Рішення
від 02.09.2020 по справі 504/3590/19
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 504/3590/19

Провадження № 2/504/1109/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.09.2020 року смт.Доброслав

Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:

Головуючого судді - Барвенка В.К.,

секретаря - Мельникової В.М., -

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, в залі суду № 4, смт. Доброслав, уточнений позов ОСОБА_1 до Громадської організації ТКСГУ ВЕТЕРАН , Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області, за участі третьої особи - Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, про визнання права власності на земельну ділянку за набувальною давністю, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів, яким, з урахуванням уточнень до позову, просить визнати за ним право власності на земельну ділянку, площею 0,039 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , за набувальною давністю.

ОСОБА_1 подав письмову заяву про розгляд справи у свою відсутність, вимоги уточненого позову підтримав та просив їх задовольнити з підстав, викладених в уточненому позові.

Голова Громадської організації ТКСГУ ВЕТЕРАН подав клопотання про розгляд справи за відсутності представника садового товариства, проти задоволення позову не заперечував.

Голова Крижанівської сільської ради Лиманського району Одеської області подав клопотання від 14.08.2020 року за вих. № 02-13/1204 про розгляд справи за відсутності представника сільської ради, проти задоволення позову не заперечував.

Представник Головного управління Держгеокадастру в Одеській області в підготовчому судовому засіданні не заперечував проти задоволення позову, одночасно надав до суду письмові пояснення по справі.

При таких обставинах відповідно до ст. 200 ЦПК України суд ухвалює рішення у підготовчому засіданні.

Розглянувши доводи та пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази на предмет їх належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатність та взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення уточненого позову виходячи з наступного:

ОСОБА_1 , є членом громадської організації Товариство колективного садівництва громадян України Ветеран (код ЄДРПОУ 25914669) відповідно до п.п. 3.3, 3.4 Статуту, з листопада 2009 року, що підтверджується відповідною довідкою від 17.02.2019 року, наявною в матеріалах справи. В його користуванні з 2009 року знаходиться земельна ділянка, площею 0,039 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 . Свої зобов`язання щодо членства та користування земельною ділянкою ОСОБА_1 виконує сумлінно та на постійній основі.

Відповідно до довідки СТ Ветеран по АДРЕСА_1 , знаходиться ділянка, яка в 1998 році була виділена для користування ОСОБА_2 , який був членом садового товариства до дня смерті.

Вказана земельна ділянка на підставі державного акту на право власності на землю серії ІІІ-ОД № 015011 від 25.12.1998 року належала на праві власності ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до Статуту СТ Ветеран земельна ділянка, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , була надана громадянину ОСОБА_2 як члену товариства в пожиттєве наслідуєме володіння.

Однак, після смерті ОСОБА_2 , який проживав за адресою: АДРЕСА_2 , вказана земельна ділянка перейшла у постійне користування ОСОБА_1 , як члена товариства, та у зв`язку з відсутністю спадкоємців щодо майна, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , що підтверджується листом Лиманської районної державної нотаріальної контори Одеської області від 28.05.2020 року № 713/01-16.

За змістом ст. 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років … набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації. Закон також передбачає, що право власності за набувальною давністю на нерухоме майно… набувається за рішенням суду.

Разом з тим, відповідно до ст. ст. 10, 60 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення і щодо яких виник спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

У сенсі положень статті 344 ЦК України для набуття права власності за давністю володіння необхідне дотримання таких умов:

1) фактично володіти річчю слід добросовісно, тобто заволодіння має бути правомірним;

2) володіння має бути без титульним (це означає, що яким би довгостроковим не був договір, на підставі якого виникло володіння річчю, це володіння не може слугувати для виникнення набувальної давності);

3) добросовісне володіння має бути відкритим, а володілець має ставитися до речі як до своєї (підтримувати її в належному стані, користуватися нею);

4) володіння має бути безперервним;

5) якщо титульний (законний) володілець пропустив строк позовної давності про витребування майна з чужого незаконного володіння, то строк спливу позовної давності не може починатися раніше закінчення строку спливу позовної давності, інакше фактичного володільця не можна визнати добросовісним.

Зі змісту статті 344 ЦК України випливає, що позивач як володілець майна протягом всього часу володіння ним має бути впевнений, що на це майно не претендують інші особи, що він отримав це майно з підстав, достатніх для того, щоб мати право власності на нього.

За набувальною давністю може бути набуто право власності на нерухоме майно, що не має власника, або власник якого невідомий, або власник відмовився від права власності на належне йому нерухоме майно, або на майно, що придбано добросовісним набувачем і у витребуванні якого власнику було відмовлено.

Оскільки, ОСОБА_1 відкрито і безперервно з 2009 року володіє вищевказан ою земельною ділянкою, то має право на визнання за ним права власності на земельну ділянку, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , за набувальною давністю, на підставі рішення суду.

На підставі наведеного, керуючись ст. 344 ЦК України, ст.ст. 200, 258-260, 353 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Уточнений позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_1 , право власності на земельну ділянку, площею 0,039 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , за набувальною давністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо справу розглянуто за заявою осіб, визначених частиною другою статті 4 цього Кодексу, рішення суду, що набрало законної сили, є обов`язковим для особи, в інтересах якої було розпочато справу.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до п. 15 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Учасники справи можуть ознайомитись з судовим рішенням на офіційному веб-порталі Єдиного державного реєстру судових рішень. Веб-адреса сторінки: http://reyestr.court.gov.ua.

Суддя В.К. Барвенко

СудКомінтернівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення02.09.2020
Оприлюднено03.09.2020
Номер документу91277432
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —504/3590/19

Рішення від 02.09.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 21.05.2020

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

Ухвала від 25.10.2019

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Барвенко В. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні