходячись в злочинній змові, використовуючи підроблені документи, 25.05.2016 вчинили дії направлені на незаконне заволодіння правами на жиле приміщення - квартиру АДРЕСА_1 , незаконну перереєстрацію на громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Так встановлено, що ОСОБА_6 працюючи в ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 21.04.2016 реєстраційний номер НОМЕР_1 виданого ІНФОРМАЦІЯ_3 отримав квартиру АДРЕСА_1 . Оскільки грошових коштів на реєстрацію права власності та проведення відповідних ремонтних робіт у останнього не вистачало, він вирішив продати вказану квартиру. Так, з пропозицією купівлі квартири АДРЕСА_1 до ОСОБА_7 звернувся ОСОБА_5 , на якого в подальшому ОСОБА_6 видав довіреність на представництво його інтересів, у тому числі пов`язаних із оформленням права власності на житло.
За вказані дії ОСОБА_8 обіцяв ОСОБА_6 надати грошові кошти загальною сумою 150 тисяч гривен. Згодом, ОСОБА_8 отримавши від ОСОБА_6 довіреність, передав останньому грошові кошти у сумі 100 тисяч гривен, та з документами на зазначене майно зник, та до теперішнього часу ОСОБА_6 не відоме його місце знаходження.
При проведенні досудового розслідування, встановлено, що 25.05.2016 квартира АДРЕСА_1 , у відповідності до договору купівлі - продажу квартири, засвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу, продана ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , при цьому учасниками зазначеного правочину виступали: громадянка України ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий Бабушкінським РВ у м. Дніпропетровську ГУ ДМС України в Дніпропетровській області, яка діє на підставі довіреності, посвідченої приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_10 25.05.2016 за реєстровим №932, що видана у порядку передоручення на підставі довіреності, посвідченої приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_11 10.06.2014 за реєстровим №2980, від імені та в інтересах громадянина України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , та з іншої сторони - громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Проте, при допиті у якості свідка ОСОБА_6 зазначив, що доручення він надавав ОСОБА_12 лише на представлення інтересів при оформленні права власності на квартиру, без права продажу вказаної квартири.
Таким чином, забезпечуючи виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування та встановлення всіх обставин у досудовому розслідуванні, необхідно провести тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю, з метою отримання відомостей, які можуть нести доказове значення по кримінальному провадженню, а саме оригіналів документів, що перебувають у володінні приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_11 , на підставі яких ОСОБА_6 було видано довіреність ОСОБА_5 (заяви, фотокопії паспортів завірені власноруч та інші), а також фотокопії реєстру нотаріальних дій щодо реєстрації зазначеної нотаріальної дії, оскільки зазначені документи містять факти та обставини, що мають суттєве значення для кримінального провадження та встановлення істини по справі.
Вказані документи підлягають дослідженню та використанню під час проведення судово-почеркознавчої, судово-економічної експертизи, з метою встановлення кола осіб, причетних до вчинення злочинних діянь. В зв`язку з цим зазначені документи мають значення доказів в даному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного слідчий просить суд СВ Самарського ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , групі слідчих, прокурору у кримінальному провадженні Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 , прокурорам включеним до складу групи прокурорів, оперативному підрозділу за дорученням у порядку ст. 40 КПК України, тимчасовий доступ до оригіналів документів (з можливістю їх вилучення), які знаходяться у володінні приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_11 , за адресою: АДРЕСА_3 . А саме документів на підставі яких ОСОБА_6 було видано довіреність ОСОБА_5 (заяви, фотокопії паспортів завірені власноруч та інші), фотокопії реєстру нотаріальних дій щодо реєстрації зазначеної нотаріальної дії.
В судовому засіданні прокурор подане клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Заслухавши думку прокурора, розглянувши матеріали клопотання, приходжу до висновку про необхідність задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до інформації з огляду на наступне.
У відповідності до ст. 159 Кримінального процесуального кодексу України, тимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії та,у разіприйняття відповідногорішення слідчимсуддею,судом,вилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом ст. 162 Кримінального процесуального кодексу України, до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; конфіденційнаінформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; особистелистування особита іншізаписи особистогохарактеру; інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; персональнідані особи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; державна таємниця.
Положенням ст. 163 Кримінального процесуального кодексу України визначено, що після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті.
Якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Врахувавши дійсні обставини справи, вважаю клопотання повністю обґрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню.
Такі висновки засновані перед усім на тому, що інформація, яка знаходиться в у володінні приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_11 за адресою: АДРЕСА_3 , а саме документів на підставі яких ОСОБА_6 було видано довіреність ОСОБА_5 (заяви, фотокопії паспортів завірені власноруч та інші), фотокопії реєстру нотаріальних дій щодо реєстрації зазначеної нотаріальної дії, дана інформацію являється таємницею та не може бути здійснено іншим шляхом.
В іншій частині задоволення клопотання, а саме надання дозволу на проведення тимчасового доступу оперативному підрозділу слід відмовити.
Зазначені обставини є безумовною підставою для часткового задоволення клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до речей та документів.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 159-166, 369, 370, 371, 372, 376 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
у х в а л и в :
Клопотання слідчого, слідчого відділення Самарського відділення поліції Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020040700000178, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2, 3 ст. 190 КК України задовольнити частково.
Надати слідчому СВ Самарського ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , групі слідчих, прокурору у кримінальному провадженні Дніпропетровської місцевої прокуратури №1 Дніпропетровської області ОСОБА_4 , прокурорам включеним до складу групи прокурорів дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів (з можливістю їх вилучення), які знаходяться у володінні приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_11 за адресою: АДРЕСА_3 , а саме документів на підставі яких ОСОБА_6 було видано довіреність ОСОБА_5 (заяви, фотокопії паспортів завірені власноруч та інші), фотокопії реєстру нотаріальних дій щодо реєстрації зазначеної нотаріальної дії.
В іншій частині задоволення клопотання відмовити.
Забезпечити для приватного нотаріуса Дніпровського міського нотаріального округу Дніпропетровської області ОСОБА_11 можливість зняти копії документів, оригінали яких вилучаються.
Ухвала слідчого судді діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною і відповідно до ст. 309 Кримінального процесуального кодексу України оскарженню не підлягає
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91272279 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Сухоруков А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні